Relacje z ciekawych wydarzeń



Poniedziałek, 22 czerwca

Tydzień dla bezpieczeństwa

Nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Tydzień dla bezpieczeństwa''. W ramach przedsięwzięcia przedszkolaki brały udział w zajęciach edukacyjnych, rozmowach oraz zabawach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu w różnych sytuacjach życia codziennego. Dzieci utrwalały wiadomości o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, poznały nowe zasady dotyczące konieczności zakładania kasków, utwalały numery alarmowe oraz uczyły się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Szczególną uwagę poświęcono również bezpieczeństwu podczas wakacyjnego wypoczynku – nad wodą, w górach, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz w kontaktach z nieznajomymi. Podczas zajęć wykorzystywano filmy edukacyjne, prezentacje, gry i ćwiczenia praktyczne, które w atrakcyjny sposób przybliżyły dzieciom ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w konkursach, wykonywały prace plastyczne oraz rozwiązywały zadania utrwalające zdobytą wiedzę. Dzięki wspólnym działaniom najmłodsi zdobyli cenną wiedzę i umiejętności, które pomogą im bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.





Wtorek, 16 czerwca

Rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego pt. "Bajkowy Bohater"

W czerwcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego





Środa, 10 czerwca

Arbuzy i Poziomki na musicalu

Dziś dzieci z grup Arbuzy i Poziomki uczestniczyły w wyjeździe do Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku na musical pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” Teatru Nowoczesnego Kraków.





Poniedziałek, 1 czerwca

Wizyta Księdza Biskupa w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu odbyła się dziś wyjątkowa uroczystość.
Gościliśmy Księdza Biskupa Henryka Ciereszko wraz z kapłanami z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Białymstoku.
Swoją obecnością zaszczycił nas również  Pan Tomasz Klim Zastępca Prezydenta Miasta Białystok.
Spotkanie przebiegało w serdecznej i podniosłej atmosferze.





Niedziela, 31 maja

Wycieczka do Fast Parku

29 maja 2026 r. całe przedszkole wybrało się na pełną atrakcji wycieczkę do Fast Parku. Już od rana dzieci z wielką radością wyruszyły w podróż autokarem, nie mogąc doczekać się wspólnej zabawy.





Czwartek, 28 maja

MOVE Week Poland 2026 w naszym przedszkolu

W tym tygodniu nasze przedszkole bierze udział w jubileuszowej, 15. edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu!
W tym roku akcent położony jest na edukację w ruchu - pokazujemy, że krótkie
aktywności w ciągu dnia mogą wspierać koncentrację, samopoczucie i radość dzieci.
Przed nami aktywne przerwy, wspólna zabawa i mnóstwo ruchu!
Poniżej relacja z naszych działań.





Środa, 27 maja

Sesja Ruchu Rozwijające Weroniki Sherborne

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Razem się bawimy, bardzo sie lubimy" odbyła sie 27.05.2026 wspólna sesja Ruchu Rozwijające wg W. Sherborne grup „Mandarynki” i „Poziomki”. Podczas wspólnych działań dzieci nawiązywały relacje rówieśnicze, rozwijały ekspresję ruchową oraz umiejętność współpracy z poszanowaniem granic swoich i innych osób. Na koniec dokonano ankiety podsumuwującej wśród dzieci, z której wynika, że realizacja innowacji sprawiała dzieciom dużo radości oraz że współpraca i otworzenie sie na innych nie jest dla dzieci czymś łatwym ale daje dużo satysfakcji.





Poniedziałek, 25 maja

Festyn Rodzinny w naszym przedszkolu

Dziś w przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny, który rozpoczął się wyjątkowym pokazem tańca towarzyskiego
w wykonaniu dzieci młodszych i starszych, które na co dzień uczestniczą
w zajęciach prowadzonych przez Panią Renatę w naszym przedszkolu.
Mali tancerze zaprezentowali swoje umiejętności z ogromnym zaangażowaniem,
a występ został nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzonych rodziców i gości.





Piątek, 22 maja

XVII Otwarte Mistrzostwa Młodzieżowego Domu Kultury w Tańcu Towarzyskim o Puchar Dyrektora MDK

16 maja 2026 roku w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury ZPO nr 2 w Białymstoku odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa MDK w Tańcu Towarzyskim o Puchar Dyrektora MDK.





Czwartek, 14 maja

"NADLEŚNICTWO DOJLIDY"

Wycieczka do Nadleśnictwa Dojlidy była bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem dla gr. „Cytrynki” i „Brzoskwinki”.






ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]