Zajęcia dodatkowe


 

DBAJĄC O WSZECHSTRONNY ROZWÓJ UZDOLNIEŃ I ZAINTERESOWAŃ DZIECI,
PROPONUJEMY BEZPŁATNY PAKIET ZAJĘĆ DODATKOWYCH:

 KOŁO PLASTYCZNE

Wtorek: 12:30 - 13:15
 

8623-girl-painting-the-rainbow-1680x1050-artistic-wallpaper

Głównym celem zajęć „koła plastycznego” jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodną aktywność plastyczną. Podejmowane na zajęciach działania wpłynął na rozwój kreatywności i pomysłowości dziecka oraz nabycia umiejętności stosowania atrakcyjnych technik plastycznych z wykorzystaniem ciekawych materiałów i narzędzi pracy.
Prowadzenie: Iwona Romanowska, Marta BrejnakKOŁO MUZYCZNE

Środa: 12:30 - 13:15

mkids

Podczas spotkań przedszkolaki maja okazję rozwijać umiejętność odbioru i przeżywania muzyki oraz doskonalić swoje muzyczne talenty. Jednym z celów zajęć jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki oraz wyposażenia ich w dodatkowe umiejętności takie jak: granie na instrumentach, tworzenie muzyki, odkrywanie dźwięków.
Prowadzenie: Agnieszka Sawicka, Paulina MażewskaKOŁO MAŁEGO KIEROWCY

Wtorek: 12:30 - 13:15

30-Custom-Little-Driver-Personalized-Address-Labels

Koło małego kierowcy ma na celu ukierunkowanie dzieci na prawidłowe zachowania i bezpieczeństwo na drodze oraz rozwijanie zainteresowań związanych z motoryzacją.
Prowadzenie: Monika LulewiczKOŁO TEATRALNE

Wtorek: 12:30 - 13:15

childdramaworkshops_logo

Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści rozwija wyobraźnię, doskonali mowę,
która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, jest również okazją do wspaniałej zabawy, dając wiele satysfakcji.

Prowadzenie: Irena Puczko, Edyta Nobert, Anna Kuba


ZAJĘCIA RUCHOWE

Czwartek: 12:30 - 13:15

 

Zabawy i ćwiczenia w przedszkolu spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości.

Prowadzenie: Katarzyna Walińska


KOŁO GRAFOMOTORYCZNE

Środa: 12:30 - 13:15

 

Nauka pisania to sztuka, którą będzie musiało opanować każde dziecko. Dlatego na tych zajęciach poznamy wzory litero podobne, będziemy rysować po śladzie obrazki, które zmieniać się będą w kolorowe arcydzieła oraz doskonalić prace ręki i sprawność manualną u dzieci. Doskonalić będziemy nie tylko umiejętności pisania czy rysowania, ale również wycinania nożyczkami, wiązania sznurowadeł czy zapinania guzików.

Prowadzenie: Agnieszka Lubicz - Sienicka


KOŁO KULINARNE

Czwartek: 12:30 - 13:15

 

Zajęcia kulinarne to idealny pomysł na twórcze spędzenie czasu dla dziecka. W miłej atmosferze dzieci będą mogły nauczyć się  pracy w grupie, zdobyć nowe doświadczenia kulinarne, a przy okazji dobrze się bawić . Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie w prosty i przyjemny sposób można wspierać dziecko w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego go świata. Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Dzieci samodzielnie będą mogły przygotować swoje ulubione potrawy, będziemy kroić, mieszać,  smarować, czasem ucierać, często miksować i piec, w międzyczasie przepysznie się bawić. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólna degustacja przygotowanych potraw.

Prowadzenie: Julia Niedźwiecka


KOŁO BADAWCZE

Środa: 12:30 - 13:15

"Koło badawcze" ma na celu rozbudzenie u dzieci ciekawości otaczającym światem przyrody oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych.

Prowadzenie: Magdalena Łuckiewicz

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Czwartek: 12.30 - 13.30

Celem zajęć jest zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy dziecka oraz stymulowanie jego rozwoju w taki sposób, by potrafiło prawidłowo porozumiewać się z otoczeniem, a w szczególności:

1. Kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej wypowiedzi.

2. Stymulowanie rozwoju mowy i rozbudzenie ciekawości aktywnością słowną

3. Doskonalenie wymowy już ukształtowanej.

4. Wdrażanie dzieci do twórczej aktywności słownej.

5. Wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń oraz zwiększenie możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka przez dzieci w wieku przedszkolnym.

Prowadzenie: Beata JakończukBIBLIOTEKA PRZEDSZKOLNA

Poniedziałek:14:30 - 15:30

20141028_pasowanie_1

W naszym przedszkolu funkcjonuje biblioteka dla dzieci i dorosłych. Przyszłym czytelnikom zaszczepiamy chęć do czytania; utwierdzamy w przekonaniu, że książka do źródło wiedzy i przyjemności. Czytanie dziecku rozbudza ciekawość świata, zapewnia prawidłowy rozwój emocjonalny, pomaga w wychowaniu.
Prowadzenie: Magdalena ŁuckiewiczRELIGIA

Zajęcia przybliżające dzieciom treści religijne.

religia2

RELIGIA KATOLICKA:
Prowadzenie: ks. Piotr Puchalski


RELIGIA PRAWOSŁAWNA:
Prowadzenie: Walentyna Stocka

 


TERAPIA PEDAGOGICZNA

Czwartek:12:30-13:30

Workforce%20Development

Terapia pedagogiczna w przedszkolu ukierunkowana jest na usprawnianie funkcji słuchowych, wzrokowych, ruchowych dzieci i ich właściwej koordynacji. Celem zajęć jest wyrównywanie opóźnień i tym samym zapobieganie niepowodzeniom szkolnym.
Prowadzenie: Agnieszka MaciorowskaJĘZYK ANGIELSKI

Czwartek: 9:00 - 11:15 

angielski-okragly

Nauka języka angielskiego w zakresie podstaw dla początkujących dzieci. Zajęcia w formie gier i zabaw językowych. Dzieci uczą się podczas zabaw z nauczycielem.
Prowadzenie: Marta BrejnakRYTMIKA

Wtorek: 9:00 – 11:30
(w poszczególnych grupach)

rytm

Podczas zajęć rytmicznych dziecko ma kontakt z muzyką graną na różnych instrumentach, takich jak: pianino, ukulele, flet poprzeczny, dzwonki chromatyczne oraz instrumenty perkusyjne. Program zajęć uwzględnia twórczy wkład dziecka poprzez improwizacje wokalne, instrumentalne oraz ruchowe. Zajęcia dostosowywane są do wieku i możliwości dzieci poprzez odpowiedni dobór zabaw, piosenek i ćwiczeń. W ciągu całego roku szkolnego w każdej grupie wiekowej wprowadzane są piosenki tematycznie związane z aktualną porą roku lub piosenki znane od pokoleń - piosenki ludowe czy też inne, znane pokoleniu dziadków. Cykl zajęć umuzykalniających ma na celu uwrażliwienie dziecka na różne elementy muzyki.
Prowadzenie: Renata Kuzyka

 


OFERTA PŁATNYCH ZAJĘĆ DODATKOWYCH:


ZUMBA

Piątek:  od 12.30
Prowadzenie: PAARO - Sylwia Świsłowska

PRZEDSZKOLIADA

Poniedziałek: od 12.30
Prowadzenie:  Tomasz Koniczek

SZACHY

Piątek: od 12.30
Prowadzenie: Monika Kucharewicz i Łukasz Suchowierski

TANIEC TOWARZYSKI

Środa: od 13.30
Prowadzenie: Renata Kuzyka

KOCHAM ROBOTY - programowanie dla dzieci

czwartek: od 14.30
Prowadzenie: Karol Krysztofiec

 

"ABC" - Szkoła Języków Obcych"

wtorek:  13.45 - 14.30 - 5-6 l.
              14.45 - 15.30 - 3-4 l.
 
 środa: 15.00 - 15.45 - 5-6 l.

Prowadzenie: Joanna Iwanicka

 


góra strony