AKTUALNOŚCI



w tym roku kalendarzowym

Walentynki

 Poniedziałek, 16 lutego     kategoria: relacje    autor: Magdalena Mielech

W naszym przedszkolu Walentynki upłynęły w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach w formie zadań, zorganizowanych na specjalnych stacjach. Jednym z zadań było tworzenie walentynkowych fryzur z bibuły, które rozwijały kreatywność i sprawność manualną. Dużo emocji wzbudziła także zabawa polegająca na dmuchaniu w papierowe serduszka tak, aby trafiły do dużego, wspólnego serca. Pzredszkolaki uczestniczyły również w matematycznych zabawach polegających na dopasowywaniu obrazków oraz łączeniu w pary bohaterów z bajek na wiatraku matematycznym. Wspólnie przechodziliśmy ze stacji do stacji w rytmie muzyki, jadąc „walentynkowym pociągiem”, co dodatkowo uatrakcyjniło wspólną zabawę. Po południu czekała na dzieci miła niespodzianka – walentynkowa poczta. Przedszkolaki otrzymały kartki walentynkowe, których było naprawdę bardzo dużo, co sprawiło wszystkim ogromną radość. To był wyjątkowy dzień pełen zabawy, współpracy i serdeczności ❤️



Pierwsza połowa Lutego w Ananasach

 Niedziela, 15 lutego   ( 23:43 )     kategoria: oddzialy grupa6    autor: Aleksandra Kuczewska

Ananasy w pierwszej połowie lutego chętnie uczestniczyły w zimowych aktywnościach. ❄️ Mimo chłodnej pogody nie brakowało nam energii do zabawy, nauki i wspólnego świętowania. Jak zawsze – dużo się u nas działo! 🍍



Pierwsze tygodnie lutego w naszej grupie

 Piątek, 13 lutego     kategoria: oddzialy grupa1    autor: Klaudia Zajkowska

Pierwszy tydzień lutego upłynął pod znakiem zimowych eksperymentów. Dzieci poznały, czym jest eksperyment, uczyły się stawiać hipotezy i wyciągać wnioski. Wspólnie sprawdzaliśmy, czy śnieg jest czysty – po jego roztopieniu okazało się, że powstała woda była brudna, dzięki czemu dzieci wiedzą już, że śniegu nie należy jeść. Kolejne doświadczenie polegało na sprawdzeniu, co przyspiesza topnienie lodu. Po obserwacjach dzieci odkryły, że sól i cukier przyspieszają ten proces, a piasek działa znacznie wolniej. Nie zabrakło również działań plastyczno-badawczych – powstały bałwanki ze skarpetek oraz kolorowe prace wykonane z zamrożonej, barwionej wody. W tym tygodniu świętowaliśmy także urodziny naszego kolegi Łukasza, któremu jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i wielu powodów do radości.



Zimowa herbatka dla Babci i Dziadka”- zakończenie akcji

 Czwartek, 12 lutego   ( 19:47 )     kategoria: relacje    autor: AgnieszkaNiem

Z całego serca dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie i udział w akcji charytatywnej „Zimowa herbatka dla Babci i Dziadka”. Dzięki Państwa otwartości i wrażliwości udało się zebrać aż 62 herbaty oraz 1 czekoladę 1 kisiel.



NOWE ZABAWKI W MANDARYNKACH

 Wtorek, 10 lutego     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Paulina Jabłońska

 Dzięki środkom pozyskanym z funduszu zabawkowego grupa „Mandarynek”
wzbogaciła się o nowe, atrakcyjne zabawki, które sprawiły dzieciom wiele radości.
Zakupione pomoce znacząco uatrakcyjniły codzienne zabawy oraz stworzyły nowe możliwości
do rozwijania kreatywności, wyobraźni i umiejętności społecznych przedszkolaków.



Bal Karnawałowy

 Poniedziałek, 9 lutego     kategoria: relacje    autor: Magdalena Mielech

W naszym przedszkolu odbył się radosny bal karnawałowy, który dostarczył dzieciom mnóstwo uśmiechu i niezapomnianych wrażeń. Sala zamieniła się w kolorową krainę pełną bajkowych postaci – można było spotkać księżniczki, superbohaterów, zwierzątka i wiele innych fantastycznych przebrań. Dzieci chętnie brały udział w zabawach tanecznych, konkursach i wspólnych pląsach przy wesołej muzyce razem z Wiewiórką Weroniką i Zającem Zygmuntem w bajkowym lesie. Największą niespodzianką na zakończenie balu była wizyta Mikołaja, który zostawił dla nich paczki w sali, co sprawiło wszystkim ogromną radość. Bal karnawałowy był wspaniałym czasem wspólnej zabawy i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. 🎭🎅



Wycieczka "Kokosów" do Komisariatu Młodego Policjanta

 Piątek, 6 lutego     kategoria: oddzialy grupa7    autor: Monika Lulewicz

6 lutego gr. VII „Kokosy” wybrała się do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, aby wziąć udział w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych o bezpieczeństwie. Panie Policjantki, w tym mama naszego Piotrusia O., która pomogła nam w zorganizowaniu tego spotkania :) zaprowadziły nas do interaktywnego pokoju -„Komisariatu Młodego Policjanta”. Tam dzieci rozmawiały o zagrożeniach na drodze, w domu i o tym jak ich unikać. Utrwalały znaki i zasady przechodzenia przez jezdnię w praktyce. Zajęcia miały na celu również, kształtowanie u dzieci pozytywnego wizerunku policjanta jako osoby, która pomaga w trudnych sytuacjach.
Na koniec za pomocą koła fortuny utrwaliliśmy wszystkie zdobyte wiadomości, a panie Policjantki nagrodziły nas słodką niespodzianką i super kolorowankami.



Walentynki

 Czwartek, 5 lutego     kategoria: ogloszenia    autor: Magdalena Mielech

13 lutego (piątek) odbędzie się uroczystość z okazji Walentynek. Prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane w kolorze czerwonym. PRZEDSZKOLAKU! Zrób walentynkę dla przyjaciela (zawierającą: imię i nazwisko oraz grupę) i wrzuć ją do oznaczonej skrzynki na parterze przedszkola heart



DZIEŃ BABCI I DZIADKA w ,,Kokosach"

 Czwartek, 5 lutego     kategoria: oddzialy grupa7    autor: Justyna Szatkowska

To był wyjątkowy dzień dla naszych przedszkolaków oraz ich kochanych Dziadków, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Ich święto.



,,Bezpieczne Dzieci" zajęciach edukacyjne z policjantką

 Poniedziałek, 2 lutego   ( 14:29 )     kategoria: oddzialy grupa5    autor: Julia Niedźwiecka

W poniedziałek, 2 lutego, grupy IV „Mandarynki” oraz V „Poziomki” uczestniczyły w spotkaniu z panią policjantką z Komendy Miejskiej Policji. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policjanta, jak wezwać pomoc oraz jaki jest numer alarmowy. Omówione zostały również sytuacje, w których należy zwrócić się o pomoc do osób dorosłych lub służb.







ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]