Czyste powietrze wokół nas
W lutym w 3 grupach: „Mandarynki”, „Poziomki” i „Kokosy” zrealizowano programu przedszkolnej profilaktyki antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną.
| przełącz kalendarz na poprzedni miesiąc (Maj 2026) | wygeneruj kalendarz na następny miesiąc (Lipiec 2026) |
W Dniu Kota w naszym przedszkolu dzieci przeniosły się do wesołego „kociego” świata, pełnego ruchu, zabawy i spotkań z prawdziwymi zwierzętami. Tego dnia odbyła się „Kocia Olimpijka”, podczas której przedszkolaki mogły poczuć się jak zwinne, sprytne koty. Dzieci pokonywały tory przeszkód, czołgały się przez przeszkody, skakały i wykonywały zadania wymagające koordynacji całego ciała, doskonaląc sprawność fizyczną, równowagę i orientację w przestrzeni.
>> więcej ...
Dziś grupa „Poziomki” udała sie na wycieczkę do Galerii Sleńdzińskich na zajecia pt.: „Moja pierwsza wizyta w galerii”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały czym jest galeria sztuki, jak należy się w niej zachowywać i dlaczego eksponatów nie należy dotykać. Poznały różnice między portretem a pejzaż. Dowiedziały sie również kilku faktów z życia Ludomira Sleńdzińskiego a także miały okazję obejrzeć jego obrazy, rzeźby i płaskorzeźby.
>> więcej ...
Dwa tygodnie lutego upłynęły nam w prawdziwie mroźnej, zimowej i karnawałowej atmosferze. Realizując tematy tygodniowe: „Kraina lodu i śniegu” oraz „ W Karnawale same bale” Arbuzy poznawały zimowe zjawiska, wykonywały prace plastyczne, brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. W tym czasie odbył się radosny Bal Karnawałowy, obchodziliśmy Walentynki oraz Tłusty czwartek, poznając zwyczaje, tradycje oraz ucząc się okazywania życzliwości. Równolegle realizowaliśmy ogólnopolski program edukacyjny „Kodowanie na dywanie” z wykorzystaniem maty do kodowania, rozwijając logiczne myślenie, orientację przestrzenną i współpracę w grupie.
>> więcej ...
Na początku lutego w grupie ,,Limonki'' działo się naprawdę wiele. Dzieci z radością uczestniczyły w Balu Karnawałowym, podczas którego sala wypełniła się kolorowymi strojami, muzyką i tańcem. Obchodziliśmy również Dzień Pizzy – przedszkolaki brały udział w zabawach z kartonową pizzą, rozwijając kompetencje matematyczne i współpracę w grupie. Z kolei Tłusty Czwartek był okazją do doskonalenia umiejętności wycinania – dzieci kolorowały i wycinały puzzle oraz wspólnie układały giga domino z pączkami, świetnie się przy tym bawiąc. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o ulubionych bajkach dzieci, a w następnym tygodniu poszerzaliśmy wiedzę na temat zwierząt egzotycznych oraz nauczyliśmy się piosenki o żyrafie. Nie zabrakło także okazji do okazywania sympatii – podczas Walentynek przedszkolaki z zaangażowaniem tworzyły piękne kartki walentynkowe dla swoich przyjaciół. Był to czas pełen radości, twórczej zabawy i wspólnego odkrywania nowych tematów. ❤️🍕🍩
>> więcej ...
W naszym przedszkolu Walentynki upłynęły w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach w formie zadań, zorganizowanych na specjalnych stacjach. Jednym z zadań było tworzenie walentynkowych fryzur z bibuły, które rozwijały kreatywność i sprawność manualną. Dużo emocji wzbudziła także zabawa polegająca na dmuchaniu w papierowe serduszka tak, aby trafiły do dużego, wspólnego serca. Pzredszkolaki uczestniczyły również w matematycznych zabawach polegających na dopasowywaniu obrazków oraz łączeniu w pary bohaterów z bajek na wiatraku matematycznym. Wspólnie przechodziliśmy ze stacji do stacji w rytmie muzyki, jadąc „walentynkowym pociągiem”, co dodatkowo uatrakcyjniło wspólną zabawę. Po południu czekała na dzieci miła niespodzianka – walentynkowa poczta. Przedszkolaki otrzymały kartki walentynkowe, których było naprawdę bardzo dużo, co sprawiło wszystkim ogromną radość. To był wyjątkowy dzień pełen zabawy, współpracy i serdeczności ❤️
>> więcej ...
ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]
