AKTUALNOŚCI



w tym roku kalendarzowym

Czyste powietrze wokół nas

 Środa, 25 lutego   ( 17:18 )     kategoria: oddzialy grupa5    autor: Julia Niedźwiecka

W lutym w 3 grupach: „Mandarynki”, „Poziomki” i „Kokosy” zrealizowano programu przedszkolnej profilaktyki antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną. 



Nowe zabawki w Ananasach

 Środa, 25 lutego   ( 0:16 )     kategoria: oddzialy grupa6    autor: Agnieszka Lubicz-Sienicka

Grupa „Ananasy” otrzymała nowe zabawki zakupione z funduszu zabawkowego. 



Kocia Olimpijka w Ananasach

 Wtorek, 24 lutego   ( 23:54 )     kategoria: oddzialy grupa6    autor: Agnieszka Lubicz-Sienicka

W Dniu Kota w naszym przedszkolu dzieci przeniosły się do wesołego „kociego” świata, pełnego ruchu, zabawy i spotkań z prawdziwymi zwierzętami. Tego dnia odbyła się „Kocia Olimpijka”, podczas której przedszkolaki mogły poczuć się jak zwinne, sprytne koty. Dzieci pokonywały tory przeszkód, czołgały się przez przeszkody, skakały i wykonywały zadania wymagające koordynacji całego ciała, doskonaląc sprawność fizyczną, równowagę i orientację w przestrzeni. 



Wycieczka do Galerii Sleńdzińskich

 Poniedziałek, 23 lutego   ( 13:32 )     kategoria: oddzialy grupa5    autor: Julia Niedźwiecka

Dziś grupa „Poziomki” udała sie na wycieczkę do Galerii Sleńdzińskich na zajecia pt.: „Moja pierwsza wizyta w galerii”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały czym jest galeria sztuki, jak należy się w niej zachowywać i dlaczego eksponatów nie należy dotykać. Poznały różnice między portretem a pejzaż. Dowiedziały sie również kilku faktów z życia Ludomira Sleńdzińskiego a także miały okazję obejrzeć jego obrazy, rzeźby i płaskorzeźby.



Wycieczka "Mandarynek" do Galerii Sleńdzińskich

 Piątek, 20 lutego     kategoria: relacje    autor: Paulina Jabłońska

W piątek  nasza grupa wybrała się na wyjątkową wycieczkę do Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku.



Wycieczka do Fabryki Misia – grupy Cytrynki i Brzoskwinki

 Czwartek, 19 lutego   ( 14:28 )     kategoria: oddzialy grupa1    autor: Klaudia Zajkowska

Grupy Cytrynki i Brzoskwinki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Fabryki Misia – sali zabaw, która dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Już od samego wejścia przedszkolaki z wielkim entuzjazmem odkrywały nowe miejsce i z ciekawością korzystały z przygotowanych atrakcji.



Zabawy ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej

 Poniedziałek, 16 lutego   ( 14:15 )     kategoria: oddzialy grupa8    autor: Anna Boreczko

Mamy w końcu nasze wspaniałe krążki sensomotoryczne! A więc wykorzystujemy je codziennie! Zarówno do ćwiczeń porannych, podczas zajęć, jak i do zabaw dowolnych. Po co? Bo wspaniale doskonalą równowagę, koordynację ruchową oraz wzmacniają mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizację ciała.



Co słychać u Arbuzów?

 Poniedziałek, 16 lutego   ( 13:55 )     kategoria: oddzialy grupa8    autor: Agnieszka Maciorowska

Dwa tygodnie lutego upłynęły nam w prawdziwie mroźnej, zimowej i karnawałowej atmosferze. Realizując tematy tygodniowe: „Kraina lodu i śniegu” oraz „ W Karnawale same bale” Arbuzy poznawały zimowe zjawiska, wykonywały prace plastyczne, brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. W tym czasie odbył się radosny Bal Karnawałowy, obchodziliśmy Walentynki oraz Tłusty czwartek, poznając zwyczaje, tradycje oraz ucząc się okazywania życzliwości. Równolegle realizowaliśmy ogólnopolski program edukacyjny „Kodowanie na dywanie” z wykorzystaniem maty do kodowania, rozwijając logiczne myślenie, orientację przestrzenną i współpracę w grupie.



Bal, pizza i pączki'' – początek lutego w grupie ,,Limonki

 Poniedziałek, 16 lutego   ( 10:43 )     kategoria: oddzialy grupa3    autor: Magdalena Mielech

Na początku lutego w grupie ,,Limonki'' działo się naprawdę wiele. Dzieci z radością uczestniczyły w Balu Karnawałowym, podczas którego sala wypełniła się kolorowymi strojami, muzyką i tańcem. Obchodziliśmy również Dzień Pizzy – przedszkolaki brały udział w zabawach z kartonową pizzą, rozwijając kompetencje matematyczne i współpracę w grupie. Z kolei Tłusty Czwartek był okazją do doskonalenia umiejętności wycinania – dzieci kolorowały i wycinały puzzle oraz wspólnie układały giga domino z pączkami, świetnie się przy tym bawiąc. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o ulubionych bajkach dzieci, a w następnym tygodniu poszerzaliśmy wiedzę na temat zwierząt egzotycznych oraz nauczyliśmy się piosenki o żyrafie. Nie zabrakło także okazji do okazywania sympatii – podczas Walentynek przedszkolaki z zaangażowaniem tworzyły piękne kartki walentynkowe dla swoich przyjaciół. Był to czas pełen radości, twórczej zabawy i wspólnego odkrywania nowych tematów. ❤️🍕🍩



Walentynki

 Poniedziałek, 16 lutego     kategoria: relacje    autor: Magdalena Mielech

W naszym przedszkolu Walentynki upłynęły w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach w formie zadań, zorganizowanych na specjalnych stacjach. Jednym z zadań było tworzenie walentynkowych fryzur z bibuły, które rozwijały kreatywność i sprawność manualną. Dużo emocji wzbudziła także zabawa polegająca na dmuchaniu w papierowe serduszka tak, aby trafiły do dużego, wspólnego serca. Pzredszkolaki uczestniczyły również w matematycznych zabawach polegających na dopasowywaniu obrazków oraz łączeniu w pary bohaterów z bajek na wiatraku matematycznym. Wspólnie przechodziliśmy ze stacji do stacji w rytmie muzyki, jadąc „walentynkowym pociągiem”, co dodatkowo uatrakcyjniło wspólną zabawę. Po południu czekała na dzieci miła niespodzianka – walentynkowa poczta. Przedszkolaki otrzymały kartki walentynkowe, których było naprawdę bardzo dużo, co sprawiło wszystkim ogromną radość. To był wyjątkowy dzień pełen zabawy, współpracy i serdeczności ❤️







ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]