Luty w Brzoskwinkach
Luty upłynął nam niezwykle aktywnie, radośnie i niestety bardzo, bardzo szybko…
| przełącz kalendarz na poprzedni miesiąc (Maj 2026) | wygeneruj kalendarz na następny miesiąc (Lipiec 2026) |
>> więcej ...
W piątek dzieci z grupy II „Brzoskwinki” oraz VI „Ananasy” wzięły udział w ekscytujących zajęciach koleżeńskich pod hasłem „Wyprawa do Parku Jurajskiego”. W tym dniu nasi wychowankowie mieli niesamowitą frajdę uczestniczyć w ciekawych zabawach i zadaniach przygotowanych na różnorodnych stoiskach obsługiwanych przez ich kolegów i koleżanki. Przy pierwszym stanowisku przedszkolaki układały puzzle z wizerunkami dinozaurów, ćwicząc spostrzegawczość i koncentrację. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko małego paleontologa, gdzie dzieci odszukiwały ukryte pod piaskiem szkielety wcielając się w rolę badaczy prehistorycznego świata. Podczas naszej fascynującej podróży do krainy tych niesamowitych gadów nasi „dzielni archeolodzy” doskonalili również umiejętność przeliczania liczebnikami głównymi i porządkowymi podczas układania brakujących kolców oraz karmienia głodnego dinozaura smakowitymi kostkami; ćwiczyły uwagę, celność, orientację w przestrzeni i motorykę dużą w trakcie rzucania obręczami i pokonywania toru przeszkód. Nie zabrakło również aktywności sensorycznych – gdzie przedszkolaki odbijały sylwety dinozaurów z użyciem mąki, a także chodziły po wielkich śladach rozmieszczonych na podłodze, ćwicząc równowagę i koordynację ruchową. Dużym powodzeniem cieszyło się „dinozaurowe domino” oraz tworzenie wielkich szkieletów dinozaurów z drewnianych patyczków, co sprzyjało rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i współpracy w małych zespołach. W naszym „Jurajskim Parku Rozrywki” przygotowano również kącik tematyczny z ciekawymi książkami oraz figurkami różnych gatunków dinozaurów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.
>> więcej ...
W środę obchodziliśmy nietypowe święto - Dzień Dinozaura. Tego dnia sala zamieniła się w prawdziwe prehistoryczne laboratorium pełne zagadek, wyzwań i odkryć! Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przeliczały dinozaury, szukały odpowiednich cieni, dopasowywały szkielety do obrazków, a także wykonywały zadania z kodowania. wyznaczały trasę dinozaura prowadzącą do jajka - określały kierunki: w lewo, w prawo, do góry, na dół, ćwicząc przy tym orientację przestrzenną. Nie zabrakło również zabaw logicznych i językowych. Przedszkolaki układały puzzle dinozaurów, grały w memory, dopasowywały połówki jajek dinozaura szukając wielkich i małych liter. Dużym wyzwaniem okazało się także „uwolnienie” dinozaura zaplątanego w gumki recepturki - ćwiczenie to rozwijało sprawność manualną i cierpliwość.
>> więcej ...
Pierwszy tydzień lutego upłynął nam pod hasłem „Zimowe zwyczaje ptaków”. Dzieci poznawały nazwy ptaków, które zostają na zimę oraz tych, które odlatują. Uczyliśmy się, jak rozpoznawać ich głosy, jakie mają zwyczaje, czym jest karmnik, budka lęgowa oraz kim jest ornitolog. Dzieci samodzielnie wykonały karmniki z ziarenek i smalcu, które później zawiesiły w lesie. W tym tygodniu odwiedziliśmy także Fabrykę Misia, a w piątek, z okazji Dnia Kota, dzieci poznawały ciekawostki o kotach, ich rasach i potrzebach. Tworzyliśmy prace plastyczne, a podczas spaceru dzieci odkryły karmnik, budki lęgowe i hotel dla owadów w naszym ogrodzie.
>> więcej ...
ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]
