Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszy wiosenny stroik"
W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy wiosenny stroik”.
| przełącz kalendarz na poprzedni miesiąc (Maj 2026) | wygeneruj kalendarz na następny miesiąc (Lipiec 2026) |
Pierwsza połowa marca w grupie „Limonki” była pełna ciekawych wydarzeń i nowych doświadczeń 😊Rozpoczęliśmy od realizacji tematyki „W wiejskiej zagrodzie”, podczas której dzieci przypomniały sobie zwierzęta mieszkające na wsi, ich wygląd oraz wydawane przez nie odgłosy. Było dużo zabaw dramowych i teatrzyk kukiełkowy, który sprawił dzieciom wiele radości. Dbając o zdrowie, wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Czyściochowa Akademia”. Przedszkolaki utrwalały zasady higieny oraz dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o zdrowie na co dzień. Kolejnym realizowanym tematem było „W marcu jak w garncu”. Dzieci uczestniczyły w zabawie edukacyjnej z wykorzystaniem „magicznego garnka” oraz plansz przedstawiających różne zjawiska pogodowe. Poznały zmienność marcowej pogody, nauczyły się wiersza „Marzec” oraz piosenki „Marcowy kucharz”. W tym czasie uczestniczyliśmy również w audycji muzycznej „W stronę słońca”, która wprowadziła dzieci w radosny, wiosenny nastrój. Obchodziliśmy ,,Dzień Kobiet'', nasi chłopcy wręczyli dziewczynkom piękne prezenty. Naszą grupę odwiedziła także pani logopeda Natalia z okazji ,,Dnia Logopedy''. ,,Limonki'' brały udział w ciekawych ćwiczeniach usprawniających aparat mowy. Wspólnie z innymi grupami świętowaliśmy przedszkolny „Dzień Matematyki”, podczas którego dzieci rozwijały swoje umiejętności poprzez zabawy i zadania matematyczne. Obchodziliśmy również ,,Dzień Przedsiębiorczości'' – dzieci przypomniały sobie wygląd polskich monet i banknotów, a następnie pracując w grupach, układały puzzle z ich wizerunkami. W naszej sali powstał Kącik Przyrody - dzieci posiały owies i posadziły cebulki. To był bardzo aktywny i radosny czas, pełen nauki poprzez zabawę 🌼
>> więcej ...
W piątek 13 marca grupa „Poziomki” była na wycieczce w siedzibie Narodowego Banku Polskiego na ul. Pięknej, na zajęciach edukacyjnych na temat pieniędzy. Dzieci miały okazję poznać historię polskiej waluty, sprawdzić jak wyglądają znaki wodne na banknotach oraz poznać zasadę działania urządzenia do liczenia pieniędzy. W czasie zadania zespołowego dzieci ukladały puzzle, a na koniec kolorowałam monety. Były to bardzo ciekawe zajęcia!
>> więcej ...
Z okazji Dnia Matematyki w naszym przedszkolu dzieci z grup młodszych - I, II, III, VIII wzięły udział w wyjątkowym święcie pełnym zabawy i nauki. W sali zostały przygotowane specjalne stacje zadaniowe, do których dzieci przechodziły kolejno w rytm dźwięków lokomotywy, co wprowadzało radosną i dynamiczną atmosferę. Na pierwszej stacji dzieci wykonywały zadanie z wiatrakiem matematycznym. Do szarf należało dopasować cyfry, figury geometryczne i kształty. Dużo radości sprawiło również układanie obrazków z drewnianych patyczków, gdzie przedszkolaki tworzyły różne konstrukcje i kształty. Na następnej stacji dzieci odszukiwały figury geometryczne, z których zbudowany był obrazek, zaznaczając je przy pomocy klamerek. Ostatnim zadaniem było układanie obrazków z figur geometrycznych według wzoru. Każda z grup z dużym zaangażowaniem wykonywała zadania i świetnie radziła sobie z matematycznymi wyzwaniami. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor. Dzień Matematyki był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, rozwijania logicznego myślenia oraz utrwalania znajomości figur, kształtów i cyfr.
>> więcej ...
Pierwsze dwa tygodnie marca upłynęły nam bardzo aktywnie i różnorodnie. W pierwszym tygodniu realizowaliśmy temat „Dbamy o zdrowie – wiemy, jak troszczyć się o siebie”. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty wpływają korzystnie na nasze zdrowie, a które – zwłaszcza dla zębów – są niewskazane. Z okazji Dnia Dentysty przedszkolaki miały możliwość obejrzenia modelu zębów, dzięki czemu mogły dokładnie przyjrzeć się ich budowie i utrwalić zasady prawidłowej higieny jamy ustnej. Wykonaliśmy także pracę plastyczną – „pastę do zębów”.
>> więcej ...
ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]
