AKTUALNOŚCI



jeszcze wcześniej

BARWY JESIENI

 Niedziela, 21 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa3    autor: Marta Brejnak

Co jest najlepsze w jesieni?Kasztany? Ciepła herbatka gdy za oknem deszcz? Jesienne spacery? Dla nas najpiękniejsze są jesienne barwy. Ciepłe, soczyste brązy, żółcie, pomarańcze, zielenie i czerwienie. Widzimy je na liściach, na trawie, drzewach, krzewach, owocach jesiennych. Malarze uwieczniaja je na swoich obrazach. A my też wybralismy je spośród innych kolorów i zrobiliśmy własne dzieła!



Wizyta miłych gości w "Mandarynkach"!

 Środa, 17 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

        „Mandarynki” bardzo dobrze wiedzą, jak duże znaczenie dla naszego zdrowia ma higieniczny tryb życia! Zarówno dorośli, jak i dzieci każdego dnia narażeni są na styczność z różnymi drobnoustrojami, które błyskawicznie się rozprzestrzeniają i są przyczyną wielu chorób. Warto zatem wiedzieć, jak w łatwy sposób możemy się przed tym uchronić. A najprostszym i najtańszym sposobem jest - właściwe mycie dłoni.



SAŁATKA WARZYWNA

 Piątek, 5 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa3    autor: Jakończuk Beata

Zgodnie z realizowanym tematem tygodniowym, dzieci dowiedziały się o dobroczynnych właściwościach ,  warzyw i owoców, dowiedziały się jak ważne jest ich jedzenie i w jaki sposób możemy je przyrządzać.  Z tej okazji „Limonki” postanowiły  przygotować własnoręcznie  sałatkę warzywną...Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...  



Obchody "Światowego Dnia Uśmiechu"

 Piątek, 5 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

         W piątek naszą salę odwiedziła sympatyczna „Kaczka Dziwaczka” z wiersza Jana Brzechwy. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały zabawnych przygód głównej bohaterki. Jak się później okazało nasz tajemniczy gość obwieścił wszystkim, że właśnie 5.10.2018r. obchodzony jest „Światowy Dzień Uśmiechu”. Wychodząc  z  założenia, że  „śmiech  to  zdrowie” – cały  piątek  upłynął  nam  w  radosnej, pełnej  wesołej  zabawy  atmosferze. Przedszkolaki  z  wielkim  podekscytowaniem  wypowiadały  się  na temat  znaczenia  uśmiechu  w  ich codziennym  życiu. Wszystkie  wypowiedzi  były  bardzo  szczere  i  często  zaskakujące. Dzieci  wspólnie  doszły  do  wniosku, że  miło  jest  przebywać  w  otoczeniu, gdzie każdy jest uśmiechnięty  i  wesoły. Myślę, że  w  100% mieli  rację!!! Dlatego  uśmiechajmy  się  jak  najwięcej, bo „uśmiech  to  najpiękniejszy  prezent, który  można  ofiarować  drugiemu  człowiekowi”. Nasze „Mandarynki” podarowały w tym dniu swoim bliskim własnoręcznie wykonane słoneczka – symbol radości i dobrej zabawy!



Matematyka na wesoło

 Piątek, 5 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Agnieszka Lubicz

Za oknami szaro i ponuro, ale nikt nie powiedział, że i w sali tak ma być! :) Mandarynki poznając dary jesieni sprawdzały jak smakuje i wygląda jabłko w środku. Odbył się konkurs na najlepsze jabłko. Po obserwacji, degustacji i głosowaniu wygrało jabłko z czerwoną skórką! :) Bawiły się w porównywanie i liczenie jabłek, tworzenie zbiorów i rytmów, określanie kolejności oszczególnych jabłek, oraz przyswajały sobie wygląd liczb. Z pozostałych jabłek tworzyły jabłkowe ludziki. Śmiechów było przy tym co nie miara, a prace wyszły do schrupania! :) 



"Mandarynki" kochają zwierzęta!

 Czwartek, 4 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

      4 października „Mandarynki” uroczyście obchodziły „Światowy Dzień Zwierząt”. Wspólnie przypomnieliśmy w jaki sposób należy opiekować się naszymi pupilami aby były szczęśliwe i zdrowe. Następnie rozpoznawaliśmy i poprawnie nazywaliśmy zwierzęta domowe, leśne i egzotyczne; dzieliliśmy ich nazwy na sylaby oraz naśladowaliśmy wydawane przez nich odgłosy. Po podwieczorku do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również naszych rodziców i dziadków, którzy mieli za zadanie rozwiązać przygotowane przez dzieci zagadki. Wszyscy poradzili sobie znakomicie! Promienny uśmiech na twarzach naszych bliskich utwierdził nas w przekonaniu, że wszyscy kochamy zwierzęta i wiemy jak o nie dbać!  



"Mandarynki" z gimnastyką za pan brat!

 Środa, 3 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Agnieszka Lubicz

Dbając o swoją kondycję „Mandarynki” ćwiczyły podskoki, przechodzenie przez szarfę, chodzenie po sensorycznych kamieniach i bawiły się w berka. Ćwiczenia były tak wyczerpujące, że każdemu należał się odpoczynek i zabawy relaksacyjne. :) 



"Dzień Chłopaka" w "Mandarynkach"

 Środa, 3 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

              W poniedziałek obchodziliśmy w naszej grupie uroczystość z okazji „Dnia Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki przygotowały swoim kolegom mnóstwo niespodzianek i konkursów. Nasi panowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i  umiejętności biorąc udział w różnych konkurencjach, takich jak: „taniec z przedszkolnymi gwiazdeczkami”; „mistrzostwa w odbijaniu balonów”; „król zagadek”; „kto pierwszy napełni brzuszek?”; „wzór grzeczności i uprzejmości”. Jak przystało na prawdziwych dżentelmenów nie obeszło się bez kolorowych krawatów i eleganckich kapeluszy, w których nasi chłopcy prezentowali się wyśmienicie! Po prawidłowym wykonaniu wszystkich zadań dziewczynki wręczyły swoim ukochanym kolegom własnoręcznie wykonane serduszka!!! Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!!



Pamiętamy o seniorach!

 Poniedziałek, 1 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

           1 października  obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Osób Starszych”. To świetna okazja do podziękowania seniorom za ich obecność, mądrość, doświadczenie i pogodę ducha, którymi na co dzień się z nami dzielą. To również wspaniała okazja do zauważenia potrzeb drugiego człowieka – często samotnego, bezradnego i niedostrzeganego przez większość społeczeństwa.  



"Mandarynki" dbają o środowisko!

 Poniedziałek, 1 października 2018 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

        „Mandarynki” przez cały tydzień rozmawiały o ochronie środowiska. Dowiedziały  się  na  czym  polega  segregacja  śmieci  i  jak  można  pomóc  naszej  planecie. Przekonały  się, że  właściwa  postawa  ekologiczna  sprzyja  nie  tylko  naturze  ale  również naszemu  zdrowiu  i  dobremu samopoczuciu. Wszystkie uroczyście ślubowały, że będą przestrzegać zasad zawartych w kodeksie „Małego Ekologa” i dbać o  naszą planetę...







ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]