Mandarynki życzą miłego dnia!
Ze szczerym uśmiechem na twarzy życzymy wszystkim pogodnego dnia! :)
| przełącz kalendarz na poprzedni miesiąc (Maj 2026) | wygeneruj kalendarz na następny miesiąc (Lipiec 2026) |
W poniedziałek wybraliśmy się do „Magicznej Krainy Bajek”, a mówiąc dokładniej do naszej przedszkolnej biblioteki. Tam powitała nas tajemnicza „Bajkowa księżniczka” – czyli nasza urocza pani Magda, która opiekuje się wszystkimi książkami w przedszkolu. Korzystając z okazji, że właśnie 5.11.2018r. przypada „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”, postanowiłyśmy odczarować wszystkie ulubione bajki „Mandarynek” ukryte w książkach. Po wesołym, muzycznym wstępie dzieci wspólnie z panią Magdą rozwiązywały zagadki, pomagały Kopciuszkowi przebrać mak z popiołu, rozpoznawały za pomocą dotyku ulubione warzywa i owoce bajkowych bohaterów oraz wykonały wesoły „Taniec Radości”.
>> więcej ...
W „Limonkach” odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej pt.: „Razem weselej”. Tego popołudnia dzieci wraz z Rodzicami i Dziadkami mogli skosztować różnych owoców, wspólnie potańczyć i pośpiewać a na koniec wykonać najpyszniejsze pod słońcem szaszłyki owocowe:) Zapraszamy do galerii zdjęć...
>> więcej ...
Julia i Adaś reprezentowali nasze przedszkole na festiwalu piosenki jesiennej organizowanym w Przedszkolu Samorządowym nr 51 w Białymstoku. To ich pierwsze kroki na deskach sceny przy tak licznej widowni. Gratulujemy naszemu duetowi za tak cudowny występ i życzymy przy tym wielu sukcesów w dalszych konkursach. A tak się prezentowały nasze „Limonki”
>> więcej ...
W piątek gościliśmy w naszej sali niezwykle sympatyczną mamę naszego Bruna. Pani Justyna przeczytała nam zabawną bajkę W. Badalskiej pt. „Ballada o uprzejmym rycerzu”. W związku z tym, że przez cały tydzień rozmawialiśmy o grzeczności i dobrych manierach – była to znakomita okazja do utrwalenia jakże ważnych zasad savoir-vivre’u. Tuż po śniadaniu z wielkim zaangażowaniem zabraliśmy się za wykonanie dla każdej grzecznej królewny i grzecznego królewicza okazałych, błyszczących koron. Wszystkie wyglądały przepięknie! A kiedy byliśmy już wystrojeni, zaczął się wielki bal w „Królestwie Grzeczności”. Wspólne tańce, zabawy i konkursy nie tylko wprawiły wszystkich w radosny nastrój, ale przede wszystkim udowodniły, że dzięki uprzejmości, życzliwości i dobrym manierom - każdy poczuł się wyjątkowo!!!
>> więcej ...
Serdecznie gratulujemy Emilce R. z grupy „Mandarynki” za zdobycie GŁÓWNEJ NAGRODY w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Pszczółka mała”. W/w konkurs adresowany był do dzieci w wieku 3-6 lat z całej Polski, a jego głównym organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 8 w Żarach. Bardzo jesteśmy dumni, że praca naszej wychowanki została zauważona przez jury i tak wysoko oceniona!
>> więcej ...
W poniedziałek „Mandarynki” świętowały „Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni”. Z tej okazji wręczyły naszym ukochanym paniom kucharkom własnoręcznie wykonane laurki i podziękowały za przepyszne śniadanka, obiadki i podwieczorki. Bardzo jesteśmy wdzięczni, że codziennie na nasze stoły trafiają wyśmienite, zdrowe posiłki bogate w witaminy i dużą dawkę „serca” włożonego w ich przygotowanie!!! Obiecujemy, że od dziś wszystkie będą znikać z naszych talerzyków!!!
>> więcej ...
Jak to dobrze, że mamy las tak blisko!!! Korzystając z pieknej pogody i nwnawiązaniu do tematyki realizowanej w tygodniu (Jesień w lesie i ogrodzie), Limonki wybrały się na spacer do lasu. Szukaliśmy oznak jesieni , darów jesieni, obserwowaliśmy piękne mieniące sie ferią barw liście oraz szukaliśmy leśnych zwierząt przygotowujących się do zimy. Zwierząt nie spotkalismy, ale i tak było pięknie.
>> więcej ...
ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]
