AKTUALNOŚCI



jeszcze wcześniej

Zajęcia ruchowe z Panią Kasią

 Wtorek, 21 maja 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Walińska Katarzyna

        Dzisiaj odwiedziła nas pani Kasia, która zaprosiła wszystkie „Mandarynki” na salę gimnastyczną. Tam zaproponowała nam szereg ćwiczeń i zabaw wpływających na prawidłowe kształtowanie naszej postawy. W związku z tym, że nasza grupa bardzo lubi ruch i ćwiczenia gimnastyczne z ochotą przystąpiliśmy do intensywnego treningu. Wszystkie przeprowadzone przez panią Kasię ćwiczenia bardzo się podobały, a szeroki uśmiech na twarzach dzieci był największym dowodem na to, że chcemy powtórzyć to jeszcze raz!!!



Robimy zdrowe desery!

 Poniedziałek, 20 maja 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

        W piątek „Mandarynki" w ramach realizacji programu własnego „Na zdrowie!” postanowiły wykonać pyszny koktajl warzywno – owocowy. Wszyscy z ochotą zabraliśmy się do wspólnej pracy, którą oczywiście rozpoczęliśmy od dokładnego umycia naszych rączek. W niedługim czasie mogliśmy delektować się aromatycznym, pełnym witamin koktajlem, który w „mgnieniu oka” zniknął z wszystkich kubeczków. Każda „Mandarynka” osobiście się przekonała, że szpinak połączony z truskawkami, malinami i bananem może wyśmienicie smakować i śmiało zastąpić niezdrowy, słodki deser! Kto chce wypróbować nasz przepis, zapraszamy do naszego przedszkolnego kącika kucharskiego pt. „Mały Smakosz”!



Mandarynki poznają zawód pszczelarza

 Środa, 15 maja 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Agnieszka Lubicz

Jak na pracowite Mandarynki przystało - już od samego rana dużo się u nas działo! 15 maja odwiedziła nas mama Gosi Żyłkiewicz. Był to dla nas bardzo miły i wyjątkowy gość, ponieważ mama Gosi opowiadała nam o swoim zawodzie, czyli o zawodzie pszczelarza. Poznaliśmy budowę ula i dowiedzieliśmy się co ukrywają te małe dziurki w drewnianych ramkach, dowiedzieliśmy się jak powstaje miód i jak podczas tańca porozumiewają się pszczoly. Mieliśmy okazję wysłuchać bardzo mądrej książki o tym, że te małe owady są bardzo ważne dla nas - ludzi, próbowaliśmy różne rodzaje miodów a na koniec każdy miał okazję wykonać świeczkę z prawdziwego pszczelego wosku.



Kodowanie na dywanie - spotkanie II "Wyprawa po zdrowie"

 Czwartek, 9 maja 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Walińska Katarzyna

          09.05.2019r. odbyły się na sali gimnastycznej kolejne zajęcia edukacyjne z cyklu „Kodowanie na dywanie”. Dzieci z grupy „Mandarynki” i „Kokosy” wybrały się tym razem na wspólną „Wyprawę po zdrowie”. Podczas ekscytujących zmagań z „kostką do gry” w roli głównej - miały do pokonania długa trasę, wypełnioną różnymi zagadkami i zadaniami do wykonania. A kiedy dotarły wreszcie do upragnionego celu, czekała na nich pyszna i bardzo zdrowa niespodzianka! W trakcie dzisiejszego spotkania nie tylko wspaniale i wesoło się bawiliśmy ale przy okazji utrwaliliśmy główne zasady zdrowego i aktywnego stylu życia.



"Mandarynki" wyróżnione w ogólnopolskim konkursie!

 Piątek, 3 maja 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

           W kwietniu dzieci z grupy „Mandarynki” wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pt. „Dzieci piszą wiersze”. Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć tomik zabawnych wierszyków o tematyce bliskiej przedszkolakom. Bardzo się cieszymy, że nasza praca została doceniona i WYRÓŻNIONA przez głównego organizatora konkursu -  przedszkole „Bajka” w Gębicach.



Kodowanie na dywanie

 Piątek, 5 kwietnia 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Julia Niedźwiecka

        W piątek „Mandarynki” i „Kokosy” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Kodowanie na dywanie”. Dwie najstarsze grupy w trakcie pierwszego, integracyjnego spotkania opartego na nauce programowania: ćwiczyły logiczne myślenie, koncentrację, rozpoznawanie kierunków, tworzenie sekwencji, jak również umiejętność pokonywania trudności i zgodną współpracę w zespole. Wspólne poszukiwanie drogi do „uwięzionego” zajączka,  odczytywanie kolorowych kodów oraz łapanie przez kotka sprytnej myszki  sprawiły, że dzieci nie tylko wspaniale się bawiły ale przede wszystkim rozwijały kompetencje cyfrowe przydatne na każdym etapie ich rozwoju. Widząc wielkie zadowolenie i entuzjazm na twarzach naszych wychowanków, mamy zamiar w najbliższym czasie zorganizować kolejne zajęcia mające na celu przyswojenie nowej dawki wiedzy oraz rozwój nowych umiejętności!



"Mandarynki" zdobyły dwa PIERWSZE MIEJSCA w ogólnopolskim konkursie

 Środa, 3 kwietnia 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

          Wielkim zaskoczeniem dla nas okazało się  zdobycie aż DWÓCH PIERWSZYCH  MIEJSC przez Laurę J. i Martynkę K. z grupy „Mandarynki” w ogólnopolskim konkursie logopedyczno -  plastycznym pt. „Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie – trudne wierszyki łamiące języki”, którego głównym organizatorem było Przedszkole Integracyjne nr 51 w Opolu. W/w konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej do napisanego przez nauczyciela wiersza stymulującego rozwój poprawnej wymowy dziecka.



"Mandarynki" tworzą własną bajkę!

 Środa, 3 kwietnia 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

           02.04.2019r. obchodziliśmy w naszej grupie „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Z tej okazji utrwaliliśmy wiadomości na temat znaczenia książek w życiu człowieka oraz przypomnieliśmy zasady właściwego z nich korzystania. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak powstaje książka. Zaciekawieni tym tematem, postanowiliśmy zabawić się w prawdziwych pisarzy oraz ilustratorów i stworzyć własną książkę pt. „Księżniczka Wiktoria”. Tuż po obiedzie z wielkim zapałem zabraliśmy się do pracy, a po podwieczorku mogliśmy już podziwiać nasze pierwsze dzieło, które wspólnie wyczarowaliśmy! Ileż radości sprawiło wszystkim, kiedy mama Tosi i Franka przeczytała nam bajkę, której byliśmy osobistymi autorami i ilustratorami. Duma i zadowolenie na twarzach każdej „Mandarynki” była największym dowodem na to, że każdy z nas poczuł się niezwykle wyjątkowo!



WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA!

 Piątek, 22 marca 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

      „Światowy Dzień Wody” to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca. Ma na celu przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety (obecnie ok. 800 milionów osób) cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.



"Mandarynkowe" spotkanie z poezją!

 Czwartek, 21 marca 2019 r.     kategoria: oddzialy grupa4    autor: Romanowska Iwona

                                 21 marca dzieci z grupy „Mandarynki” miały okazję wysłuchać znanych i lubianych wierszy wybitnych polskich poetów, przeczytanych przez grono przemiłych gości. A wszystko to z okazji obchodów „Światowego Dnia Poezji” – święta ustanowionego w 1999 r. przez UNESCO. Tuż po obiedzie zaszczycił nas swoją obecnością pan Maciek, który prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia ruchowe z „Przedszkoliady”. Nasz pierwszy gość w niezwykle humorystyczny sposób zapoznał nas z wierszem J.Brzechwy pt. „Kwoka”. Następnie pani Monika, która na co dzień przynosi przedszkolakom pyszne śniadanka, obiadki i podwieczorki przeczytała nam utwór J. Tuwima pt. „Spóźniony słowik”. A kiedy jedliśmy z wielkim smakiem wyśmienite ciasto marchewkowe odwiedziła nas mama Wojtka i swoim przemiłym głosem niemal wyrecytowała - zabawny wiersz J. Brzechwy pt.  „Żaba”.







ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]