Grupa VIII - "Arbuzy"

 

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:

Agnieszka Maciorowska - nauczyciel

Anna Boreczko - nauczyciel

Elżbieta Borys - woźna oddziałowa

 

Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)

 

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.

 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


 

CZERWIEC

Tematy tygodniowe:

1. Prawa i obowiązki dzieci

2. W krainie wyobraźni... 

3. Czym podróżujemy?

4. Już wakacje

5. Bezpieczne wakacje

 

Piosenka do nauki:

"Niech żyją wakacje!"

 

Wiersz do nauki:

"Cuda i dziwy" Tuwim

 

 


 

 

 

 

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC

1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.

2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.

3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.

4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.

Słownicwo kluczowe:

summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 



DZIEŃ PSZCZOŁY

 Wtorek, 27 maja 2025 r.   ( 11:34 ) 

Podczas zajęć z Arbuzami dzieci miały okazję poznać fascynujący świat pszczół. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego, który w przystępny sposób przybliżyły życie pszczół, ich rolę w przyrodzie oraz proces powstawania miodu. 



Konkurs plastyczno - techniczny "WIRTUALNY ŚWIAT"

 Wtorek, 20 maja 2025 r.   ( 7:33 ) 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO.
WYKONANE PRACE UMIESZCZONE ZOSTANĄ W CENTRUM BEZPIECZNEGO INTERNETU



Dzień bezpieczeństwa

 Wtorek, 20 maja 2025 r. 

          W dniu 19.05.2025r  grupy VIII Arbuzy,  VII Kokosy,  VI Ananasy gościły w przedszkolu Grupę poszukiwawczo-ratowniczą Osp Ryboły. 👌👌👌



WARSZTATY CUKIERNICZE

 Sobota, 17 maja 2025 r. 

W środę odwiedziła nas Pani Aleksandra Bielska – coach cukierniczy. Zajęcia przygotowane przez Panią Olę dotyczyły szkodliwości cukru na nasz organizm. Gość  przedstawił nam etapy działań dzisiejszego poranka .  Warsztaty rozpoczeły się od części praktycznej,  podczas której zadaniem dzieci  było upieczenie zdrowych ciasteczek. Zanim przystąpiliśmy do zadania Pani Ola zadbała o odpowiedni strój. Każde z przedszkolaków otrzymało czepek oraz fartuszek .... i już wtedy byliśmy w pełni   gotowi do działań.  Gość przygotował zagadki dotyczące   nazw przygotowanych wcześniej  produktów spożywczych , które następnie musieliśmy sklasyfikować na produkty suche i mokre. Z wyznaczonym  zadaniem poradziliśmy sobie wyśmienicie. W skupieniu odmierzaliśmy produkty potrzebne do wypieku. Po przygotowaniu ciasta, nasze specjały trafiły do piekarnika. Smakołyki wypiekały się pod okiem Pani Oli.



DZIEŃ RATOWNIKA MEDYCZNEGO

 Wtorek, 13 maja 2025 r.   ( 17:48 ) 

W przeciągu dwóch dni  grupa VIII Arbuzy, VII Kokosy, grupa IV Mandarynki gościła w naszym przedszkolu Ratownika Medycznego Panią Urszulę. Spotkania przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze. Nasz gość miał okazję opowiedzieć nam na czym polega jego zawód, zaprezentować strój ratownika oraz pokazać i omówić zawartość  plecaka medycznego. Podczas warsztatu dzieci utrwalały numery alarmowe oraz zapoznały się  z zasadami wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia. Ponadto  przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, dowiedziały się jak przebiega resuscytacja niemowląt, dzieci i dorosłych oraz poznali  wygląd i wyposażenie karetki. Przedszkolaki pięknie odpowiadały na pytania dotyczące sytuacji , w których powinniśmy wezwać pomoc. W dalszej części Pani Urszula przeszła do  części praktycznej, w której dzieci obserwowały w  jaki sposób  wykonuje się resuscytację. Dzieci  miały okazję próbować własnych sił w ćwiczeniu udzielania pierwszej pomocy na fantomie. To było niezwykle wartościowe doświadczenie. Przedszkolaki z ogromym  entuzjazmem podziękowały naszemu gościowi za odwiedziny.



KWIECIEŃ W ARBUZACH

 Poniedziałek, 5 maja 2025 r.   ( 13:31 ) 

Za nami kolejny miesiąc owocny w nowe doznania i doświadczenia. W kwietniu nasze rozmowy,  zabawy toczyły się wokół tematów dotyczących :



Bezpieczny Przedszkolak w cyfrowym świecie" w Arbuzach - Kwiecień

 Czwartek, 1 maja 2025 r. 

W kwietniu, Arbuzy kontynuowały realizowanie innowacji pedagogicznej,
pt. Bezpieczny Przedszkolak w cyfrowym świecie.
Treści programowe całej innowacji zostały podzielone na pięć głównych obszarów.
W tym miesiącu było to ODPOWIEDZIALNOŚĆ - SAMODZIELNOŚĆ.



,,Kukła z wiejskiego podwórza''

 Środa, 30 kwietnia 2025 r.   ( 12:45 ) 

28 kwietnia 2025 r. nasze przedszkolaki odwiedził ,,Teatr pod Orzełkiem'' ze spektaklem ,,Kukła z wiejskiego podwórza''. Ze spektaklu dowiedzieliśmy się, że lalka na kiju to kukiełka. Mieliśmy też możliwość poznania tradycji ludowych obecnych na polskiej wsi podczas czterech pór roku: topienia Marzanny, rzucania wianków na wodę podczas nocy sobótkowej, zbierania plonów i obchodzenia dożynek.



FABRYKA MISIA

 Środa, 30 kwietnia 2025 r.   ( 8:43 ) 

25 kwietnia  grupa Arbuzów wybrała się autokarem do FABRYKI MISIA na Warsztaty Wielkanocne. Przed wyjazdem przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas podroży oraz podczas poruszania się w pobliżu jezdni. Gdy byliśmy już na miejscu wszyscy szybko się przebraliśmy, ponieważ czekały już na nas PANIE, które się nami bawiły podczas całego pobytu.



Udział w akcji "Czysty Białystok"

 Niedziela, 27 kwietnia 2025 r.   ( 11:12 ) 

25 kwietnia nasze dzielne przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w akcji „Czysty Białystok”, której organizatorem było Biuro Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Akcja „Czysty Białystok” jest działaniem promującym wartości prośrodowiskowe. Jest to też świetna okazja do połączenia sprzątania terenów zielonych z edukacją o poszanowaniu środowiska. Poprzez coroczny udział w akcji przedszkolaki dowiadują się jak segregować śmieci. Swoją postawą uświadamiają nam wszystkim jaką rolę może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemów gospodarowania odpadami każdy z nas. Miejmy nadzieję, że z roku na rok takie akcje będą coraz mniej potrzebne!






 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]