Grupa VIII - "Arbuzy"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Agnieszka Maciorowska - nauczyciel
Anna Boreczko - nauczyciel
Elżbieta Borys - woźna oddziałowa
Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
CZERWIEC
Tematy tygodniowe:
1. Prawa i obowiązki dzieci
2. W krainie wyobraźni...
3. Czym podróżujemy?
4. Już wakacje
5. Bezpieczne wakacje
Piosenka do nauki:
"Niech żyją wakacje!"
Wiersz do nauki:
"Cuda i dziwy" Tuwim

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC
1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.
2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.
3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
Słownicwo kluczowe:
summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.
Wtorek, 27 maja 2025 r. ( 11:34 )
Podczas zajęć z Arbuzami dzieci miały okazję poznać fascynujący świat pszczół. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego, który w przystępny sposób przybliżyły życie pszczół, ich rolę w przyrodzie oraz proces powstawania miodu.
>> więcej ...
Wtorek, 20 maja 2025 r. ( 7:33 )
ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO.
WYKONANE PRACE UMIESZCZONE ZOSTANĄ W CENTRUM BEZPIECZNEGO INTERNETU
>> więcej ...
Wtorek, 20 maja 2025 r.
W dniu 19.05.2025r grupy VIII Arbuzy, VII Kokosy, VI Ananasy gościły w przedszkolu Grupę poszukiwawczo-ratowniczą Osp Ryboły. 👌👌👌
>> więcej ...
Sobota, 17 maja 2025 r.
W środę odwiedziła nas Pani Aleksandra Bielska – coach cukierniczy. Zajęcia przygotowane przez Panią Olę dotyczyły szkodliwości cukru na nasz organizm. Gość przedstawił nam etapy działań dzisiejszego poranka . Warsztaty rozpoczeły się od części praktycznej, podczas której zadaniem dzieci było upieczenie zdrowych ciasteczek. Zanim przystąpiliśmy do zadania Pani Ola zadbała o odpowiedni strój. Każde z przedszkolaków otrzymało czepek oraz fartuszek .... i już wtedy byliśmy w pełni gotowi do działań. Gość przygotował zagadki dotyczące nazw przygotowanych wcześniej produktów spożywczych , które następnie musieliśmy sklasyfikować na produkty suche i mokre. Z wyznaczonym zadaniem poradziliśmy sobie wyśmienicie. W skupieniu odmierzaliśmy produkty potrzebne do wypieku. Po przygotowaniu ciasta, nasze specjały trafiły do piekarnika. Smakołyki wypiekały się pod okiem Pani Oli.
>> więcej ...
Wtorek, 13 maja 2025 r. ( 17:48 )
W przeciągu dwóch dni grupa VIII Arbuzy, VII Kokosy, grupa IV Mandarynki gościła w naszym przedszkolu Ratownika Medycznego Panią Urszulę. Spotkania przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze. Nasz gość miał okazję opowiedzieć nam na czym polega jego zawód, zaprezentować strój ratownika oraz pokazać i omówić zawartość plecaka medycznego. Podczas warsztatu dzieci utrwalały numery alarmowe oraz zapoznały się z zasadami wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia. Ponadto przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, dowiedziały się jak przebiega resuscytacja niemowląt, dzieci i dorosłych oraz poznali wygląd i wyposażenie karetki. Przedszkolaki pięknie odpowiadały na pytania dotyczące sytuacji , w których powinniśmy wezwać pomoc. W dalszej części Pani Urszula przeszła do części praktycznej, w której dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Dzieci miały okazję próbować własnych sił w ćwiczeniu udzielania pierwszej pomocy na fantomie. To było niezwykle wartościowe doświadczenie. Przedszkolaki z ogromym entuzjazmem podziękowały naszemu gościowi za odwiedziny.
>> więcej ...
Poniedziałek, 5 maja 2025 r. ( 13:31 )
Za nami kolejny miesiąc owocny w nowe doznania i doświadczenia. W kwietniu nasze rozmowy, zabawy toczyły się wokół tematów dotyczących :
>> więcej ...
Czwartek, 1 maja 2025 r.
W kwietniu, Arbuzy kontynuowały realizowanie innowacji pedagogicznej,
pt. „Bezpieczny Przedszkolak w cyfrowym świecie”.
Treści programowe całej innowacji zostały podzielone na pięć głównych obszarów.
W tym miesiącu było to ODPOWIEDZIALNOŚĆ - SAMODZIELNOŚĆ.
>> więcej ...
Środa, 30 kwietnia 2025 r. ( 12:45 )
28 kwietnia 2025 r. nasze przedszkolaki odwiedził ,,Teatr pod Orzełkiem'' ze spektaklem ,,Kukła z wiejskiego podwórza''. Ze spektaklu dowiedzieliśmy się, że lalka na kiju to kukiełka. Mieliśmy też możliwość poznania tradycji ludowych obecnych na polskiej wsi podczas czterech pór roku: topienia Marzanny, rzucania wianków na wodę podczas nocy sobótkowej, zbierania plonów i obchodzenia dożynek.
>> więcej ...
Środa, 30 kwietnia 2025 r. ( 8:43 )
25 kwietnia grupa Arbuzów wybrała się autokarem do FABRYKI MISIA na Warsztaty Wielkanocne. Przed wyjazdem przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas podroży oraz podczas poruszania się w pobliżu jezdni. Gdy byliśmy już na miejscu wszyscy szybko się przebraliśmy, ponieważ czekały już na nas PANIE, które się nami bawiły podczas całego pobytu.
>> więcej ...
Niedziela, 27 kwietnia 2025 r. ( 11:12 )
25 kwietnia nasze dzielne przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w akcji „Czysty Białystok”, której organizatorem było Biuro Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Akcja „Czysty Białystok” jest działaniem promującym wartości prośrodowiskowe. Jest to też świetna okazja do połączenia sprzątania terenów zielonych z edukacją o poszanowaniu środowiska. Poprzez coroczny udział w akcji przedszkolaki dowiadują się jak segregować śmieci. Swoją postawą uświadamiają nam wszystkim jaką rolę może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemów gospodarowania odpadami każdy z nas. Miejmy nadzieję, że z roku na rok takie akcje będą coraz mniej potrzebne!
>> więcej ...