Grupa VIII - "Arbuzy"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Agnieszka Maciorowska - nauczyciel
Anna Boreczko - nauczyciel
Elżbieta Borys - woźna oddziałowa
Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
CZERWIEC
Tematy tygodniowe:
1. Prawa i obowiązki dzieci
2. W krainie wyobraźni...
3. Czym podróżujemy?
4. Już wakacje
5. Bezpieczne wakacje
Piosenka do nauki:
"Niech żyją wakacje!"
Wiersz do nauki:
"Cuda i dziwy" Tuwim

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC
1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.
2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.
3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
Słownicwo kluczowe:
summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.
Wtorek, 15 kwietnia 2025 r. ( 16:08 )
Dzisiejszego dnia odwiedziła nas mama Szymona Z. Dzieci pięknie przywitały naszego wyjątkowego gościa. Spotkanie miało charakter dwustopniowy. Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia naszym przedszkolakom historii o Panu Truskawce. Główny bohater miał ogromny problem z czkawką. Na szczęście udało mu się pozbyć uporczywej dolegliwości. Po wysłuchaniu przygód Pana Truskawki toczyliśmy „burze mózgów” na temat naszych doświadczeń związanych z próbą pozbycia się nieprzyjemnej czkawki.
>> więcej ...
Sobota, 12 kwietnia 2025 r. ( 19:17 )
11 kwietnia gr. V „ Poziomki” i gr. VIII „Arbuzy” wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku na warsztaty edukacyjne pt. „W pracowni rzeźbiarza”. Każdy artysta potrzebuje miejsca, w którym może swobodnie tworzyć. Rzeźbiarz Alfons Karny zaprosił nas do swojej pracowni, która wyglądała tak, jakby przed chwilą ją opuścił… W jakich materiałach rzeźbił? Jakich używał narzędzi? Co przechowywał w wielkiej, drewnianej skrzyni? Tego dowiedzieliśmy się, zwiedzając jego pracownię. Podczas spotkania, dzieci również rzeźbiły w glinie. Od kulki do.... Pani Ania w tajemniczy sposób pokazała, jak w prosty sposób, z dodatkiem cierpliwości i zręcznych rączek można ulepić żółwia.
>> więcej ...
Niedziela, 30 marca 2025 r. ( 22:54 )
W marcu, Arbuzy kontynuowały realizowanie innowacji pedagogicznej,
pt. „Bezpieczny Przedszkolak w cyfrowym świecie”.
Treści programowe całej innowacji zostały podzielone na pięć głównych obszarów.
W tym miesiącu było to BEZPIECZEŃSTWO.
>> więcej ...
Niedziela, 30 marca 2025 r.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że 31.03.2025r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu literacko -plastycznego pt.
>> więcej ...
Sobota, 29 marca 2025 r. ( 13:47 )
Kolejny miesiąc minął nam bardzo szybko. Może dlatego, że nie było czasu na nudę ;).
Realizując tygodniowe tematy kompleksowe bawiliśmy się, robiąc różne ciekawe rzeczy:
>> więcej ...
Sobota, 29 marca 2025 r. ( 11:50 )
W piątek „Limonki” oraz „Arbuzy” wyruszyły na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek na pluszowo - poduszkowy spektakl pt. „Misiaczek”. To była pełna ciepła i czułości opowieść o misiu, który nie może zasnąć. Wokół malucha gromadziły się leśne zwierzęta zamieszkujące las (m.in. lis i sroka), które podpowiadały mu, jak poradzić sobie z bezsennością.
Ale co zrobić, kiedy ani kołysanie, ani mleko z miodem, ani liczenie owiec nie pomagają?
Las był w spektaklu czymś więcej niż miejscem akcji. „Las jest naszym domem” – mówili bohaterowie MISIACZKA i między wierszami podpowiadali widzom, jak powinni się w lesie zachowywać i jak o niego dbać.
>> więcej ...
Poniedziałek, 24 marca 2025 r. ( 20:15 )
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za niezwykle aktywny udział
>> więcej ...
Niedziela, 23 marca 2025 r. ( 11:33 )
W roku szkolnym 2024/2025 nasze Przedszkole wzięło udział w XXV edycji akcji „Góra Grosza” mającej na celu pomoc psychologiczną, rzeczową oraz specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Zebrano kwotę 330,45 zł., którą drogą pocztową przekazano Towarzystwu Nasz Dom zgodnie z instrukcją w wyznaczonym przez organizatorów terminie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Dziadkom za udział w akcji.
Sobota, 15 marca 2025 r.
To był szczególny dzień zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Południe rozpoczęło się od rozmów, które wprowadziły dzieci w radosny nastrój uroczystości Dnia Kobiet. Przedszkolaki dowiedziały się skąd się wzięło to święto, kiedy je obchodzimy. Poznaliśmy sylwetki znanych Polek oraz rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące zawodów wykonywanych przez kobiety. Tego dnia dziewczynki przyniosły przybory do makijażu, szlafroki, przebrania. Zorganizowaliśmy kącik : salonik makijażu, fryzjerski, manicure. Chłopcy przynieśli koce, poduszki, spinacze, wykazali się kreatywnością podczas budowania „domków”. Chętne dzieci miały również okazje sfotografować się przy kartonowych sylwetkach kobiety i mężczyzny. Na koniec dzieci wręczyły nawzajem wcześniej przygotowane laurki.
>> więcej ...
Wtorek, 11 marca 2025 r.
„ Jadłeś smoku czekoladę, ciastka, torty, marmoladę
Oranżadę, słodki sok, krówki i lizaki
Jadłeś pączków całe stosy i nie miałeś nigdy dosyć
Zębów myć nie chciałeś, to się doigrałeś
Chciałby coś dobrego zjeść, by mieć brzuszek pełny
Lecz nie może biedak jeść, bo go bolą zęby
Hej smoku, hej smoku, już się uspokój
Hej smoku, hej smoku, radę ci dam
Biegnij szybko do dentysty
Dbaj o zęby jak ja sam”
>> więcej ...