Grupa VIII - "Arbuzy"

 

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:

Agnieszka Maciorowska - nauczyciel

Anna Boreczko - nauczyciel

Elżbieta Borys - woźna oddziałowa

 

Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)

 

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.

 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


 

CZERWIEC

Tematy tygodniowe:

1. Prawa i obowiązki dzieci

2. W krainie wyobraźni... 

3. Czym podróżujemy?

4. Już wakacje

5. Bezpieczne wakacje

 

Piosenka do nauki:

"Niech żyją wakacje!"

 

Wiersz do nauki:

"Cuda i dziwy" Tuwim

 

 


 

 

 

 

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC

1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.

2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.

3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.

4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.

Słownicwo kluczowe:

summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 



WARSZTATY WIELKANOCNE

 Wtorek, 15 kwietnia 2025 r.   ( 16:08 ) 

        Dzisiejszego  dnia odwiedziła nas mama Szymona Z. Dzieci pięknie przywitały naszego wyjątkowego gościa. Spotkanie miało charakter dwustopniowy. Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia naszym przedszkolakom historii  o Panu Truskawce. Główny bohater miał ogromny  problem z czkawką. Na szczęście  udało mu się pozbyć uporczywej dolegliwości. Po wysłuchaniu  przygód Pana Truskawki toczyliśmy „burze mózgów” na temat naszych doświadczeń związanych  z próbą pozbycia się nieprzyjemnej czkawki.



Wycieczka Poziomek i Arbuzów

 Sobota, 12 kwietnia 2025 r.   ( 19:17 ) 

11 kwietnia gr. V „ Poziomki” i gr. VIII „Arbuzy” wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku na warsztaty edukacyjne pt. „W  pracowni rzeźbiarza”. Każdy artysta potrzebuje miejsca, w którym może swobodnie tworzyć. Rzeźbiarz Alfons Karny zaprosił nas do swojej pracowni, która wyglądała tak, jakby przed chwilą ją opuścił… W  jakich materiałach rzeźbił? Jakich używał narzędzi? Co przechowywał w  wielkiej, drewnianej skrzyni? Tego dowiedzieliśmy się, zwiedzając jego pracownię. Podczas spotkania, dzieci również rzeźbiły w glinie. Od kulki do.... Pani Ania w tajemniczy sposób pokazała, jak w prosty sposób, z dodatkiem cierpliwości i zręcznych rączek można ulepić żółwia.



"Bezpieczny Przedszkolak w cyfrowym świecie" w Arbuzach - Marzec

 Niedziela, 30 marca 2025 r.   ( 22:54 ) 

W marcu, Arbuzy kontynuowały realizowanie innowacji pedagogicznej,
pt. Bezpieczny Przedszkolak w cyfrowym świecie.
Treści programowe całej innowacji zostały podzielone na pięć głównych obszarów.
W tym miesiącu było to BEZPIECZEŃSTWO.



Rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego pt. "Brzoskwiniowi Strażnicy Internetu"

 Niedziela, 30 marca 2025 r. 

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że 31.03.2025r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu literacko -plastycznego pt.



Marzec w "Arbuzach"

 Sobota, 29 marca 2025 r.   ( 13:47 ) 

Kolejny miesiąc minął nam bardzo szybko. Może dlatego, że nie było czasu na nudę ;).
Realizując tygodniowe tematy kompleksowe bawiliśmy się, robiąc różne ciekawe rzeczy:



Wycieczka do BTL gr. III "Limonki" oraz gr. VIII "Arbuzy"

 Sobota, 29 marca 2025 r.   ( 11:50 ) 

W piątek „Limonki” oraz „Arbuzy” wyruszyły na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek na pluszowo - poduszkowy spektakl pt. „Misiaczek”. To była pełna ciepła i czułości opowieść o misiu, który nie może zasnąć. Wokół malucha gromadziły się leśne zwierzęta zamieszkujące las (m.in. lis i sroka), które podpowiadały mu, jak poradzić sobie z bezsennością.
Ale co zrobić, kiedy ani kołysanie, ani mleko z miodem, ani liczenie owiec nie pomagają?
Las był w spektaklu czymś więcej niż miejscem akcji. „Las jest naszym domem” – mówili bohaterowie MISIACZKA i między wierszami podpowiadali widzom, jak powinni się w lesie zachowywać i jak o niego dbać.



Dziękujemy za udział w akcji "Podaj łapę przyjacielu"

 Poniedziałek, 24 marca 2025 r.   ( 20:15 ) 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za niezwykle aktywny udział



"Góra Grosza" 2024-2025

 Niedziela, 23 marca 2025 r.   ( 11:33 ) 

W roku szkolnym 2024/2025 nasze Przedszkole wzięło udział w XXV edycji akcji „Góra Grosza” mającej na celu pomoc psychologiczną, rzeczową oraz specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Zebrano kwotę 330,45 zł., którą drogą pocztową przekazano Towarzystwu Nasz Dom zgodnie z instrukcją w wyznaczonym przez organizatorów terminie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Dziadkom za udział w akcji.



DZIEŃ KOBIET

 Sobota, 15 marca 2025 r. 

To był szczególny dzień zarówno dla dziewczynek  jak i chłopców. Południe rozpoczęło się od rozmów, które wprowadziły dzieci w radosny nastrój uroczystości Dnia Kobiet. Przedszkolaki dowiedziały się skąd się wzięło to święto,  kiedy je obchodzimy. Poznaliśmy sylwetki znanych Polek oraz rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące zawodów wykonywanych przez kobiety. Tego dnia dziewczynki przyniosły przybory do makijażu, szlafroki, przebrania. Zorganizowaliśmy kącik : salonik makijażu, fryzjerski, manicure. Chłopcy przynieśli koce, poduszki, spinacze, wykazali się kreatywnością podczas budowania „domków”. Chętne dzieci miały również okazje sfotografować się przy kartonowych sylwetkach kobiety i mężczyzny. Na koniec dzieci wręczyły nawzajem  wcześniej przygotowane laurki. 



DZIEŃ DENTYSTY

 Wtorek, 11 marca 2025 r. 

   „ Jadłeś smoku czekoladę, ciastka, torty, marmoladę
    Oranżadę, słodki sok, krówki i lizaki
    Jadłeś pączków całe stosy i nie miałeś nigdy dosyć
    Zębów myć nie chciałeś, to się doigrałeś
    Chciałby coś dobrego zjeść, by mieć brzuszek pełny
    Lecz nie może biedak jeść, bo go bolą zęby

    Hej smoku, hej smoku, już się uspokój
    Hej smoku, hej smoku, radę ci dam
    Biegnij szybko do dentysty 
    Dbaj o zęby jak ja sam






 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]