Grupa VIII - "Arbuzy"

 

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:

Agnieszka Maciorowska - nauczyciel

Anna Boreczko - nauczyciel

Elżbieta Borys - woźna oddziałowa

 

Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)

 

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.

 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


 

CZERWIEC

Tematy tygodniowe:

1. Prawa i obowiązki dzieci

2. W krainie wyobraźni... 

3. Czym podróżujemy?

4. Już wakacje

5. Bezpieczne wakacje

 

Piosenka do nauki:

"Niech żyją wakacje!"

 

Wiersz do nauki:

"Cuda i dziwy" Tuwim

 

 


 

 

 

 

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC

1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.

2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.

3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.

4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.

Słownicwo kluczowe:

summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 



Co słychać u Arbuzów?

 Poniedziałek, 16 lutego   ( 13:55 ) 

Dwa tygodnie lutego upłynęły nam w prawdziwie mroźnej, zimowej i karnawałowej atmosferze. Realizując tematy tygodniowe: „Kraina lodu i śniegu” oraz „ W Karnawale same bale” Arbuzy poznawały zimowe zjawiska, wykonywały prace plastyczne, brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. W tym czasie odbył się radosny Bal Karnawałowy, obchodziliśmy Walentynki oraz Tłusty czwartek, poznając zwyczaje, tradycje oraz ucząc się okazywania życzliwości. Równolegle realizowaliśmy ogólnopolski program edukacyjny „Kodowanie na dywanie” z wykorzystaniem maty do kodowania, rozwijając logiczne myślenie, orientację przestrzenną i współpracę w grupie.



Walentynki

 Poniedziałek, 16 lutego 

W naszym przedszkolu Walentynki upłynęły w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach w formie zadań, zorganizowanych na specjalnych stacjach. Jednym z zadań było tworzenie walentynkowych fryzur z bibuły, które rozwijały kreatywność i sprawność manualną. Dużo emocji wzbudziła także zabawa polegająca na dmuchaniu w papierowe serduszka tak, aby trafiły do dużego, wspólnego serca. Pzredszkolaki uczestniczyły również w matematycznych zabawach polegających na dopasowywaniu obrazków oraz łączeniu w pary bohaterów z bajek na wiatraku matematycznym. Wspólnie przechodziliśmy ze stacji do stacji w rytmie muzyki, jadąc „walentynkowym pociągiem”, co dodatkowo uatrakcyjniło wspólną zabawę. Po południu czekała na dzieci miła niespodzianka – walentynkowa poczta. Przedszkolaki otrzymały kartki walentynkowe, których było naprawdę bardzo dużo, co sprawiło wszystkim ogromną radość. To był wyjątkowy dzień pełen zabawy, współpracy i serdeczności ❤️



Bal Karnawałowy

 Poniedziałek, 9 lutego 

W naszym przedszkolu odbył się radosny bal karnawałowy, który dostarczył dzieciom mnóstwo uśmiechu i niezapomnianych wrażeń. Sala zamieniła się w kolorową krainę pełną bajkowych postaci – można było spotkać księżniczki, superbohaterów, zwierzątka i wiele innych fantastycznych przebrań. Dzieci chętnie brały udział w zabawach tanecznych, konkursach i wspólnych pląsach przy wesołej muzyce razem z Wiewiórką Weroniką i Zającem Zygmuntem w bajkowym lesie. Największą niespodzianką na zakończenie balu była wizyta Mikołaja, który zostawił dla nich paczki w sali, co sprawiło wszystkim ogromną radość. Bal karnawałowy był wspaniałym czasem wspólnej zabawy i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. 🎭🎅



Co się działo w Arbuzach

 Poniedziałek, 2 lutego   ( 10:18 ) 

W ostatnich tygodniach dzieci z grupy „Arbuzy” realizowały różnorodne treści programowe sprzyjające ich wszechstronnemu rozwojowi. w ramach tematów „Zimowe zabawy” iDzieci lubią zimę przedszkolaki rozmawiały o zimowej porze roku, zasadach bezpiecznej zabawy oraz sposobach aktywnego spędzania czasu. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych i matematycznych, rozwijając sprawność fizyczną, kreatywność, umiejętność wypowiadania się oraz kompetencje matematyczne. 



Ona piękna, ładny on... czyli Dzień Babci i Dziadka w Arbuzach :)

 Piątek, 23 stycznia   ( 13:39 ) 

Dziś w grupie Arbuzy odbyła się radosna uroczystość. Dzień Babci i Dziadka. A raczej dzień przepięknych Babć i przystojnych Dziadków :) A jak wiadomo- jest to jedno z najpiękniejszych świąt w przedszkolu... 



Wigilia w Arbuzach

 Poniedziałek, 22 grudnia 2025 r.   ( 12:16 ) 

W piątek 19 grudnia w naszej grupie panowała wyjątkowo ciepła i świąteczna atmosfera. Dzieci uczestniczyły w przedszkolnej Wigilii, podczas której dzieliły się opłatkiem, składały sobie serdeczne życzenia oraz wspólnie spędzały czas przy świątecznym stole. Przedszkolaki  miały  okazję spróbować tradycyjnych potraw: barszczyku, pasztecika oraz rybki. Był to moment pełen radości, życzliwości i wzajemnej bliskości, który wprowadził wszystkich w magiczny nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.



Co ciekawego u Arbuziaków?

 Piątek, 12 grudnia 2025 r.   ( 10:01 ) 

Witajcie Kochani!



"W krainie elfów"- zajęcia otwarte z rodzicami

 Piątek, 5 grudnia 2025 r.   ( 9:39 ) 

Wczorajsze zajęcia otwarte w grupie Arbuzy były wyjątkową przygodą – wspólnie z dziećmi i rodzicami przenieśliśmy się do pełnej magii krainy elfów, w której czekały na nas twórcze zadania, zabawy i mnóstwo śmiechu.



Co ciekawego w Arbuzach?

 Poniedziałek, 1 grudnia 2025 r.   ( 9:19 ) 

Za nami kolejny miesiąc w przedszkolu, z radością witamy już grudzień :) Co więc działo się u nas ostatnio?



Rozstrzygnięcie konkursu

 Poniedziałek, 24 listopada 2025 r.   ( 13:57 ) 

W naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy konkurs na stworzenie hymnu Przedszkola Samorządowego Nr 81 „Brzoskwiniowy Raj”. Do udziału zgłoszono  sześć  propozycji tekstów. Wszystkie prace zachwyciły komisję konkursową pomysłowością i dziecięcą wrażliwością. Z radością informujemy, że zwyciężczynią konkursu została Pani Ania, która wspólnie z dziećmi ze swojej grupy „Arbuzy” stworzyła wyjątkowy tekst hymnu oraz skomponowała do niego melodię. 






 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]