Grupa VIII - "Arbuzy"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Agnieszka Maciorowska - nauczyciel
Anna Boreczko - nauczyciel
Elżbieta Borys - woźna oddziałowa
Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
CZERWIEC
Tematy tygodniowe:
1. Prawa i obowiązki dzieci
2. W krainie wyobraźni...
3. Czym podróżujemy?
4. Już wakacje
5. Bezpieczne wakacje
Piosenka do nauki:
"Niech żyją wakacje!"
Wiersz do nauki:
"Cuda i dziwy" Tuwim

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC
1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.
2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.
3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
Słownicwo kluczowe:
summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. ( 20:31 )
Podczas ostatniego tygodnia Arbuzy obchodziły 🌎🌍🌏 Światowy Dzień Ziemi, uczestniczyły w akcji „Czysty Białystok”, wybrały się na wycieczkę do BTL, śpiewały piosenkę „Bądź Eko”, bawiły się w zabawy matematyczne z kropelkami wody, gimnastykowały się aby być zdrowymi i silnymi, stworzyły również pracę plastyczną z przedmiotów codziennego użytku pt. „ Motyle na rolkach”. A wszystko to w zgranej i wesołej atmosferze.
>> więcej ...
Piątek, 26 kwietnia 2024 r. ( 15:57 )
Dzieci z gr. VIII „Arbuzy” cały tydzień cieszyły się nowymi zabawkami zakupionymi z funduszu zabawkowego.
>> więcej ...
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. ( 15:37 )
Ilu ludzi, tyle życzeń! Bo każdy z nas ma przecież swoje marzenia (to te największe), swoje pragnienia (to te ciut mniejsze) oraz zachcianki, czyli maleństwa, które szepczą nam do ucha, że coś byśmy zjedli, coś chcieli dostać... Rybak zachcianek nie miał. Miał za to wiecznie niezadowoloną żonę, która wciąż chciała więcej i więcej. Na szczęście Rybak złowił Złotą Rybkę, która pomogła mu w spełnianiu zachcianek Małżonki - do czasu...
>> więcej ...
Środa, 24 kwietnia 2024 r. ( 22:23 )
Serdecznie gratulujemy Majeczce z grupy VIII „Arbuzy” otrzymania wyróżnienia w miejskim konkursie plastycznym pt. „Motyle są wśród nas”. Organizatorem w/w konkursu było
Przedszkole Samorządowe Nr 87 w Białymstoku.
>> więcej ...
Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. ( 22:34 )
W środę grupa „Kokosy” i „Arbuzy” tuż po śniadaniu wyruszyła autokarem na wspaniałą wycieczkę do „Fabryki Misia”. W największym Centrum Zabaw w Białymstoku czekało na nas mnóstwo niezapomnianych wrażeń i niespodzianek, a wśród nich: małpi gaj, zakręcone zjeżdżalnie, fantastyczne tory przeszkód, trampoliny, pajęcza wieża, wielki wulkan, baseny z piłeczkami, karuzela, wyrzutnia piłek, zabawy balonami, deszcz mydlanych baniek i kolorowych konfetti i wiele, wiele innych wspaniałych atrakcji. Podczas naszej niesamowitej wizyty w bajecznej krainie zabaw odwiedził nas wielki, pluszowy Miś, który porwał wszystkie dzieci do tańca oraz zaprosił na integracyjną przejażdżkę wesołym pociągiem. Kolejną atrakcją były niezwykle kreatywne warsztaty, podczas których każdy przedszkolak mógł samodzielnie wyczarować ekologiczną żelową świeczkę ozdobioną muszelkami i wypełnioną przepięknym aromatem wanilii i cytrusów.
>> więcej ...
Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. ( 18:42 )
Serdecznie gratulujemy Lenie z grupy VIII „Arbuzy” otrzymania nagrody w miejskim konkursie plastycznym
pt. „Twórczość Renaty Piątkowskiej w oczach dziecka”. Organizatorem w/w konkursu było
Przedszkole Samorządowe Nr 51 „Przyjazne” w Białymstoku.
>> więcej ...
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
W tym tygodniu Arbuzy przypomniały sobie gdzie mieszkają. Zaczęliśmy od nawy naszej planety. Dalej dzieci świetnie poradziły sobie z nazwami kontynentów. Również nazwa naszego kraju to pestka dla Arbuzów, trudność stanowiło zlokalizowanie naszego państwa oraz zapamiętanie nazwy województwa w którym mieszkamy.
>> więcej ...
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
18 kwietnia 2024 przedszkolaki obejrzały spektakl muzyczny „Muzyczne sandały pędzącej strzały” w wykonaniu artystów z „Arte - Muza Filharmonia”. Pędząca strzała jest Indianką, która nosi zaczarowane sandały. Te niezwykłe buty same podążają w kierunku muzyki. Dzięki nim pędząca strzała poznała już muzykę różnych narodów.Tym razem muzyczne sandały zaprowadziły do ogniska, przy którym siedzą trzej kowboje. Mężczyźni grają i śpiewają piękne, wesołe piosenki. Indianka zainteresowana tym, co słyszy, zakrada się bliżej i chowa się za krzakami. Dowiaduje się w końcu, że jest to muzyka contry, która powstała w Ameryce. Słuchacze poznali najpiękniejsze przeboje tego gatunku oraz instrumenty w nim występujące, z których na szczególną uwagę zasługuje- banjo- instrument w Polsce mało znany.
>> więcej ...
Piątek, 12 kwietnia 2024 r. ( 13:31 )
11 kwietnia (czwartek) w ramach akcji charytatywnej zorganizowanej przez grupę ,,Poziomki” i ,,Arbuzy” pt. ,,Wiosna dla Seniora” odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ulicy Świerkowej, aby przekazać rzeczy zebrane podczas zbiórki. Następnie przedszkolaki wystąpiły przed seniorami w przedstawieniu pt. ,,Witaj Wiosno”. Po występie dzieci mogły zregenerować swoje siły podczas poczęstunku w postaci drożdżówki oraz kompotu, które przygotowali dla nas podopieczni i pracownicy Domu Pomocy. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze :)
>> więcej ...
Piątek, 12 kwietnia 2024 r.
Miniony tydzień spędziliśmy rozmawiając, tworząc, ruszając się a wszystko w tematyce zwierząt które mogą żyć z nami w domach. Dzieci słuchając wiersza o Geometrycznym Kocie od razu go stworzyły. Wspólnie zastanawialiśmy się jak należy dbać o zwierzęta, które z nami mieszkają. Zastanawialiśmy się o jakim marzeniu powiedzielibyśmy złotej rybce gdybyśmy ją spotkali a przy tej okazji stworzyliśmy własne akwaria. Ćwiczyliśmy w trochę nietypowy sposób bo przy pomocy tablicy multimedialnej i „Gimnastyki na okrągło”.
Świętowaliśmy również urodziny Juleczki, której życzymy jeszcze raz spełnienia marzeń :)
>> więcej ...