Grupa VIII - "Arbuzy"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Agnieszka Maciorowska - nauczyciel
Anna Boreczko - nauczyciel
Elżbieta Borys - woźna oddziałowa
Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
CZERWIEC
Tematy tygodniowe:
1. Prawa i obowiązki dzieci
2. W krainie wyobraźni...
3. Czym podróżujemy?
4. Już wakacje
5. Bezpieczne wakacje
Piosenka do nauki:
"Niech żyją wakacje!"
Wiersz do nauki:
"Cuda i dziwy" Tuwim

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC
1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.
2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.
3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
Słownicwo kluczowe:
summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.
Piątek, 23 lutego 2024 r.
Tydzień rozpoczęliśmy od poznania układu słonecznego, obejrzeliśmy film o planetach i dowiedzieliśmy się o nich wielu ciekawych rzeczy.
Stworzyliśmy swoje własne planety, które zrobią tablicę w szatni.
Żeby lepiej utrwalić nazwy planet nauczyliśmy się piosenki o układzie słonecznym.
Na tablicach seguina uczyliśmy się liczb od 11 do 99, liczyliśmy konkret z symbolem.
Tydzień zakończyliśmy zajęciami koleżeńskimi z grupą Cytrynki na której Pani Edyta przeprowadziła z nami Pierwszą Wielką Lekcję o powstania wszechświata metodą Marii Montessori.
>> więcej ...
Poniedziałek, 19 lutego 2024 r.
W piątek 16 lutego, grupa VI „Ananasy” oraz grupa VIII „Arbuzy” wzięły udział w lekcji dotyczącej segregacji odpadów. Zajęcia zostały zorganizowane przez Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Celem tych zajęć było zwiększenie świadomości ekologicznej przedszkolaków. Pani w przystępny sposób opowiedziała o ogólnopolskim systemie segregacji odpadów, zapoznała dzieci z kolorami pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki, rodzajami odpadów, które powinny do nich trafiać. Opowiadała też o tym, co dzieje się z odpadami na końcu ich długiej drogi. Szczególną też uwagę zwrócono na odpady niebezpieczne, takie jak np. zużyte baterie, leki... które ze względu na zawartość wielu toksycznych substancji nie powinny trafiać do zwykłego pojemnika. Można je oddać w specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach i aptekach, a także w tzw. PSZOK-ach (Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Wszystko to było przedstawione z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz filmów edukacyjnych. Na koniec spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną, która utrwaliła ich wiadomości.
>> więcej ...
Niedziela, 18 lutego 2024 r.
W ostatnim tygodniu Arbuzy wyruszyły w podróż po świecie. Pomagała im w tym mapa świata i inne codzienne aktywności powiązane z tym tematem. Najczęściej odwiedzaliśmy Antarktydę i Arktykę poznając ich klimat oraz zwierzęta, które można tam spotkać. Za pomocą kącików tematyczno-zabawowych, które udostępniła nam Edukatorka pedagogiki Froebla - p. Paulinka z „Limonek” bawiliśmy się w ratunek dla pingwinów, rybki dla pingwinków, układanie igloo, a to wszystko z wykorzystaniem Darów Froebla. Oprócz tego stworzyliśmy grupową pracę plastyczną - „Lodowa kraina”. Przystankami w podróży były w tym tygodniu „Walentynki” oraz lekcja o segregacji odpadów.
Dziękujemy dla Szymonka O. oraz jego mamie za pyszne niespodzianki z okazji Walentynek.
>> więcej ...
Środa, 14 lutego 2024 r.
14 lutego 2024 r. nasze przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w zabawach walentynkowych, których wykonanie powierzył nam Amorek w swoim liście do przedszkolaków. Dzieci tworzyły wielkie serce z mniejszych serc, układały serca od najmniejszego do największego, były zadania matematyczne z bohaterami bajek i tworzenie par bohaterów bajek. Przedszkolaki układały walentynkowe puzzle, był też salon piękności, w którym dzieci ozdabiały oczy i paznokcie oraz tworzenie fryzur z bibuły. Każda z grup otrzymała dyplomy za pomoc Amorkowi w wykonaniu zadań. Popołudniu dzieci dostały walentynki z naszej przedszkolnej poczty walentynkowej, a kartek było bardzo, bardzo dużo! Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego.
>> więcej ...
Środa, 14 lutego 2024 r.
13 lutego 2024 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „Dolina Uprzejmości” w wykonaniu artystów grupy Arte Muza Filharmonia. Podczas audycji dzieci poznały czarodzieja Mąciwodę, który wykradł po kryjomu najważniejsze uprzejme słowa. Młodzi widzowie mieli za zadanie odzyskać wszystkie skradzione słowa. Przy okazji przypomniały sobie dlaczego warto używać takich słów jak: dziękuję, przepraszam, proszę.
>> więcej ...
Piątek, 9 lutego 2024 r.
W poprzednim tygodniu w naszej grupie poznawaliśmy budowę człowieka. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie swoich części ciała – dzieci wykonały zadanie śpiewająco.
>> więcej ...
Wtorek, 6 lutego 2024 r.
14 lutego (środa) odbędzie się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Walentynek. Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane w kolorze czerwonym lub różowym. Przedszkolaku! Zrób walentynkę dla przyjaciela i wrzuć ją do szkrzynki ustawionej w szatni przedszkolnej!
>> więcej ...
Poniedziałek, 5 lutego 2024 r.
Dnia 05.02.2024 r. wszystkie przedszkolaki z ,,Brzoskwiniowego Raju'' miały okazję brać udział w Balu Karnawałowym wraz z Babusią Jagusią, która odwiedziła z tej okazji przedszkolaki wraz z aktorami teatru ,,CoNieco''. Dzieci tego dnia bawiły się bardzo wesoło, tańczyły do różnorodnych utworów, brały udział w konkursach wymagających szybkości oraz sprytu, ale również umiejętności tanecznych. Na czas zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, wiedźmy, myszki, wróżki, a chłopcy w policjantów, piratów i wiele innych postaci bajkowego świata. Każdy tego dnia bawił się świetnie i czas zabawy upłyną bardzo szybko. Na koniec zabawy karnawałowej przedszkolaki odwiedził Mikołaj, który zatańczył z nami szalone tańce, a w salach przedszkolnych czekały paczki choinkowe, które Mikołaj zostawił wszystkim dzieciom!
>> więcej ...
Środa, 17 stycznia 2024 r. ( 13:33 )
Dziś jest Dzień Babci i Dziadka
Święto to uczcimy
i składając Wam życzenia,
mocno przytulimy.
>> więcej ...
Piątek, 12 stycznia 2024 r.
W tym tygodniu „Arbuzy” poznawały zwierzęta i ich zimowe zwyczaje. Dzieliły je na te które zasypiają na zimę i te, które sobie radzą. Rozmawialiśmy również o ptakach, jakie możemy teraz zobaczyć oraz te, które przylecą do nas dopiero na wiosnę. Każde dziecko stworzyło karmnik dla ptaków. Zrobiliśmy burzę myśli na temat innych sposobów pomocy zwierzętom podczas zimy. Cały tydzień nasze zajęcia przeplatały się z próbami z okazji Dnia Babci i Dziadka, wykonaliśmy również dla naszych najbliższych drobne upominki. Tydzień zakończyliśmy zimowym quizem – w którym dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat poznanych zwierząt.
>> więcej ...