Grupa VIII - "Arbuzy"

 

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:

Agnieszka Maciorowska - nauczyciel

Anna Boreczko - nauczyciel

Elżbieta Borys - woźna oddziałowa

 

Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)

 

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.

 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


 

CZERWIEC

Tematy tygodniowe:

1. Prawa i obowiązki dzieci

2. W krainie wyobraźni... 

3. Czym podróżujemy?

4. Już wakacje

5. Bezpieczne wakacje

 

Piosenka do nauki:

"Niech żyją wakacje!"

 

Wiersz do nauki:

"Cuda i dziwy" Tuwim

 

 


 

 

 

 

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC

1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.

2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.

3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.

4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.

Słownicwo kluczowe:

summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 



Dzień INTERNETU - zajęcia koleżeńskie w gr. V "Poziomki" i VIII "Arbuzy"

 Środa, 30 października 2024 r.   ( 20:41 ) 

Internet to bez wątpienia jeden z najważniejszych wynalazków XX wielu. Dlatego grupa V „Poziomki” i gr. VIII „Arbuzy” świętowały w tym tygodniu Dzień Internetu. Wspólnie bawiliśmy się w zabawę „Pajączki”, urządziliśmy burzę mózgów na temat: co to takiego ten Internet, i czy jest nam potrzebny. Rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki m.in. „Jakie to zwierze siedzi w komputerze?”. Dzieci obejrzały z ogromnym zaciekawieniem bajkę edukacyjną o chłopcu, który ciągle grał w gry, po której same doszły do wniosku, że to nie było dla niego dobre. Przypomnieliśmy sobie również o Robocie Neciu, który zapraszał dzieci do wspólnej bezpiecznej zabawy w Internet. Na koniec stworzyliśmy wspólnie wielką pajęczynę, która utrwaliła wszystkie wiadomości o tym, że Internet to wielka, niewidzialna sieć połączonych ze sobą komputerów, tabletów, smartfonów, dzięki której ludzie mogą się łączyć z innymi, ale też muszą uważać na różne niebezpieczeństwa.



Audycja muzyczna ,,Pani Jola i śpiewający ogród''

 Poniedziałek, 21 października 2024 r.   ( 17:14 ) 

21.10.2024 przedszkolaki odwiedziła ,,Arte - Muza Filharmonia'' z audycją muzyczną ,,Pani Jola i śpiewający ogród''. Pani Jola jest bardzo miłą osobą, lecz pewnego ranka obudziła się z bólem głowy. Poszła więc do swojego ogrodu, który do tej pory zawsze poprawiał jej humor. Jednak tym razem było inaczej, bo ciągle ktoś hałasował - najpierw trzmiel, a potem skowronek. Pani Jola zamiast odpocząć wciąż biegała po ogrodzie, denerwowała się i krzyczała żeby wszyscy byli cicho. W końcu jednak w dźwiękach ogrodu odnajduje muzykę i wtedy głowa przestaje ją boleć. Przy okazji tej audycji zostało poruszone zagadnienie czym różni się hałas i inne dźwięki od muzyki. Dzieci usłyszą m in. utwory: „Skowronek”, „Czy słyszysz jak szumi wiatr”, „Błyskawica, grzmot”.



Wycieczka do BTL-u

 Piątek, 11 października 2024 r.   ( 15:13 ) 

   W środę grupy IV „Mandarynki” i VIII „Arbuzy” udały się na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek na sztukę „Karmelek”. Wspólnie z pieskiem udały się w podróż w poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym Najbliższym, a co jest całkowicie niematerialne.



Wrzesień w Arbuzach

 Czwartek, 3 października 2024 r.   ( 9:31 ) 

 Powitaliśmy  w naszej grupie nowe koleżanki i nowych kolegów. Aby się zintegrować i poznać, wszyscy wspólnie bawiliśmy się „na całego” :),oczywiście nie zapominaliśmy przy tym o Kodeksie Przedszkolaka . Oprócz tego obchodziliśmy w grupie Międzynarodowy Dzień Kropki, Pierwszy Dzień Jesieni, Europejski Dzień Sportu i Dzień Chłopaka. Uczestniczyliśmy w próbnej ewakuacji przedszkola podczas której spotkaliśmy strażaków. Braliśmy również udział w uroczystości przedszkolnej z okazji „Dnia Przedszkolaka”. Dzieci zapoznały się z kartami pracy, które bardzo chętnie uzupełniały, wykonywały dużo prac plastycznych m.in.: z plasteliny, z papieru, malowały farbami plakatowymi... Nauczyły się piosenki, wierszyka, bawiły się matematyką, muzyką i ruchem.
Było dużo zabawy i radości.



Akcja charytatywna "Podziel się książką - Radość płynie z czytania"

 Wtorek, 1 października 2024 r.   ( 23:14 ) 




,,Talerz pełen zdrowia''

 Wtorek, 1 października 2024 r.   ( 9:51 ) 
Arbuz, Jagoda, Owoc, Serce, Jagody

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym ,,Talerz pełen zdrowia'' edycja 4. 



Czerwiec w "Arbuzach"

 Niedziela, 30 czerwca 2024 r. 

Czerwiec dzieci z gr. „Arbuzy” spędziły w radosnym nastroju. Uczestniczyły w przedszkolnej wycieczce do Fast Parku, bawiły się na Festynie Rodzinnym. W swojej sali bawiły się nowymi zabawkami zakupionymi z funduszu zabawkowego, Maja obchodziła swoje urodziny (życzymy jej jeszcze raz spełnienia marzeń!). Była również troszkę smutniejsza chwila - pożegnanie Marcela i Marka, którzy od następnego roku będą już w szkole (im również życzymy raz jeszcze samych radosnych chwil i wielu nowych przyjaciół - odwiedzajcie nas:)).
A na koniec aby zapamiętać, że woda jest bardzo ważna szczególnie w upalne dni razem z panią Olą, która specjalnie przyjechała do naszego przedszkola zrobiliśmy „Eliksir Odkrywców”.
Zapraszamy do obejrzenia relacji w linku:
>>>„Eliksir Odkrywców” w Przedszkolu Samorządowym Nr 81 „Brzoskwiniowy Raj” w Białymstoku



WAKACJE

 Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 



Festyn Rodzinny

 Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 

11 czerwca 2024 r. odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny. Na dzieci i rodziców czekały różne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, tatuaże, balonikowe cuda, lody, popcorn, wata cukrowa, pokaz magika. Odbyły się również pokazy z zajęć dodatkowych: ,,Kinder Coach'', ,,Edu - Dango Angielski na sportowo''. Pani Renata Kuzyka przygotowała wspaniały pokaz tańca towarzyskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu. Rodzicom składamy podziękowania za przygotowanie poczęstunku - ciast, ciasteczek, cukierków, owoców. Podziękownia należą się również Radzie Rodziców za przygotowanie tak wspaniałego festynu!



Festyn rodzinny

 Czwartek, 6 czerwca 2024 r. 

Odbędzie się 11 czerwca 2024 r. w godz. 15:00 - 17:00






 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]