Grupa VI - "Ananasy"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Agnieszka Lubicz-Sienicka - nauczyciel
Aleksandra Kuczewska - nauczyciel
Irena Wowk- woźna oddziałowa
Grupa pracuje:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 17:00
Dzieci rano schodzą się w gr. III "Limonki",
od godziny 16:30 odbierane są z gr. II "Brzoskwinki".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
CZERWIEC
Tematy tygodniowe:
1.PRAWA O OBOWIĄZKI DZIECI.
2.CZYM PODRÓŻUJEMY?
3.NADCHODZI LATO.
4.BEZPIECZNE WAKACJE.

Język angielski - tematyka tygodniowa Czerwiec
- „Holidays”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
- „Revision”- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
- „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
- „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
Słownictwo:
summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.
Środa, 4 marca ( 0:39 )
👷♂️ Wizyta wyjątkowego gościa – taty Łucji!
>> więcej ...
Poniedziałek, 2 marca ( 22:20 )
W grupie „Ananasy” odbył się konkurs plastyczny pt. „Mój wyjątkowy dinozaur”, w którym dzieci mogły zaprezentować swoją kreatywność i wyobraźnię, tworząc niepowtarzalne prace o prehistorycznych stworach.
>> więcej ...
Poniedziałek, 2 marca ( 18:45 )
2 marca 2026 r dzieci z grup „Ananasy” i „Kokosy” wybrały się na wycieczkę do Nie Teatru, aby obejrzeć spektakl „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu aktorów Teatru Czrevo.
>> więcej ...
Niedziela, 1 marca ( 20:42 )
W piątek dzieci z grupy II „Brzoskwinki” oraz VI „Ananasy” wzięły udział w ekscytujących zajęciach koleżeńskich pod hasłem „Wyprawa do Parku Jurajskiego”. W tym dniu nasi wychowankowie mieli niesamowitą frajdę uczestniczyć w ciekawych zabawach i zadaniach przygotowanych na różnorodnych stoiskach obsługiwanych przez ich kolegów i koleżanki. Przy pierwszym stanowisku przedszkolaki układały puzzle z wizerunkami dinozaurów, ćwicząc spostrzegawczość i koncentrację. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko małego paleontologa, gdzie dzieci odszukiwały ukryte pod piaskiem szkielety wcielając się w rolę badaczy prehistorycznego świata. Podczas naszej fascynującej podróży do krainy tych niesamowitych gadów nasi „dzielni archeolodzy” doskonalili również umiejętność przeliczania liczebnikami głównymi i porządkowymi podczas układania brakujących kolców oraz karmienia głodnego dinozaura smakowitymi kostkami; ćwiczyły uwagę, celność, orientację w przestrzeni i motorykę dużą w trakcie rzucania obręczami i pokonywania toru przeszkód. Nie zabrakło również aktywności sensorycznych – gdzie przedszkolaki odbijały sylwety dinozaurów z użyciem mąki, a także chodziły po wielkich śladach rozmieszczonych na podłodze, ćwicząc równowagę i koordynację ruchową. Dużym powodzeniem cieszyło się „dinozaurowe domino” oraz tworzenie wielkich szkieletów dinozaurów z drewnianych patyczków, co sprzyjało rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i współpracy w małych zespołach. W naszym „Jurajskim Parku Rozrywki” przygotowano również kącik tematyczny z ciekawymi książkami oraz figurkami różnych gatunków dinozaurów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.
>> więcej ...
Środa, 25 lutego ( 0:16 )
Grupa „Ananasy” otrzymała nowe zabawki zakupione z funduszu zabawkowego.
>> więcej ...
Wtorek, 24 lutego ( 23:54 )
W Dniu Kota w naszym przedszkolu dzieci przeniosły się do wesołego „kociego” świata, pełnego ruchu, zabawy i spotkań z prawdziwymi zwierzętami. Tego dnia odbyła się „Kocia Olimpijka”, podczas której przedszkolaki mogły poczuć się jak zwinne, sprytne koty. Dzieci pokonywały tory przeszkód, czołgały się przez przeszkody, skakały i wykonywały zadania wymagające koordynacji całego ciała, doskonaląc sprawność fizyczną, równowagę i orientację w przestrzeni.
>> więcej ...
Poniedziałek, 16 lutego
W naszym przedszkolu Walentynki upłynęły w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach w formie zadań, zorganizowanych na specjalnych stacjach. Jednym z zadań było tworzenie walentynkowych fryzur z bibuły, które rozwijały kreatywność i sprawność manualną. Dużo emocji wzbudziła także zabawa polegająca na dmuchaniu w papierowe serduszka tak, aby trafiły do dużego, wspólnego serca. Pzredszkolaki uczestniczyły również w matematycznych zabawach polegających na dopasowywaniu obrazków oraz łączeniu w pary bohaterów z bajek na wiatraku matematycznym. Wspólnie przechodziliśmy ze stacji do stacji w rytmie muzyki, jadąc „walentynkowym pociągiem”, co dodatkowo uatrakcyjniło wspólną zabawę. Po południu czekała na dzieci miła niespodzianka – walentynkowa poczta. Przedszkolaki otrzymały kartki walentynkowe, których było naprawdę bardzo dużo, co sprawiło wszystkim ogromną radość. To był wyjątkowy dzień pełen zabawy, współpracy i serdeczności ❤️
>> więcej ...
Niedziela, 15 lutego ( 23:43 )
Ananasy w pierwszej połowie lutego chętnie uczestniczyły w zimowych aktywnościach. ❄️ Mimo chłodnej pogody nie brakowało nam energii do zabawy, nauki i wspólnego świętowania. Jak zawsze – dużo się u nas działo! 🍍
>> więcej ...
Poniedziałek, 9 lutego
W naszym przedszkolu odbył się radosny bal karnawałowy, który dostarczył dzieciom mnóstwo uśmiechu i niezapomnianych wrażeń. Sala zamieniła się w kolorową krainę pełną bajkowych postaci – można było spotkać księżniczki, superbohaterów, zwierzątka i wiele innych fantastycznych przebrań. Dzieci chętnie brały udział w zabawach tanecznych, konkursach i wspólnych pląsach przy wesołej muzyce razem z Wiewiórką Weroniką i Zającem Zygmuntem w bajkowym lesie. Największą niespodzianką na zakończenie balu była wizyta Mikołaja, który zostawił dla nich paczki w sali, co sprawiło wszystkim ogromną radość. Bal karnawałowy był wspaniałym czasem wspólnej zabawy i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. 🎭🎅
>> więcej ...
Niedziela, 1 lutego ( 22:34 )
W naszej grupie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radosnych chwil spędzonych razem 💛
>> więcej ...