Grupa VI - "Ananasy"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Agnieszka Lubicz-Sienicka - nauczyciel
Aleksandra Kuczewska - nauczyciel
Irena Wowk- woźna oddziałowa
Grupa pracuje:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 17:00
Dzieci rano schodzą się w gr. III "Limonki",
od godziny 16:30 odbierane są z gr. II "Brzoskwinki".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
CZERWIEC
Tematy tygodniowe:
1.PRAWA O OBOWIĄZKI DZIECI.
2.CZYM PODRÓŻUJEMY?
3.NADCHODZI LATO.
4.BEZPIECZNE WAKACJE.

Język angielski - tematyka tygodniowa Czerwiec
- „Holidays”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
- „Revision”- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
- „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
- „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
Słownictwo:
summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.
Czwartek, 11 stycznia 2024 r. ( 18:40 )
11 stycznia 2024 r. ,,Ananasy'' wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku na zajęcia edukacyjne ,,W pracowni rzeźbiarza''. Pani Ania kustosz muzeum opowiedziała nam o marzeniach młodego Alfonsa Karnego i jego drodze do sławy. Dzieci mogły obejrzeć pracownię rzeźbiarza, jej wyposażenie i niezbędne narzędzia. Poznały też poszczególne etapy powstawania rzeźb. Począwszy od projektu, modelu z gliny, gipsu a potem wykonania jej w kamieniu, granicie, marmurze czy metalu. W naszym białostockim muzeum jest ok 200 rzeźb na około 600 wykonanych przez mistrza. Starszaki zainspirowane twórczością białostoczanina chętnie same podjęły rzeźbiarskie zadanie. Krok po kroku wykonały rzeźbę żółwia a następnie realizowały własne pomysły rzeźbiarskie.
>> więcej ...
Poniedziałek, 8 stycznia 2024 r. ( 14:54 )
11.01.2024 r. (czwartek) nasza grupa wyjeżdża na wycieczkę do
>> więcej ...
Poniedziałek, 8 stycznia 2024 r. ( 14:51 )
Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta, która odbędzie się 16 stycznia 2024 r. (wtorek) o godz. 13:00 w sali wielofunkcyjnej przedszkola.
>> więcej ...
Piątek, 22 grudnia 2023 r. ( 12:46 )
W piątek, 22 grudnia 2023 odbyły się w naszym przedszkolu Wigilie w poszczególnych grupach. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny , spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje. Wesołych Świąt!
>> więcej ...
Piątek, 22 grudnia 2023 r. ( 12:45 )
Dnia 21 grudnia 2023 artyści ARTE-MUZY wprowadzili dzieci w świąteczny nastrój za sprawą audycji muzycznej ,,O chochliku, który chciał zepsuć święta". Bohaterem opowieści był złośliwy Chochlik, który nie lubił Świąt Bożego Narodzenia i starał się sprawić, aby je zepsuć. Na szczęście Aniołek, dwa świąteczne Elfy i dzieci przekonały go do zmiany poglądów i wzbudziły w nim bożonarodzeniową radość. Na koniec Chochlik otrzymał świąteczną czapkę i pozostał pomocnikiem Św. Mikołaja. Dzieciom bardzo podobała się audycja i aktywnie w niej uczestniczyły.
>> więcej ...
Czwartek, 21 grudnia 2023 r.
We wtorek i środę , 19 i 20 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe ,,Betlejem jest w każdym z nas'' przygotowane przez grupę V ,,Poziomki'' i VI ,,Ananasy''. 19 grudnia starszaki pięknie odegrały swoje role przed dziećmi i społecznością przedszkolną, a dzień później przed wszystkimi rodzicami. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role.
>> więcej ...
Wtorek, 19 grudnia 2023 r. ( 20:40 )
Serdecznie dziękujemy całej społeczności przedszkolnej za aktywny udział w akcji charytatywnej pt.
>> więcej ...
Wtorek, 12 grudnia 2023 r.
Sobota, 9 grudnia 2023 r. ( 23:44 )
06 grudnia „Kokosy” i „Ananasy” zorganizowały wspólne zajęcia koleżeńskie pt. „Mikołajkowe niespodzianki”. Dzieci miały możliwość obejrzenia bajki o zaginionych prezentach; rozwiazywania różnorodnych zagadek Elfów oraz uczestniczenia w świątecznym turnieju wiedzy z cyklu: „Łamigłówki Rudolfa”, podczas którego nie tylko doskonaliły procesy logicznego myślenia ale przede wszystkim odczuwały radość z poprawnie wykonanych zadań. Nasze wspólne spotkanie jeszcze lepiej zintegrowało obie grupy i wprawiło wszystkich w świąteczny i niezwykle magiczny nastrój…
>> więcej ...
Czwartek, 7 grudnia 2023 r. ( 22:36 )
7 grudnia Dzieci z gr. VI „Ananasy” i z gr. VIII „Arbuzy” pojechały na wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Kultury w Białymstoku na spektakl pt. "Koziołek Matołek, Węgierka i Olek".
>> więcej ...