Grupa II - "Brzoskwinki"

 

 

W roku szkolnym 2025/2026
w grupie II ,,Brzoskwinki'' pracują:

Iwona Romanowska - nauczyciel

Paulina Kupiec - nauczyciel

Agnieszka Wasiluk - woźna oddziałowa

 

Nasza grupa pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach:

6:30 - 16:30

Dzieci schodzą się i rozchodzą w sali gr. II ,,Brzoskwinki''


 

heart

 


Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu. 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog

 


CZERWIEC

 

TEMATYKA TYGODNIOWA:

1. Idziemy do ZOO. 

2. Magia oceanu.

3. Letnie zabawy. 

4. Czekamy na wakacje. 

 

                                                    

PIOSENKA DO NAUKI:

"Morska zabawa"

(YouTube)

 

WIERSZ DO NAUKI:

"Letnie zabawy"

(I.Salach)

 


Język angielski - tematyka tygodniowa 

 

REALIZACJA PROGRAMU POWSZECHNEJ EDUKACJI DWUJĘZYCZNEJ ,,BILINGERS'':

1."Good morning" – zabawa muzyczna z poznaną piosenką tematyczną. Wprowadzenie nazw czynności dnia codziennego.

2. ''Birthday'' – zabawa dydaktyczna z papierowymi świeczkami. Nauka piosenki tematycznej, rozwijanie umiejętności przeliczania w języku angielskim.

3. ''Hi'' – gry i zabawy językowe z pacynkami. Rozwijanie zasobu słownictwa o nazwy zabawek, powtórzenie nazw czynności dnia codziennego.

4. ''Hungry'' – zabawa językowa z obrazkami owoców i warzyw. Wprowadzenie nazw produktów żywnościowych w filmie z programu ‘’Bilingers’’.

Słownictwo kluczowe:Good Morning!, get up, birthday, Hi!,  Hello!, hungry, full, Yummy yum!, I'm hungry!, I'm full!

CZYSTY BIAŁYSTOK

 Piątek, 24 kwietnia 

Dnia 24 kwietnia 2026r.nasze przedszkole po  raz kolejny  wzięło udział w akcji CZYSTY BIAŁYSTOK  zorganizowanej   przez Urząd Miejski w  Białymstoku  Departament Gospodarki Komunalnej. Tego dnia wszystkie  przedszkolaki wyposażone w rękawiczki  ochronne i worki  spacerowały wokół okolic przedszkola i zbierały odpady do odpowiednich worków.  Przedsięwzięcie  to ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych , wzmocnienie  poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie już od najmłodszych lat.



Zbiórka elektrośmieci

 Czwartek, 23 kwietnia 

Dziękujemy całej społeczności przedszkolnej za zaangażowanie, udział w zbiórce, która odbyła się przy współpracy z firmą Green Office Ecologic. Miała ona na celu edukację ekologiczną oraz zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego. Zbiórka miała miejsce  w dniach 20-22.04.2026r.  Mimo  krótkiego terminu przebiegu akcji, udało nam się zebrać okazałą ilość elektrośmieci. ♥️♥️♥️



Serdecznie dziękujemy za udział w akcji "Podaj łapę przyjacielu"

 Sobota, 11 kwietnia   ( 12:26 ) 

Z całego serca dziękujemy całej społeczności przedszkolnej za ogromne zaangażowanie i aktywny udział w zbiórce karmy dla Schroniska dla Zwierząt Dolina Dolistówki 🐾💛 podczas udziału



Co wydarzyło się w MARCU?

 Wtorek, 31 marca 

Marzec był dla naszej grupy czasem pełnym różnorodnych aktywności, nowych doświadczeń i radosnych wydarzeń. Na początku miesiąca rozmawialiśmy o bajkach oraz o naszych ulubionych bohaterach bajkowych, co rozwijało wyobraźnię dzieci i zachęcało do wypowiedzi. 



Spotkanie czytelnicze w grupie "Brzoskwinki"

 Poniedziałek, 30 marca   ( 18:31 ) 

Niedawno w grupie „Brzoskwinki” odbyło się wyjątkowe spotkanie czytelnicze z udziałem mamy naszej Rozalki,



II MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie dla Brzoskwinki

 Piątek, 27 marca   ( 18:52 ) 

Serdecznie gratulujemy Rozalce L-S. z grupy II „Brzoskwinki” zajęcia II MIEJSCA



Wiosenna Olimpijka i Pochód z Marzanną

 Piątek, 20 marca 

 Wiosenna Olimpijka przedszkolna odbyła się w sali wielofunkcyjnej ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Uroczystość została podzielona na dwie części – dla grup młodszych oraz starszych, co pozwoliło dostosować aktywności do możliwości dzieci.



Audycja Muzyczna "W stronę słońca"

 Poniedziałek, 9 marca 

W naszym przedszkolu odbyła się niezwykła audycja muzyczna pt. „W stronę słońca”. Była to piękna, pełna muzyki i tańca opowieść o małej Deszczówce. 



Spotkanie czytelnicze w grupie "Brzoskwinki"

 Niedziela, 8 marca   ( 14:28 ) 

W tym tygodniu odwiedziła nas mama Ani, która przeczytała nam jeden z utworów Jana Brzechwy pt. „Kaczka Dziwaczka”. Dzieci z dużym zainteresowaniem i wielkimi uśmiechami na twarzach słuchały zabawnych i nietypowych perypetii tytułowej bohaterki.



Luty w Brzoskwinkach

 Poniedziałek, 2 marca   ( 18:57 ) 

Luty upłynął nam niezwykle aktywnie, radośnie i niestety bardzo, bardzo szybko…






 

 

 

 

 

 

 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]