Tydzień dla bezpieczeństwa

Nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Tydzień dla bezpieczeństwa''. W ramach przedsięwzięcia przedszkolaki brały udział w zajęciach edukacyjnych, rozmowach oraz zabawach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu w różnych sytuacjach życia codziennego. Dzieci utrwalały wiadomości o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, poznały nowe zasady dotyczące konieczności zakładania kasków, utwalały numery alarmowe oraz uczyły się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Szczególną uwagę poświęcono również bezpieczeństwu podczas wakacyjnego wypoczynku – nad wodą, w górach, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz w kontaktach z nieznajomymi. Podczas zajęć wykorzystywano filmy edukacyjne, prezentacje, gry i ćwiczenia praktyczne, które w atrakcyjny sposób przybliżyły dzieciom ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w konkursach, wykonywały prace plastyczne oraz rozwiązywały zadania utrwalające zdobytą wiedzę. Dzięki wspólnym działaniom najmłodsi zdobyli cenną wiedzę i umiejętności, które pomogą im bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]