"Na sportowo, zdrowo i wesoło" czyli zajęcia koleżeńskie Arbuzów i Ananasów

W dniu dzisiejszym nasze
Arbuzy i Ananasy
postanowiły wspólnie poćwiczyć
i wymienić się sportowymi doświadczeniami.
Bo o tym, że ruch to zdrowie przypominać nie trzeba! 

  • Poprawa kondycji fizycznej
    Zwiększają wytrzymałość, siłę i ogólną sprawność organizmu.
  • Wzmocnienie mięśni i postawy ciała
    Gimnastyka rozwija mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa i prawidłową sylwetkę.
  • Poprawa koordynacji i równowagi
    Ćwiczenia uczą kontroli nad ciałem, refleksu i precyzji ruchów.
  • Zdrowszy układ krążenia i oddechowy
    Regularny ruch wspiera pracę serca oraz poprawia wydolność płuc.
  • Wpływ na zdrowie psychiczne
    Aktywność fizyczna redukuje stres, poprawia nastrój i pomaga w koncentracji.
  • Korzyści dla dzieci i młodzieży
    Wspiera prawidłowy rozwój ruchowy, wzmacnia kości i pomaga budować dobre nawyki zdrowotne.

Dzieci najpierw wspólnie wykonały parę "prostych" ćwiczeń na holu przedszkolnym:
robiły jaskółkę, żabkowe przysiady, ruchy "skrzydełkami".
Ćwiczenia turbo proste! Bo co to za wyzwanie dla wysportowanych dzieci!
Ale trudność pojawiła się, gdy te same ćwiczenia wykonywaliśmy na krążkach sensomotorycznych,
które bardzo mocno angażują mięśnie głębokie...
Ćwiczenia wymagały ogromnego skupienia, spokoju, precyzji ruchów
i poprzez niestabilne podłoże- większej pracy mięśni niż na podłożu stabilnym. 

Arbuzy jako eksperci- pokazywały prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń a także kontrolowały jakość ich wykonania.
Ananasy- jako uczniowie- pięknie skupiały się na poprawnym wykonaniu ćwiczenia, a przede wszystkim- nie poddawały się! 

Obie grupy zasługują na ogromne brawa!
Jesteśmy z Was bardzo dumne!

p.Ania i p.Ola

 



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]