Od najmłodszych lat dbamy o zdrowie!

 

O tym, jak ważne jest zdrowie nie trzeba przypominać. Warto pewnego rodzaju czynności uczynić nawykami już od najmłodszych lat! W tym właśnie celu Cytrynki spotkały się razem z Poziomkami, by poznać i nauczyć się jak dbać o mięśnie stóp!

Dlaczego stóp? Bo od wad w obrębie stóp pojawiają się wady w obrębie kolan, a także kręgosłupa. Prawidłowo ukształtowana stopa powinna mieć 3 punkty podparcia: kość piętową, guz I i V kości śródstopia. Podczas chodu powinna iść na wprost, nie odchylać się na boki. Jeśli stopa układa się podczas chodzenia nieprawidłowo- nieprawidłowe ustawienie przyjmą również kolana, miednica, kręgosłup, barki... Warto więc od najmłodszych lat wspierać pracę mięśni stopy, by pracowała ona jak najpłynniej i stanowiła wspaniałą bazę pod zdrowy kręgosłup!

Co robiliśmy? Zobaczcie sami! Nasze stopy bardzo lubią ruchy naprzemienne: wzniesienia na palce, stanie na piętach, na zew./wew. krawędziach stóp, a także rolowanie, głaskanie, masaże. Palce stóp świetnie chwytają, składają, podnoszą, machają, zwijają rzeczy. 

Warto, Kochani, warto! Kilka minut dziennie, a efekty fantastyczne! :)

                                                                                Dzieciaki, byłyście super! :)

                                                                                p. Ania i p. Karolina Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]