Grupa VIII - "Arbuzy"

 

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:

Agnieszka Maciorowska - nauczyciel

Anna Boreczko - nauczyciel

Elżbieta Borys - woźna oddziałowa

 

Grupa pracuje w godz. 7:00-17:00,
przed godziną 7:00 dzieci przyprowadzamy do gr. III Limonki :)

 

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela,
po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.

 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


 

CZERWIEC

Tematy tygodniowe:

1. Prawa i obowiązki dzieci

2. W krainie wyobraźni... 

3. Czym podróżujemy?

4. Już wakacje

5. Bezpieczne wakacje

 

Piosenka do nauki:

"Niech żyją wakacje!"

 

Wiersz do nauki:

"Cuda i dziwy" Tuwim

 

 


 

 

 

 

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC

1. ''Bugs''- zabawa dydaktyczna- wprowadzenie nazw związanych z wiosennymi owadami i przyrodą na podstawie piosenki.

2. ''Vegetables and fruit''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie nazw warzyw na podstawie kart obrazkowych.

3. ''Holidays''- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.

4. ''Revision''- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.

Słownicwo kluczowe:

summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 



Arbuzy i Poziomki na musicalu

 Środa, 10 czerwca   ( 13:12 ) 

Dziś dzieci z grup Arbuzy i Poziomki uczestniczyły w wyjeździe do Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku na musical pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” Teatru Nowoczesnego Kraków.



Wizyta Księdza Biskupa w naszym przedszkolu

 Poniedziałek, 1 czerwca 

W naszym przedszkolu odbyła się dziś wyjątkowa uroczystość.
Gościliśmy Księdza Biskupa Henryka Ciereszko wraz z kapłanami z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Białymstoku.
Swoją obecnością zaszczycił nas również  Pan Tomasz Klim Zastępca Prezydenta Miasta Białystok.
Spotkanie przebiegało w serdecznej i podniosłej atmosferze.



Wycieczka do Fast Parku

 Niedziela, 31 maja 

29 maja 2026 r. całe przedszkole wybrało się na pełną atrakcji wycieczkę do Fast Parku. Już od rana dzieci z wielką radością wyruszyły w podróż autokarem, nie mogąc doczekać się wspólnej zabawy.



Dzień Rodziny w Arbuzach

 Wtorek, 19 maja   ( 12:46 ) 

"Mamo i Tato, Wy jesteście DOMEM,
moim najpiękniejszym i bezpiecznym schronem,
dajecie mi miłość i siłę na lata-
najlepsza jest Mama, najlepszy jest Tata...
"



"Na sportowo, zdrowo i wesoło" czyli zajęcia koleżeńskie Arbuzów i Ananasów

 Czwartek, 7 maja   ( 10:13 ) 

W dniu dzisiejszym nasze
Arbuzy i Ananasy
postanowiły wspólnie poćwiczyć
i wymienić się sportowymi doświadczeniami.
Bo o tym, że ruch to zdrowie przypominać nie trzeba! 



Święto Flagi

 Czwartek, 30 kwietnia   ( 21:18 ) 

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto Flagi”. W związku z tym wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w tworzeniu wielkiej Flagi Polski, wyklejając ją wyciętymi rączkami w białym i czerwonym kolorze.



"Wiemy jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych" czyli wizyta p. Policjant

 Środa, 29 kwietnia   ( 14:11 ) 

Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość- p. Karolina z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, aby porozmawiać z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa. Spotkanie miało bardzo ciekawy i angażujący przebieg. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści gościa, a także aktywnie uczestniczyły w rozmowie.



"Na majowej łące- pomagamy biedronce Basi"- zajęcia otwarte z rodzicami z grupy Arbuzy :)

 Wtorek, 28 kwietnia   ( 18:34 ) 

28 kwietnia spotkaliśmy się w naszym arbuzowym gronie na zajęciach otwartych, podczas których dzieci miały okazję zaprezentować swoim rodzicom, jak na co dzień wygląda ich praca i aktywność
w przedszkolu. W trakcie licznych, różnorodnych zadań i zabaw dzieci ćwiczyły umiejętności językowe, rozwijały logiczne myślenie oraz zdolność zapamiętywania. Doskonaliły również kompetencje matematyczne, pamięć wzrokową oraz umiejętności przeliczania. Ważnym elementem zajęć były także ćwiczenia na krążkach sensomotorycznych, podczas których dzieci wzmacniały mięśnie posturalne
i rozwijały koordynację ruchową.



CZYSTY BIAŁYSTOK

 Piątek, 24 kwietnia 

Dnia 24 kwietnia 2026r.nasze przedszkole po  raz kolejny  wzięło udział w akcji CZYSTY BIAŁYSTOK  zorganizowanej   przez Urząd Miejski w  Białymstoku  Departament Gospodarki Komunalnej. Tego dnia wszystkie  przedszkolaki wyposażone w rękawiczki  ochronne i worki  spacerowały wokół okolic przedszkola i zbierały odpady do odpowiednich worków.  Przedsięwzięcie  to ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych , wzmocnienie  poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie już od najmłodszych lat.



Zbiórka elektrośmieci

 Czwartek, 23 kwietnia 

Dziękujemy całej społeczności przedszkolnej za zaangażowanie, udział w zbiórce, która odbyła się przy współpracy z firmą Green Office Ecologic. Miała ona na celu edukację ekologiczną oraz zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego. Zbiórka miała miejsce  w dniach 20-22.04.2026r.  Mimo  krótkiego terminu przebiegu akcji, udało nam się zebrać okazałą ilość elektrośmieci. ♥️♥️♥️






 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]