Zadania na środę :)

 

O programie - Centrum Pozytywnej Edukacji

Dzień dobry Kokoski!

Przed nami kolejne spotkanie z Zippim, czwarte z cyklu "Przyjaźń". Rozmawialiśmy już o tym, co robić by mieć przyjaciół, czego unikać by ich nie stracić, jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem, a także jak rozwiązywać konflikty z przyjaciółmi. Dziś natomiast porozmawiamy jak nawiązywać nowe przyjaźnie. 

 

Dziś do zajęć potrzebni Wam będą rodzice. Poproście by z Wami porozmawiali. Ok, zaczynamy :) Wielka prośba do rodziców: w Zippim ważne są pomysły dzieci! Niech pracują same! 

Przypomnijcie rodzicom i sobie nasze zasady. Pamiętacie je? 

Spotkanie z Zippim i jego przyjaciółmi – Strona SPS nr 176 w Łodzi

Ostatnio rozmawialiśmy o tym, że między Lilą i Sandy pojawił się konflikt. Znaleźliśmy dużo rozwiązań kłótni. Pamiętacie nasz kwiatek? Niech rodzice jeszcze raz Wam je przypomną.


 

Wiemy już co zrobić, by pogodzić się z przyjacielem, ale tak jak mówiliśmy już wcześniej- czy możemy mieć tylko jednego przyjaciela? Oczywiście, że nie! No właśnie, a co zrobić, by się z kimś zaprzyjaźnić? No właśnie dziś będziemy o tym rozmyślać! 

Poproście rodziców o przeczytanie Wam fragmentu opowiadania (aż do końca). 

  • Jak Filip zdobył nowych przyjaciół?
  • Co można zrobić, by zostać czyimś przyjacielem?
  • Zawierałyście kiedyś nowe przyjaźnie? Jak to robiłyście? (niech rodzice zapiszą Wasze propozycje na kartce, NIE WYRZUCAJCIE JEJ, przygotujcie ją na następne zajęcia);

 

Poniżej umieszczam karty przyjaźni. Zastanówcie się co można zrobić w danej sytuacji, by nawiązać kontakt z innymi. Możecie też poprosić rodziców i razem odegrać scenki :) Co w każdej z tych sytuacji można powiedzieć? Co pomaga nam w nawiązywaniu kontaktu? Czy szybciej i łatwiej odezwiemy się do kogoś ponurego czy uśmiechniętego? Miłego czy burczącego? Grzecznego czy opryskliwego? 

Jakie sposoby na zawarcie znajomości wymyśliliście? Jakie trudności można czasem napotkać? Łatwo jest się z kimś zaprzyjaźnić czy raczej nie? 

Kochani, o tym, co wymyśliliście porozmawiamy sobie na następnym spotkaniu. 

A na koniec zapraszam do obejrzenia przepięknej animacji o przyjaźni... 

 

Porozmawiajcie o obejrzanym filmie. Czym charakteryzuje się dobry przyjaciel? 

 ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]