Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

Za nami już prawie tydzień pracy zdalnej... Te dni poświęciliśmy na rozmowę na temat ważny, aczkolwiek bardzo trudny- autyzm. Dzieci dowiedziały się czym jest autyzm, a także poznały cechy takich dzieci. Był to czas, kiedy dostrzegły kolejny raz, iż pewnych różnic między dziećmi nie widać, są, ale wcale nie czynią z nas innych, dziwnych. Uczą nas za to tolerancji, empatii, szacunku do innych.

Poniżej umieszczamy film, który w dostępny sposób pokazuje czym jest autyzm. Warto zapoznać z nim dzieci. No i przepiękną książkę mówiącą o małej Mai, której marzeniem jest bycie czarodziejką pomagającą innym oraz Kai- dziewczynce, która "dziwnie" się zachowuje... Przeczytajcie, naprawdę warto!! 

A nasze Kokosy wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym "Jesteśmy różni, lecz równie ważni" organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka w Siewierzu. Wysłana praca plastyczna, a także niebieskie zdjęcia i zrobione przez dzieci niebieskie serca są dowodem na nasze zrozumienie dzieci z autyzmem, wsparcie i naszą akceptację! 

 

 Załączniki:Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]