Pierwsze spotkanie z Zippim

Kochani,

dziś pierwszy raz spotkaliśmy się z Zippim i jego przyjaciółmi. Tematem, który dziś poruszaliśmy było uczucie smutku i uczucie radości. 

Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania naszego nowego towarzysza spotkań- patyczaka Zippiego :) wspólnie z nim wysłuchaliśmy opowiadania o bohaterach cyklu i ich pierwszych dniach w szkole. Było ono inspiracją do rozmowy na temat uczucia smutku i radości.... Na początku zastanawialiśmy się przez chwilę kiedy czujemy się smutni. Potem rysowaliśmy to, co wywołuje w nas smutek i rozmawialiśmy o naszych rysunkach. Dzieci bardzo chętnie mówiły, o tym, co narysowały (te dzieci które nie chcą się wypowiadać na tych zajęciach nie muszą). Wspólnie ustaliliśmy, że każdy człowiek czasem się smuci, każdy z innego powodu. Przystąpiliśmy więc do wspólnego poszukiwania sposobów, by pozbyć się smutku. Pomysły dzieci zostały zapisane w formie rysunków. A było ich bardzo, bardzo dużo! Kokosy mówiły, że przestają być smutne, gdy ktoś mówi im coś miłego, gdy się kogoś przytuli, poda rękę, przeprosi. Gdy spędza się czas z bliskimi. Zły nastrój mija również, gdy nas ktoś rozśmiesza. Gdy się zajmiemy zabawą. Gdy czasem pozwolimy sobie na małe słodkości :) 

Pomysły dzieci, były jak najbardziej trafne, bowiem spełniały dwa bardzo ważne wymagania...

1. pozwoliły poczuć się lepiej

2. NIE KRZYWDZIŁY INNYCH

Nie sposób bowiem pozbyć się smutku sprawiając komuś przykrość... I co najważniejsze- DZIECI SAME PODAWAŁY TE PRZYKŁADY ZACHOWAŃ... Na koniec spotkania dzieci opowiedziały jak się czuły na zajęciach, co się im podobało a co niezbyt. 

Pamiętajmy o tych dwóch ważnych zasadach- w każdej trudnej sytuacji musimy znaleźć sposób, by poczuć się lepiej i pozbyć negatywnych emocji, jednakże sposób ów nie może krzywdzić innej osoby! A w przyszłym tygodniu kolejne spotkanie z Zippim :) 

 ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]