zadania na środę :)

 

Dzień dobry Kochani!!

Już środek tygodnia! Jak środek to jaki dzień....? Pamiętacie? Szybko mówimy rodzicom nazwy wszystkich dni tygodnia! :)

Świetnie! Brawo! A jesteście gotowi na środowe zmagania? Zaczynamy!

Dzieci i mamy poćwiczyły? Wspaniale! Zaczynamy kolejny dzień w naszym zdalnym przedszkolu :)

 

Wczoraj zadałam Wam pewną zagadkę.... Z jakim utworem, dodam, że dobrze Wam znanym, kojarzą się moje zagadki? Te trochę oszukane... Wiecie? Oczywiście, z "Kłamczuchą" Jana Brzechwy! Ona też opowiadała tam różne niestworzone rzeczy... :) Świetnie odgadliście!

Wysłuchajcie teraz proszę krótkiego utworu Jana Brzechwy. Myślę, że już go dobrze znacie, ale posłuchajcie raz jeszcze:

 

A teraz rozwiążcie krótkie zagadki: pomogą Wam one odpowiedzieć na pytanie "jakie owady występowały w wierszu?"

 

Jest bardzo mała, czerwona. Ma charakterystyczne czarne kropki.

Jest większy niż biedronka, koloru zielonego. Wysoko i daleko skacze.

Jest ciemny, czarny lub ciemnozielony. Ma na plecach jakby pancerz.

 

Poproście rodziców o odczytanie zdań, a Wy ustalcie co wydarzyło się w kolejności:

 • Żuk dzielnie przyjął odmowę biedronki;
 • Biedronka wzięła ślub z muchomorem;
 • Żuk poprosił biedronkę o rękę;
 • Żuk przyszedł do biedronki;


 

W wierszu występowała biedronka, żuk, padła też nazwa "konik". Jak nazwalibyście wszystkie wymienione wyżej stworzonka? Świetnie, to OWADY.

Owady to największa grupa zwierząt na świecie. Różnią się od siebie wyglądem, ale wszystkie owady mają po 3 pary nóg oraz ciało podzielone na 3 części: głowę, tułów (z nogami) i odwłok.

Budowa ciała owadów

 

Popatrz na obrazki poniżej, nazwij mieszkańców łąki, które z nich to OWADY?
         

 

Z dnia dzisiejszego zapamiętajcie nazwę OWADY. 

 

Poniżej macie krótką matematyczną kartę pracy: wykonajcie proste obliczenia. Pamiętajcie "-" oznacza, że czegoś jest mniej, czegoś ubyło. Chyba najłatwiej Wam będzie po prostu skreślać w poszczególnych rzędach ile rzeczy należy zabrać. Miłej pracy :) 

 

No i jeszcze mała zagadka na dziś... W weekend udałam się na wycieczkę rowerową... Na wycieczce znalazłam takie oto miejsca.... Żeby Wam trochę ułatwić: to prawie Białystok :) widzieliście już to miejsca? Są przepiękne!! 


 

Zadania na popołudnie: 

 • Dziś chciałybyśmy przybliżyć wam świat pszczół. Są to bardzo pożyteczne owady, dzięki którym mamy nie tylko miód ale również rośliny. Na początek obejrzyjcie filmik:
 • Owady takie jak pszczoły i trzmiele od zawsze fascynowały ludzi, nawet malarzy i kompozytorów. Wysłuchajcie teraz utworu, dla którego inspiracją były właśnie trzmiele. Trzmiel, gdy leci, głośno bzyczy. W zależności od tempa lotu i odległości, z jakiej go słyszymy, dźwięk może być różny. Posłuchajcie utworu Nikołaja Rimskiego-Korsakowa ,,Lot trzmiela''

Przygotujcie kartkę papieru i kolorowe kredki. Poproście rodziców, żeby jeszcze raz włączyli wam utwór. Spróbujcie na kartce namalować lot trzmiela podczas słuchania utworu. Trzmiele mogą malować zygzaki, fale, kręcić sprężynki i robić jeszcze wiele innych akrobacji. Jesteśmy bardzo ciekawe waszych prac :)

 • ,,Lot pszczoły'' - karta pracy, pszczółka zbierała nektar z kwiatków, poprowadź linię w kolejności od kwiatka z numerem 1 do kwiatka z numerem 10.

Notebook da Profª: Fichas de atividades - Contando com Abelhinhas I

 • ,,Narysuj po śladzie'' - karta pracy, ćwiczenie małej motoryki

 • ,,Pszczele puzzle'' - wytnij dokładnie, ułóż obrazek i przyklej go na kartkę.

 • Kochani zapraszam Was również do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach online dla dzieci i rodziców, dziś o godz. 18, szczegóły w linku poniżej:

https://www.facebook.com/events/615792342346856/

Obraz może zawierać: tekst „BEZPŁATNE WARSZTATY ONLINE DLA DZIECI RODZICÓW SKARBY PSZCZÓŁ ŚRODA, 13MAJA, GODZ. 18:00 PASIEKA SMAKULSKICH”Załączniki:ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]