zadania na czwartek :)

 

Poziomeczki!

Witajcie,

kolejny dzień przed nami... Zaczynamy zabawę? :)

1. Zaczynamy czwartek od zabawy ruchowej „ Dzień- noc”.

Wyznaczamy miejsce np. dywan to dzień, a podłoga to noc . Dziecko ustawione bokiem do dywanu, na podłodze. Rodzic wypowiada słowa: dzień - dziecko wskakuje obunóż na dywan, rodzic mówi: noc- dziecko zeskakuje na podłogę, rodzic wypowiada na zmianę słowa dzień- noc, dzień- noc, dziecko przeskakuje z dywanu na podłogę. Aby ćwiczyć u dziecka koncentrację uwagi i refleks , można kilkakrotnie powtórzyć np. dzień – dzień – dzień , noc- noc itd. Dziecko wtedy musi podskoczyć w miejscu. Jeżeli nie macie w pokoju dywanu, możecie w inny sposób wyznaczyć miejsce np. skakanką lub sznurkiem.

2. Teraz czas na obejrzenie bajki edukacyjnej pt. „Rady na odpady” - pomoże Wam ona zrozumieć dlaczego musimy dbać o naszą Planetę i jak Wy możecie jej pomóc.

 

Pamiętacie jakie śmiecie wrzucamy do jakich koszy? Oto krótkie przypomnienie:

3. Kilka kart pracy sprawdzających wasza wiedzę. Otocz pętlą odpady, które należy wrzucać do danego kosza.

4. A teraz krótkie memory w formie elektronicznej :)

https://learningapps.org/watch?v=ps628w4v520&fbclid=IwAR33IBeNa7pZfncOvd4ULIKV1dZnP2Vk6zwK-euMUvVJTTm--E6llsgaoM8

Zadania na popołudnie:

  • dziś będą nam potrzebne kubeczki plastikowe. Przyklejcie je do krawędzi stołu tworząc parę torów; próbujcie trafiać do nich- możecie je toczyć po stole, ale jeszcze lepiej żeby trafiały do kubków siłą Waszego dmuchania! Powodzenia!
  • do drugiej zabawy będziecie potrzebować korków od napoi, łyżki oraz miski / wanny z wodą. Wyłowicie wszystkie nakrętki? :) Przeliczcie je, sklasyfikujcie wg kolorów, wielkości, rodzaju napoju, z którego pochodzą. Układajcie z nich rytmy; miłej zabawy :)
  • teraz potrzebna nam będzie tektura, niepotrzebny karton. Wytnijcie z niego swoje własne klocki, natnijcie je aby móc je łączyć i przystępujcie do zabawy! 
  • a ciekawe jesteśmy czy graliście kiedyś w Jengę? to taka gra zręcznościowa, gdzie układa się wielką wieżę z drewnianych klocków, a potem wysuwa się je po kolei tak by wieża nie rozpadła się. Kojarzycie? A graliście kiedyś w pudełkową Jengę? Macie może opakowania po chustkach? po paście do zębów? Działajcie! 


    PS. jeśli nie macie dużej ilości kartonów do jengi to możecie wykorzystać wszystkie pudła jakie macie do zabawy zręcznościowej - najwyższa wieża. Pierwszy uczestnik stawia pudło. Następna osoba na pudle stawia swoje itd. Komu uda się ustawić najwyżej pudło? Kto ma tak sprawne ruchy, że nie zniszczy wieży? :) 

    Miłej zabawy Poziomki!! :) 


Załączniki:ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]