zadania na wtorek :)

POZIOMKA RUGIA w doniczce duże poziomki /PRODUCENT

Hey Poziomki! :) 

Wtorek wita nas słoneczkiem, do zabawy więc! :)

  • Zajrzyjcie na poczatek na stronę internetową (chyba ostatnio moją ulubioną): Zdrowe Sprawne Dzieci; poproście dzieci, aby pokazały Wam w jaki sposób ćwiczą ze mną w poranku (szczególnie mięśnie brzucha, pupy, grzbietu- w leżeniu przodem, tyłem, w pozycji jak do czworakowania tyłem); poćwiczcie razem, to naprawdę fajna sprawa! Dla lepszego wzmocnienia mięśni brzucha- zajrzyjcie jeszcze tu:

https://www.facebook.com/2136198519811375/videos/830565677419595/

 

  • Przygotujcie sobie duży pojemnik, do środka włóżcie gazetę, zeszyt, szklaną butelkę, butelkę plastikową, reklamówkę, opakowanie po jogurcie... ); zakryjcie pojemnik np. kocem; zadaniem dziecka jest włożenie ręki pod koc i nazwanie czego dotykają. Zabawa fajnie pobudza do pracy zmysł dotyku, wyłączając najbardziej uzywany zmysł wzroku; Niech dzieci mówią czego dotykają, jakie są ich wrażenia dotykowe- czy dana rzecz jest ciepła/ zimna, miła w dotyku, czy można ją zgnieść itd... 

SŁUCH FIZYCZNY | Stokrotka Oświęcim

  • Kolejne zadanie wykorzystuje zmysł słuchu: rodzic zawiązuje dziecku oczy, a następnie ustawia się w wybranym miejscu w pokoju i zgniata gazetę lub stuka palcami w butelkę. Zadaniem dziecka jest wskazanie, z którego kierunku dochodzi dźwięk; zamieniajcie się Kochani rolami, niech dzieci sprawdzą Wasze umiejętności uważnego skupienia uwagi :)

 

  • Przygotujcie sobie  parę eko-rzeczy: np. gazetę, korek, butelkę; pograjcie trochę na nich- ustalcie jaki dźwięk wydają (np. gazeta- szszsz; korek- kląskanie; butelka- dzyń dzyń); wskazujcie kolejne przedmioty, a zadaniem dziecka / dorosłego jest naśladowanie wcześniej ustalonego dźwięku; 

 

  • Popracujcie trochę z wierszem Igora Sikiryckiego "Sznurek Jurka"; 

 

Nauka To Zabawa

-Co zapoczątkował Jurek? Co się stało na boisku?

-Dlaczego ktoś wyrzucił śmieci? Co trzeba z nimi robić?

  • A teraz sprawdzimy czy wiecie do jakich koszy należy powrzucać śmieci z wiersza. Wejdźcie w poniższy link i rozwiążcie to zadanie :)

https://learningapps.org/watch?v=poyz3rxm320

 

Kredki Akwarelowe Caran d'ache Neocolor II

  • Zróbcie proszę "ilustrację" do wiersza: taki plakat mówiący co może nas spotkać, gdy będziemy bez namysłu wyrzucać śmieci gdzie popadnie... Wykorzystajcie dużą kartkę z bloku, może macie stary, duży karton? Niech posłuży on Wam za podstawę pracy; zilustrujcie co się wydarzyło od jednej decyzji Jurka; możecie narysować tą wielką górę śmieci, albo jeszcze lepiej- wyszukajcie w domu przedmioty, które wystepowały w wierszu i je wklejcie; wymyślcie wspólnie hasło mówiące o tym, jak bardzo takie bezmyślne zachowanie szkodzi ziemi. Pochwalcie się swoimi pracami - naszego maila znacie :) 

grupapoziomki81@gmail.com

  • Na koniec zadanie matematyczne - ,,Zaprowadźcie dzieci'', za pomocą strzałek doprowadźcie dzieci do pojemników na śmieci, tak by po drodze zebrały wszystkie śmieci.

  • Praca dla chętnych: szablon Ziemi do wycięcia i sklejenia w plikach poniżej :)

Miłej pracy! 

Jagoda kamczacka dojrzewa mniej więcej w tym samym czasie co poziomki i truskawki, świetnie też komponuje się z nimi w deserach

 Załączniki:

  • ziemia.pdf  (934.36 KB)


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]