Zadania na kolejny tydzień :)

 

Witajcie Kochani!

W tym tygodniu również poruszamy się w tematyce ekologicznej... Będziemy utrwalać wiedzę o sposobach dbania o środowisko.

Zaczynamy od przypomnienia sobie wiadomości o segregacji śmieci. 

Przećwiczcie sobie wiedzę o segregacji: przygotujcie sobie pojemniczki (mogą być plastikowe kubeczki, miski); wytnijcie naklejki na pojemniki (zamieszczam je poniżej); wytnijcie również różne rodzaje śmieci i spróbujcie umieścić je później w odpowiednich pojemnikach. Czy z którymś ze śmieci mieliście problem? 

Co jeszcze można by wrzucić do tych pojemników? Czego nie wolno wrzucać? A wiecie co zrobić np. ze starą lodówką? bateriami? Lekami? Jak się ich pozbyć? Zapytajcie rodziców, oni na pewno wiedzą! 

Są pewnego rodzaju śmieci, które nie mogą być wyrzucane do ogólnodostępnych pojemników, są po prostu niebezpieczne i bardzo szkodliwe!

Zadanie matematyczno-plastyczne dla Was na dziś jest następujące: przygotujcie sobie pojemnik z patyczkami higienicznymi oraz kolorowe mazaki (farbki); pomalujcie te mięciutkie końcówki na różne kolory, a potem bawcie się nimi. Możecie układać obrazki, rytmy, albo pobawić się w patyczkowe zadania: rodzic maluje Wam wzór na kartce; Wy musicie go odtworzyć. Pamiętacie jak bawiliśmy się w sali w zapamiętywanie i odtwarzanie? Ćwiczcie pamięć, to ważne!

 Załączniki:ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]