zadania na środę :)

 

Witajcie Kochani,

zapraszamy do zabawy :)

1.Na dobry początek  „Historia żółtego kurczątka” B. Machoń –teatrzyk kukiełkowy. Pokolorujcie
i wytnijcie sylwety – kurczątko, kura, kogut, baran. Przyklejcie je do wykałaczek. (Poniższe obrazki do wydrukowania są również w pliku na dole)

Drogi Rodzicu!
Przeczytaj „,Historia żółtego kurczątka” i zilustruj jego treść sylwetami.


Na wiejskim podwórku, w przytulnym kurniku, mieszkało sobie śliczne kurczątko ze swoją mamą- kurą i tatą-kogutem. Mama kura uczyła je dreptać po podwórku i wygrzebywać pazurkami z ziemi pyszne ziarenka i robaczki. Tata kogut pokazywał, jak trzeba wskakiwać na płot i piać donośnie- kukuryku. Oboje rodzice bardzo kochali swoje maleństwo. Aż nagle, któregoś dnia, a było to wczesna wiosna, kurczątko spostrzegło, ze rodzice nie maja już dla niego tyle czasu.
-Pii ,pii ... pobaw się ze mną, mamo- prosiło
-Ko, ko, ko –gdakała kura, nie mam dzisiaj czasu, muszę znieść dużo jajek, ko,ko,ko
Wielkanoc już blisko! pobaw się samo Maleństwo. I kura poszła znosić jajka. Kurczątko pobiegło do taty koguta.
-pi, pi ... Nudzi mi się ... Pobaw się ze mną tatusiu!
-Kukuryku! Nie mam dziś czasu, muszę obudzić gospodynie i ogłosić całemu światu, że Wielkanoc już blisko. Pobaw się samo Maleństwo i kogut wskoczył na płot wołając donośnie –kukuryku!
Obrażone kurczątko poszło w świat. Na łące spotkało baranka.
- Bee, bee dokąd idziesz Maleństwo ? Takie małe kurczątka nie powinny oddalać się
same od domu, bee...
- Pi,pi... Przez tę Wielkanoc nikt nie ma dla mnie czasu. Komu w ogóle potrzebne są te Święta?
- Jak to, bee- .nie wiesz? No to posłuchaj:
- Święta potrzebne są kwiatom, żeby mogły kolorami przystroić świat
- Święta potrzebne są mamusiom, żeby mogły upiec pyszne wielkanocne ciasta baby i mazurki
- Święta potrzebne są tatusiom, żeby mogli zaczarować jajka w kolorowe pisanki
Święta potrzebne są też dzieciom, żeby mogły znaleźć prezenty od wielkanocnego zajączka. Aha ! Pi, pi teraz już rozumiem, muszę szybko przeprosić rodziców, że byłem niegrzeczne, a potem pobiegnę sprawdzić czy wszystko już gotowe do Wielkanocy, pi, pi. Do widzenia baranku !


Rozmowa na temat teatrzyku.
- Kto występował w teatrzyku?
- Gdzie mieszkało kurczątko? Z kim?
- Dlaczego rodzice nie mieli czasu dla kurczątka?
- Co zrobiło? Kogo spotkało?
- Komu potrzebne są Święta Wielkanocne?

2. Drugą propozycją jest praca plastyczna ,,Kurczaczek''. Cele: ćwiczenie sprawności manualnych, wdrażanie do zachowania estetyki pracy. 

Poniżej wskazówki jak zrobić taką pracę:

Pamiętajcie, że skorupka musi być tej samej wielkości co kurczaczek w środku. Podczas przyklejania jej posmarujcie tylko brzeg skorupki, możecie też wcześniej lekko naciąć środek, żeby łatwiej było wyrwać dziurkę. Kurczaczka możecie wykleić żółtym papierem, bibułką lub po prostu pomalować kredkami lub farbami. Powodzenia! :)

3. Zadania na popołudnie: przygotowujecie się już do Wielkanocy? Obejrzyjcie proszę filmik z ciekawymi sposobami barwienia jaj, może któryś wypróbujecie? Ślijcie nam Kochani zdjęcia, zawsze bardzo miło nam Was zobaczyć! :) 

-poniżej dodajemy parę kart pracy: wielkanocne sudoku, puzzle oraz kartę do działań matematycznych; pozdrawiamy serdecznie :) :) :) 

(w karcie należy narysować jajka w każdym kwadracie wg wzoru i pomalować je zgodnie z wyznaczonymi kolorami) :) miłej pracy :)Załączniki:ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]