zadania na czwartek :)

Witajcie Kochani!

Dzień zaczynamy porcją fajnego ruchu! I uśmiechem! :) 
 

 

 

 • Piłka-hop”-do zabawy potrzebne są kartki (ilość zależna od uczestników- po jednej na osobę-zapytajcie dzieci, one wiedzą o co chodzi :) ); kartkę dzielimy na kratki (mniej więcej 2x2cm); w środku kratownicy malujemy czarną kropkę-piłkę; zabawę zawsze zaczynamy od pola z piłką-kładziemy na niej palec wskazujący; jedna osoba podaje instrukcje jak ma się poruszać piłka- np. krok w prawo (przesuwamy palec o jedną kratkę w prawo); krok w górę, krok w lewo itd... gdy padnie komenda po której piłka opuściłaby kartkę należy zasygnalizować to głośnym „ups!” :); a może zainspiruje Was coś stąd? --->

  https://www.facebook.com/creativeforkid/videos/1207649156089928/

 • ZAJ. GŁÓWNE: angielski wg instrukcji p. Magdy; ćwiczenia gimnastyczne do wyboru (facebook);

  Bardzo ciekawe i nietypowe przykłady ćwiczeń znajdzie pod linkami z facebook'a poniżej:
  https://www.facebook.com/ZdroweSprawneDzieci/videos/842192376283682/
  https://www.facebook.com/ZdroweSprawneDzieci/videos/1069639820076339/

 • Piłka parzy”- rodzice stają naprzeciwko siebie w odległości ok. 10m; dzieci między nimi, gęsiego. Rodzice podają do siebie piłkę tocząc ją po podłodze- dzieci podskakują unikając poparzenia; wygrywa najsprytniejszy gracz :)

 • jeśli lubicie działać plastycznie---> obejrzyjcie :) 

   


   
 • Zadania na popołudnie: Obejrzyjcie na YouTubie piosenkę Pana Kleksa - ,,W poradniku młodego zielarza'' https://www.youtube.com/watch?v=6fah7ODjBlc czy już wiecie jaki jest sekret młodości i zdrowia? Narysujcie obrazek o tym tym jak najlepiej wypoczywać wg Pana Kleksa. 
 • Skoro o zdrowiu i ruchu mowa oto 3 historyjki obrazkowe dla was, ułóżcie obrazki we właściwej kolejności. Powodzenia :)
https://learningapps.org/watch?v=p06yh3c7a20 
https://learningapps.org/watch?v=phbar89b320
https://learningapps.org/watch?v=pkz4n2n6320
 
Miłego dnia :) 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]