Grupa IV - "Mandarynki"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Paulina Jabłońska - nauczyciel
Agnieszka Niemyjska - nauczyciel
Natalia Tarasiuk- pomoc nauczyciela
Ewa Zalewska - woźna oddziałowa
Grupa pracuje w godzinach:
poniedziałek, wtorek, środa: 7.30-16.30
czwartek, piątek: 7.30-16.00
Dzieci rano zbierają się w grupie III "Limonki",
po południu odbierane są z grupy VIII "Arbuzy"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
CZERWIEC
Tematy tygodniowe
1. Święto Dzieci
2. Środki lokomocji
3. Zmysły pomagają poznać świat
4. Wakacje
5. Bezpiecznie w czasie wakacji
Piosenka do nauki:
"Pięć zmysłów mam"
Wiersz do nauki:
"Przyjaciel" B. Koronkiewicz

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC
- „Holidays”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
- „Revision”- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
- „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
- „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
Słownictwo kluczowe:
summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. ( 18:15 )
We wtorek wszystkie dzieci z gr. IV uczestniczyły w Balu Karnawałowym. Pięknie przebrane bawiły się w różne gry i zabawy na sali gimnastycznej. Na koniec mogły wyszaleć się na całego tańcząc na dyskotece.
A Mikołaj nie zapomniał zostawić im małej niespodzianki pod choinką w sali :)
>> więcej ...
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. ( 16:09 )
Ze względu na niską frekwencję dzieci z grupy IV „Mandarynki”, czas ferii oraz na to,
że na pewno wszystkie dzieci chciałyby uczestniczyć w tej uroczystości
występ z okazji Dnia Babci i Dziadka nagramy kiedy wszyscy wrócą do przedszkola.
>> więcej ...
Środa, 5 stycznia 2022 r. ( 15:49 )
Grupa IV w tym krótkim tygodniu zastanawiała się nad tym: co to jest czas, jak go zobaczyć, jak nam mija czas i czy warto go tracić.
Mandarynki w zabawie matematycznej pomogły zegarowi odnaleźć liczby, które nagle zniknęły z jego tarczy, tworzyły pracę plastyczną o tematyce dnia i nocy, utrwalały dni tygodnia i miesięcy przy tablicy multimedialnej oraz przy macie edukacyjnej w sali.
Na podstawie słowa zegar zapoznały się z literą „Z” i „łamały sobie główki” rozwiązując SUDOKU.
Oprócz tego obchodziły urodziny swoich koleżanek - Igi i Lili :) i obejrzały w grupie V „Poziomki” teatr cieni.
>> więcej ...
Poniedziałek, 3 stycznia 2022 r. ( 17:43 )
W poniedziałek gr. V zaprosiła grupę IV i VI na Jasełka Bożonarodzeniowe, które odbyły się w formie teatru cieni gdzie aktorami były dzieci z Poziomek. Mogliśmy obejrzeć piękne i wzruszające przedstawienie, które udowodniło nam, że czasem nie potrzeba słów aby opowiedzieć
i zrozumieć ważną historię. Dziękujemy za zaproszenie.
>> więcej ...