Grupa IV - "Mandarynki"

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie  pracują:
 

Paulina Jabłońska - nauczyciel

Agnieszka Niemyjska - nauczyciel

Natalia Tarasiuk- pomoc nauczyciela

Ewa Zalewska - woźna oddziałowa


                            


Grupa pracuje w godzinach:

poniedziałek, wtorek, środa: 7.30-16.30

czwartek, piątek: 7.30-16.00

 

Dzieci rano zbierają się w grupie III "Limonki",
 po południu odbierane są z grupy VIII "Arbuzy"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu. 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


CZERWIEC

Tematy tygodniowe     

                                                                                    1. Święto Dzieci

                                                               2.  Środki lokomocji   

                                                         3. Zmysły pomagają poznać świat

                                                                    4.  Wakacje

  5. Bezpiecznie w czasie wakacji

 

   Piosenka do nauki:

      "Pięć zmysłów mam"   

   Wiersz do nauki:

      "Przyjaciel" B. Koronkiewicz

 

 


 

 

Język angielski - tematyka tygodniowa CZERWIEC

  1. „Holidays”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
  2. „Revision”- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
  3. „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
  4. „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.

 

Słownictwo kluczowe:

                                                       summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 

 

 


 

 

Światowy Dzień Tolerancji

 Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. 

15 listopada obchodzony jest na świecie „Dzień Tolerancji”. Z tej okazji w grupie Mandarynek odbyła się uroczystość grupowa, podczas której dzieci mogły wypowiedzieć i wyrazić swoje uczucia za pomocą tańca, gestu, mimiki. Rozmawiały o tolerancji i empatii, o pomocy innym i ich akceptacji. Na zakończenie wykonały Drzewko Tolerancji Mandarynek wieszając na nim swoje kolorowe dłonie.



Cała Polska czyta Dzieciom

 Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. 

Za nami kolejne spotkanie czytelnicze w grupie Mandarynek. Tym razem bajki przeczytały nam nasze wspaniałe Panie Woźne: Ania H. i Anita T.  Dzieci usłyszały opowiadania  i bajki z książki „W ogrodzie Pana Różyczki” pt. „Zarozumiały Kotek” oraz „O podarowanym skrzydełku” , treść których była kontynuacją tematu o prawach dziecka, uczuciach, empatii. Wykonały pracę plastyczną związaną z wyrażaniem emocji.  Dziękujemy bardzo i prosimy o kolejne spotkania. 



Dzień Postaci z Bajek i konkurs ,,W świecie bajek''

 Wtorek, 5 listopada 2019 r. 

We wtorek, 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. To wspaniała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych ,,Mandarynek''. Rozmawialiśmy więc o naszych ulubionych bohaterach z bajek oraz przedstawialiśmy krótkie scenki dramowe z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów. Bawiliśmy się w ,,Uciekającego Kopciuszka'' - musieliśmy wykazać się niezwykłą szybkością. ,,Mandarynki'' brały też udział w konkursie ,,W świecie bajek''. Mogły więc sprawdzić swoją wiedzę o najpopularniejszych dziecięcych bajkach. Zespoły ,,Przyjaciele Kubusia Puchatka'', ,,Smerfy'', ,,Mieszkańcy Krainy Lodu'' oraz ,,Drużyna Strażaka Sama'' poradzili sobie świetnie z pytaniami konkursowymi. Każdy zasłużył więc na pamiątkowy dyplom oraz nagrodę!



"Kubeczkowy zawrót głowy" - zajęcia edukacyjne w grupie "Mandarynek" i "Ananasów"

 Sobota, 2 listopada 2019 r. 

       W piątek w grupie „Mandarynek” i „Ananasów” odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia edukacyjne z cyklu „Kodowanie na dywanie”. Podczas popołudniowego spotkania czkało na nas mnóstwo kolorowych kubeczków, z których tworzyliśmy tęczowe piramidy, rytmiczne jesienne szale; układaliśmy ciągi liczbowe, dodawaliśmy, odejmowaliśmy, a przede wszystkim bardzo wesoło się bawiliśmy. Wspólne działania doskonale wpłynęły na rozwój procesów logicznego myślenia, koncentrację uwagi, kształtowanie umiejętności odkodowywania informacji; doskonalenie poprawnego liczenia, jak również  zgodną i owocną współpracę w zespole. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, podczas których będziemy rozwijać nasze nowe umiejętności!    





 

 

 

 

 

 

 

 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]