Grupa IV - "Mandarynki"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Paulina Jabłońska - nauczyciel
Agnieszka Niemyjska - nauczyciel
Natalia Tarasiuk - pomoc nauczyciela
Ewa Zalewska - woźna oddziałowa
Grupa pracuje w godzinach:
poniedziałek, wtorek, środa: 7.30-16.30
czwartek, piątek: 7.30-16.00
Dzieci rano zbierają się w grupie III "Limonki",
po południu odbierane są z grupy VIII "Arbuzy"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
KWIECIEŃ
Tematy tygodniowe
1. Bajki i baśnie
2. Kosmiczne podróże
3. Dbamy o naszą planetę
4. Polska - moja Ojczyzna
Piosenka do nauki:
"W układzie słonecznym"
Wiersz do nauki:
"Nasza Ziemia" sł. D. Kossakowska

Język angielski - tematyka tygodniowa KWIECIEŃ
- „Easter”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słownictwa związanego ze świętami na podstawie kart obrazkowych.
- „Hop hop Easter Bunny”- zabawa muzyczna – utrwalanie nazw słownictwa związanego ze świętami.
- „Food”- zabaw dydaktyczna – wprowadzenie nazw związanych z jedzeniem na podstawie kart obrazkowych i piosenki.
- „Snack time”- historyjka obrazkowa –słuchanie historyjki obrazkowej, utrwalenie nazw związanych z jedzeniem , słuchanie historyjki obrazkowej
Słownictwo kluczowe:
Easter eggs, Easter basket, Easter bunny, chick, lamb, juice, water, sandwich, banana, milk, orange juice, yogurt, salad, cheese
Niedziela, 30 września 2018 r.
W piątek nasze „Mandarynki” postanowiły upiec pyszne (a przede wszystkim zdrowe) ciasto marchewkowe. Już od rana rozpoczęły się wielkie przygotowania! Dzieci z niezwykłą precyzją odmierzały poszczególne składniki, tarły marchewkę, przesiewały mąkę oraz miksowały produkty potrzebne do wyrobienia ciasta. W niedługim czasie wielka blacha wypożyczona z przedszkolnej kuchni zapełniła się lśniącą, puszystą masą. Dumne ze swojej pracy 5-latki z niecierpliwością czekały na degustację własnoręcznie przygotowanych wypieków. A uwierzcie nam, było warto! Ciasto marchewkowe smakowało wybornie!!!
>> więcej ...
Niedziela, 23 września 2018 r.
Niedawno sala „Mandarynek” zapełniła się mnóstwem kolorowych kropek, które zagościły na dywanie, stołach, kartkach a nawet twarzach dzieci. A wszystko to, za sprawą obchodów „Międzynarodowego Dnia Kropki” – święta kreatywności, odwagi i zabawy.
>> więcej ...
Czwartek, 20 września 2018 r.
We wtorek do naszej sali zawitało zwierzątko - pasiasta zebra! Zabawy z nią było co nie miara.:) Dzięki niej nauczyliśmy się poprawnie rozpoznawać kierunki: lewy i prawy, które pomogły nam bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy znaki drogowe, a nasza sala zamieniła się w prawdziwą ulicę z samochodami i policjantami. :) Po zabawie poszliśmy utrwalić poznane wiadomości na prawdziwym przejściu dla pieszych, a piękna pogoda skusiła nas na spacer do lasu.
>> więcej ...
Niedziela, 16 września 2018 r.
8 września obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa – uchwalony w 1965 r. przez UNESCO. Zdając sobie sprawę jak, ważna w dzisiejszym świecie jest umiejętność pisania i czytania, dzieci z grupy „Mandarynki” również postanowiły uczcić tak miłe święto! Już od rana rozpoczęło się wielkie, "literowe szaleństwo”. Zapoznaliśmy się z całym alfabetem; odwzorowywaliśmy litery za pomocą kasztanów, patyczków i kolorowych kółek; rozpoznawaliśmy swoje wizytówki; ozdabialiśmy farbami nasze inicjały; układaliśmy „Abecadło”, a nawet próbowaliśmy napisać własne imię. Było bardzo ciekawie i wesoło!!!
>> więcej ...
Niedziela, 2 września 2018 r.