Wycieczka Mandarynek i Kokosów

24 maja grupa IV i grupa VII pojechały na wycieczkę do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.
Już w autokarze czekała na nich muzyczna niespodzianka ponieważ pani kierowca przygotowała im mnóstwo piosenek,
które dzieci dobrze znały i śpiewały.

Na miejscu przedszkolaki grały w przygotowaną przez pracowników muzeum grę terenową, która była znakomitą okazją do poznania gwarowych nazw popularnych dawniej prac i przedmiotów potrzebnych do ich wykonywania.
Każda z grup przy wejściu do skansenu otrzymała mapkę, kartę z podpowiedziami i opisy przedmiotów, które należało odnaleźć.
Dzieci zwiedzały zabytkowe chałupy, a za każdy odnaleziony przedmiot otrzymywały kolejny punkt. Przy okazji dowiedziały się, do czego służyły odnalezione zabytki i w jak odległej przeszłości były używane. Dodatkową atrakcją były pokazy dawnych, dziś już zapomnianych prac domowych.
Za wiedzę na ich temat też można było otrzymać punkty.

Na koniec trafiliśmy do szkoły w której bardzo dawno temu uczyły się dzieci, a świadczyły o tym różne eksponaty, np.: drewniane tornistry, mundurki dla dzieci, ławki z miejscem na kałamarze i pióra do pisania. Na tablicy pani podsumowała punkty zdobyte w grze i okazało się że obie grupy spisały się na medal. Dlatego wszystkie przedszkolaki dostały dyplomy oraz owocowe przekąski - czyli pyszne słodziutkie gruszki.
To była bardzo niezapomniana i ucząca przygoda. Wróciliśmy naszym "muzycznym autokarem" pełni radości i uśmiechów.Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12 większy obrazek nr 13 większy obrazek nr 14 większy obrazek nr 15 większy obrazek nr 16 większy obrazek nr 17 większy obrazek nr 18 większy obrazek nr 19 większy obrazek nr 20 większy obrazek nr 21 większy obrazek nr 22

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]