"Dzień i noc" - czwartkowe popołudnie w LIMONKACH

Dzień dobry Limonki!

  1. "Taniec nocy i dnia" - zabawa. Rodzic tańczy z dzieckiem w małym kółeczku. Na hasło NOC rodzic zatrzymuje się i liczy głośno np. do 7, na hasło DZIEŃ dziecko zatrzymuje się i liczy głośno do 7. Powtarzamy kilka razy. Można zamienić hasła.

    2. „Po nocy dzień, a po dniu – noc”- słuchanie opowiadania U. Piotrowskiej czytanego przez rodzica.

  •     Trampolinek bawił się wspaniale na przedszkolnym placu zabaw. Hej, hop! Skakał na trampolinie coraz wyżej i wyżej. – Słoneczko! – zawołał Trampolinek. – Raz, dwa, trzy i podskoczę tak wysoko, aż do ciebie! – Może spróbujesz jutro, bo już kończy się dzień – odpowiedziały słoneczne promyki. – Wkrótce słońce zajdzie i będzie ciemno. I po chwili słońce zaczęło znikać z nieba. Wokoło zrobiło się szaro. Kwiatki w przedszkolnym ogródku stuliły płatki, a wróbelki poćwierkały, poćwierkały na dobranoc i schowały się w gniazdkach. Tampolinek pobiegł do sali. Było cicho, bo zabawki przygotowywały się do snu. – A ja nie pójdę spać – postanowił Trampolinek. – Zaczekam, aż znowu wróci dzień. – Ale noc jest do spania – tłumaczyły lalki i zaciągnęły zasłonki w oknach swojego domku. Trampolinek usiadł na werandzie. Patrzył w niebo, na którym pojawił się księżyc i zalśniło mnóstwo gwiazd. Zabawki spały, a Trampolinek liczył gwiazdy. Wreszcie księżyc zauważył Trampolinka. – Trampolinku, jeśli nie pójdziesz spać, to jutro będziesz zmęczony – przekonywał księżyc, a gwiazdy migotały przyjaźnie. I zanuciły kołysankę: Ciemna noc po jasnym dniu idzie z koszem pełnym snów. Kołysanki płyną z gwiazd, każda inną bajkę zna. Trampolinku, czas na sen, zanim przyjdzie nowy dzień. Trampolinek poszedł do łóżeczka i słodko zasnął. Spał i śniła mu się trampolina… Rano promyki słońca połaskotały go w policzek. – Wstawaj, Trampolinku, nowy dzień! – A gdzie księżyc i gwiazdy? – pytał zdziwiony Trampolinek. – Noc się skończyła – odpowiedziało słonko z promiennym uśmiechem. Wstały ptaki skoro świt, rannym ptaszkiem bądź i ty. Pięknych przygód dam ci moc, zanim znowu przyjdzie noc. Trampolinek miał bardzo dobry humorek. – Hej, hop! Czy wiecie, że zawsze po nocy jest dzień? – zapytał zabawek. – Wiemy, wiemy! – A czy wiecie, że kiedy minie dzień, to przyjdzie noc? I wszyscy zaczęli się śmiać i podskakiwać. Hej, hop!
  • Pytania do opowiadania:

- Jak się zrobiło na dworze, gdy zaszło słońce?

- Co się pojawiło na niebie?

- Co się stało z kwiatkami?

- Co zrobiły wróbelki?

- Co lalki powiedziały Trampolinkowi?

- Co Trampolinek powiedział zabawkom?

    3. Ćwiczenia grafomotoryczne - Rysowanie po śladzie sylwet słońca i księżyca, kolorowanie dowolną techniką, dziecko może też wyciąć sylwety. (Załączniki)

Proszę o przesłanie zdjęć wykonanych prac.

Dziękuję i do jutra. Załączniki:

  • 3.jpg  (75.08 KB)
  • 6.gif  (6.92 KB)


Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ...
! Folder ''oddzialy/grupa3/2021-04-15,1129;Dzien_i_noc_-_czwartkowe_popoludnie_w_LIMONKACH/zdjecia'' nie zawiera żadnych zdjęć z formacie JPG ani PNG!
 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]