Grupa II - "Brzoskwinki"


W roku szkolnym 2025/2026
w grupie II ,,Brzoskwinki'' pracują:
Iwona Romanowska - nauczyciel
Paulina Kupiec - nauczyciel
Agnieszka Wasiluk - woźna oddziałowa
Nasza grupa pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach:
6:30 - 16:30
Dzieci schodzą się i rozchodzą w sali gr. II ,,Brzoskwinki''
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
KWIECIEŃ
TEMATYKA TYGODNIOWA:
1. Legendy polskie.
2. Dbamy o naszą Ziemię.
3. W zgodzie z naturą.
4. Jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.
PIOSENKA DO NAUKI:
"Ratujmy Ziemię"
(YouTube)
WIERSZ DO NAUKI:
"POLSKA! POLSKA"
(I.Romanowska)

Język angielski - tematyka tygodniowa
REALIZACJA PROGRAMU POWSZECHNEJ EDUKACJI DWUJĘZYCZNEJ ,,BILINGERS'':
- "Ptak" - zabawa matematyczna; przelicznie w języku angielskim ptaszków w filmie z projektu "Baby beetels".
- "Bzyk! Bzyk!" - zabawa muzyczna; nauka słownictwa na podstawie piosenki "Buzz".
- "Ogród" - zabawa dydaktyczna; wprowadzenie słownictwa związanego z przyrodą, .
- "Zwierzęta" - zabawa ruchowa z obrazkami zwierząt wiejskich. Śpiewanie piosenki tematycznej, naśladowanie zwierząt wiejskich.
- "Łaskotki" - zabawa dydaktyczna; nauka słownictwa z wykorzystaniem flash cards.
Słownictwo kluczowe: bird, song, sing, little, listen, hear, buzz, buzzing, bee, flowers, trees, garden, rain, animals, sheep, cow, duck.
Środa, 29 maja 2024 r. ( 7:14 )
W poniedziałek w grupie „Brzoskwinki”odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Dzieci wystąpiły przed rodzicami. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze a także zatańczyły taniec z wstążkami. Na koniec dzieci podarowały rodzicom laurki 🙂
>> więcej ...
Środa, 29 maja 2024 r.
W środę nasze przedszkolaki tanecznie świętowały tydzień ruchu w naszym przedszkolu.
>> więcej ...
Wtorek, 28 maja 2024 r. ( 14:04 )
28 maja 2024 r. odbyła się w naszym przedszkolu Olimpijka Sportowa. Rozpoczęliśmy imprezę rozgrzewką przy muzyce. Po wspólnym rozruchu dzieci z najmłodszych grup - ,,Cytrynki'', ,,Brzoskwinki'' i ,,Limonki'' wzięły udział w ,,Mini Olimpijce''. Dzieci świetnie się spisały, każdy ukończył swój bieg. Po maluszkach, do zawodów stanęły starsze przedszkolaki. Uczestniczyły w następujących konkurencjach: bieg slalomem, bieg do pachołka i przekładanie szarfy, bieg z woreczkiem na głowie, bieg w workach oraz podawanie piłki nad głową i dołem w rozkroku. Nad zasadami fair play i prawidłowym liczeniem punktów, czuwało jury z Panią Dyrektor na czele. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w konkurencjach. I miejsce zajęła grupa V ,,Poziomki'', II miejsce grupa VII ,,Kokosy'', III miejsce grupa VI ,,Ananasy'', IV miejsce grupa VIII ,,Arbuzy'', V miejsce grupa IV ,,Mandarynki''. Poziom był bardzo wysoki, a emocje ogromne. O I miejscu decydowała podwójna dogrywka, nawet pierwsza dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. Wielkie brawa dla wszystkich przedszkolaków!
>> więcej ...
Czwartek, 9 maja 2024 r.
9 maja 2024 r. wystąpił w naszym przedszkolu Teatr ,,CoNieco'' z przedstawieniem pt.: ,,Rzepka''. Dwóch klaunów zaproponowało dzieciom zabawę w teatr. Nie mogą zgodzić się, która bajka będzie lepsza, więc rozstają się i jeden z nich postanawia z pomocą dzieci przedstawić bajkę o rzepce. Rozdaje dzieciom maski i rozpoczynają przedstawienie. Tymczasem drugi klaun tworzył lalkę, którą namawia do różnych psot mających zniszczyć bajkę. Powstało dużo śmiesznych sytuacji i w końcu okazało się, że w ten sposób wszyscy świetnie bawili się w teatr.
>> więcej ...
Środa, 8 maja 2024 r. ( 21:02 )
Dziś grupę II i III odwiedził tato Kacperka z grupy „Brzoskwinek”, który z zawodu jest strażakiem. Opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, a także zaprezentował osprzęt strażacki. Dzieci dowiedziały się jak strażacy radzą sobie w zadymionych pomieszczeniach, w których temperatura jest bardzo wysoka a widoczność praktycznie żadna. Jak w czasie akcji strażacy porozumiewają się ze sobą, a także za pomocą jakich narzędzi wywarzają drzwi. Tato Kacperka opowiedział też w jakich akcjach brał udział i jak ważna i cenna jest służba strażaka. My z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że tato Kacpra jest bohaterem ale i wszyscy strażacy zasługuja na nasz szacunek, gdyż ich praca jest bardzo ważna i wymaga nie lada odwagi! Za wspaniałą prezentacja i poświecony czas „Brzoskwinki” i „Limonki” serdecznie dziekują ♥️
>> więcej ...