"Przyjaciele Zippiego"

Już go mamy. Tak, tak to Zippi – nasz patyczak, który będzie towarzyszyć „Kokosom” podczas realizacji programu „Przyjaciele Zippiego”. Serdecznie dziękujemy Natalii A. wraz z Rodzicami oraz Babcią Irenką, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do rozpoczęcia realizacji programu i własnymi siłami stworzyli maskotkę Zippiego.

„Przyjaciel Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

Program składa się z 6 części realizowanych w trakcie 24 spotkań. Każda część zawiera odrębne opowiadanie o patyczaku Zippim oraz grupie przyjaciół. Opowiadania prezentują bohaterów w okolicznościach dobrze znanych dzieciom: przyjaźń, zdobywanie i tracenie przyjaciół, krzywdzenie, radzenie sobie ze zmianą i stratą oraz podejmowanie nowych wyzwań.

Program został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z tych umiejętności.

Przed nami wielki wyzwanie … już wkrótce zaczynamyJSprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]