Dbamy o higienę rąk

 

Wszyscy dokładnie wiemy jak ważna jest higiena naszych rąk (szczególnie w dobie panującej obecnie pandemii). To właśnie na naszych dłoniach znajdują się tysiące różnego rodzaju bakterii. W związku z tym postanowiliśmy zadbać o to, aby nasze rączki były zawsze czyste. Pomogło nam w tym wgłębienie się w tajniki prawidłowego mycia rąk! :)

Aby poznać nazwy niektórych bakterii pozostających na naszym ciele, wysłuchaliśmy opowiadania L. Łącz ,,Drobnoustroje". Następnie wielozmysłowo poznawaliśmy dwa rodzaje mydła - mydło w kostce oraz mydło w płynie. Obejrzeliśmy filmik instruktażowy dotyczący prawidłowej techniki mycia rąk, który poparliśmy praktyką - umyliśmy rączki według instrukcji. Wzięliśmy udział w zabawie ruchowej ,,Brudne rączki, czyste rączki". Wykonaliśmy doświadczenie ,,Wpływ mydła na bakterie" z wykorzystaniem wody, pieprzu oraz mydła w płynie. Pokazało nam to jak wielką rolę odgrywa mydło w codziennej higienie rąk! Nie zabrakło także pracy plastycznej :). 

Po dzisiejszych zajęciach na pewno większą uwagę będziemy zwracać na to, jak dbamy o higienę naszych rąk.Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]