Robimy sałatki :)

Od kilku dni mamy już jesień. Może nie widać jej jeszcze w kolorowych liściach, ale za to w skarbach z sadów i ogrodów- jak najbardziej :) w tym tygodniu Kokosy utrwalały wiedzę na temat warzyw. Ale czymże jest wiedza bez praktyki? Zrobiliśmy więc dziś pyszne ogórki z dodatkiem cebuli z tajemniczą zalewą :) 

 

Nasze kulinarne przygody rozpoczęliśmy od przygotowania zalewy: ocet, woda, sól, cukier i ...... No właśnie, dopytajcie czy dzieci pamiętają co tam jeszcze dodawaliśmy :) Naszą zalewę przejęły do zagotowania Panie z kuchni, my natomiast przystąpiliśmy do krojenia ogórków i cebuli i wciskania ich do słoików. Gdy wszystko było już gotowe przystąpiliśmy do uzupełniania słoików zalewą i wekowania ich przez nasze wspaniałe Panie kucharki. A jak efekt końcowy? Próbowaliście? :) 

 

Kochani, pragniemy z p. Anitką dodać, że wszystkie dzieci świetnie dały sobie radę z tym zadaniem. Słuchały uważnie zasad bezpieczeństwa, kolejności wykonywania czynności, starannie kroiły i własnoręcznie upychały warzywa do słoików. Swoje stanowiska pracy zostawiły w ślicznym porządku. Pomagały również przy dekorowaniu słoików. 

My z p. Anitką pomagałyśmy tylko przy odmierzeniu proporcji do zalewy oraz zalewaniu gotowych warzyw ciepłym płynem- reszta to dzieło Waszych dzieci!! Brawo!! Jaki więc z tego wniosek? Pozwalajcie im sobie pomagać, to super sposób na naukę samodzielności, wzrost wiary we własne umiejętności, czas razem i niesamowita radość!! 

SMACZNEGO :) 

A. i A. :) 

 Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12 większy obrazek nr 13 większy obrazek nr 14 większy obrazek nr 15 większy obrazek nr 16 większy obrazek nr 17 większy obrazek nr 18 większy obrazek nr 19 większy obrazek nr 20 większy obrazek nr 21

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]