Robimy sałatki :)

Od kilku dni mamy już jesień. Może nie widać jej jeszcze w kolorowych liściach, ale za to w skarbach z sadów i ogrodów- jak najbardziej :) w tym tygodniu Kokosy utrwalały wiedzę na temat warzyw. Ale czymże jest wiedza bez praktyki? Zrobiliśmy więc dziś pyszne ogórki z dodatkiem cebuli z tajemniczą zalewą :) 

 

Nasze kulinarne przygody rozpoczęliśmy od przygotowania zalewy: ocet, woda, sól, cukier i ...... No właśnie, dopytajcie czy dzieci pamiętają co tam jeszcze dodawaliśmy :) Naszą zalewę przejęły do zagotowania Panie z kuchni, my natomiast przystąpiliśmy do krojenia ogórków i cebuli i wciskania ich do słoików. Gdy wszystko było już gotowe przystąpiliśmy do uzupełniania słoików zalewą i wekowania ich przez nasze wspaniałe Panie kucharki. A jak efekt końcowy? Próbowaliście? :) 

 

Kochani, pragniemy z p. Anitką dodać, że wszystkie dzieci świetnie dały sobie radę z tym zadaniem. Słuchały uważnie zasad bezpieczeństwa, kolejności wykonywania czynności, starannie kroiły i własnoręcznie upychały warzywa do słoików. Swoje stanowiska pracy zostawiły w ślicznym porządku. Pomagały również przy dekorowaniu słoików. 

My z p. Anitką pomagałyśmy tylko przy odmierzeniu proporcji do zalewy oraz zalewaniu gotowych warzyw ciepłym płynem- reszta to dzieło Waszych dzieci!! Brawo!! Jaki więc z tego wniosek? Pozwalajcie im sobie pomagać, to super sposób na naukę samodzielności, wzrost wiary we własne umiejętności, czas razem i niesamowita radość!! 

SMACZNEGO :) 

A. i A. :) 

 Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 oddzialy / grupa7

ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]