Grupa VI - "Ananasy"

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:

Agnieszka Lubicz-Sienicka - nauczyciel

Aleksandra Kuczewska - nauczyciel

Irena Wowk- woźna oddziałowa

 


Grupa pracuje: 

Poniedziałek - piątek: 7:00 - 17:00

 

     Dzieci rano schodzą się w gr. III "Limonki",

od godziny 16:30 odbierane są z gr. II "Brzoskwinki".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu. 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


 

CZERWIEC

Tematy tygodniowe:

1.PRAWA O OBOWIĄZKI DZIECI.

2.CZYM PODRÓŻUJEMY?

3.NADCHODZI LATO.

4.BEZPIECZNE WAKACJE.
 

 

 


 

Język angielski - tematyka tygodniowa Czerwiec

  1. „Holidays”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
  2. „Revision”- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
  3. „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
  4. „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.

Słownictwo:                                                                                                             

                                                          summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 

 

Poznajemy zawód żołnierza

 Środa, 30 kwietnia 2025 r.   ( 12:48 ) 

W piątek 30 kwietnia odwiedził nas tata Basi. W bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim zawodzie żołnierza zawodowego Żandarmerii Wojskowej. Przyniósł różne akcesoria potrzebne do pełnienia służby (hełm, maska tlenowa, opaski), odpowiadał na „setki” pytań dzieci związanych z zawodem żołnierza. Na koniec przedszkolaki miały możliwość zwiedzania wojskowego samochodu, używania krótkofalówki, przymierzania atrybutów żołnierskich. Na koniec tato Basi włączył sygnały świetlne i głosowe co bardzo ucieszyło nasze dzieci. Dziękujemy za odwiedziny i super spotkanie!



,,Kukła z wiejskiego podwórza''

 Środa, 30 kwietnia 2025 r.   ( 12:45 ) 

28 kwietnia 2025 r. nasze przedszkolaki odwiedził ,,Teatr pod Orzełkiem'' ze spektaklem ,,Kukła z wiejskiego podwórza''. Ze spektaklu dowiedzieliśmy się, że lalka na kiju to kukiełka. Mieliśmy też możliwość poznania tradycji ludowych obecnych na polskiej wsi podczas czterech pór roku: topienia Marzanny, rzucania wianków na wodę podczas nocy sobótkowej, zbierania plonów i obchodzenia dożynek.



Udział w akcji "Czysty Białystok"

 Niedziela, 27 kwietnia 2025 r.   ( 11:12 ) 

25 kwietnia nasze dzielne przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w akcji „Czysty Białystok”, której organizatorem było Biuro Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Akcja „Czysty Białystok” jest działaniem promującym wartości prośrodowiskowe. Jest to też świetna okazja do połączenia sprzątania terenów zielonych z edukacją o poszanowaniu środowiska. Poprzez coroczny udział w akcji przedszkolaki dowiadują się jak segregować śmieci. Swoją postawą uświadamiają nam wszystkim jaką rolę może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemów gospodarowania odpadami każdy z nas. Miejmy nadzieję, że z roku na rok takie akcje będą coraz mniej potrzebne!



Alpaki z Różanej Zagrody i inne zwierzęta

 Piątek, 18 kwietnia 2025 r.   ( 14:49 ) 

W czwartek „Ananasy” i „Kokosy” wybrały się na wspaniałą wycieczkę do niezwykle bajecznego gospodarstwa



Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 Poniedziałek, 14 kwietnia 2025 r.   ( 12:19 ) 

    11 kwietnia grupa Ananasy i Kokosy obchodziły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Na początku wysłuchały o historii mordu na przedstawicielach polskiej inteligencji i polskich elit państwowych. Następnie wzięły udział w wycieczce pod Pomnik Powstańców na naszym osiedlu, gdzie zapaliły okolicznościowe znicze. Tym samym upamiętniły pomordowanych Polaków w Katyniu.



POŻEGNANIE ANANASÓW

 Czwartek, 10 kwietnia 2025 r.   ( 11:12 ) 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI



WARSZTATY CUKIERNICZE "MNIEJ CUKRU"

 Czwartek, 3 kwietnia 2025 r. 

Dziś w naszej grupie odbyły się warsztaty cukiernicze pt. „Mniej cukru”. Miały one na celu nauczyć nas, jak zdrowo odżywiać się, zmniejszając spożycie cukru.  Dowiedzieliśmy się jakich produktów unikać w naszej diecie, czym zamienić cukier lub inne produkty. Wspólnymi siłami wykonaliśmy bardzo zdrowe ciasteczka. Każdy ANANASEK zabrał je do domu. Otrzymaliśmy również certyfikaty SUPER EXPERTA 😊





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]