Grupa VI - "Ananasy"

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:

Agnieszka Lubicz-Sienicka - nauczyciel

Aleksandra Kuczewska - nauczyciel

Irena Wowk- woźna oddziałowa

 


Grupa pracuje: 

Poniedziałek - piątek: 7:00 - 17:00

 

     Dzieci rano schodzą się w gr. III "Limonki",

od godziny 16:30 odbierane są z gr. II "Brzoskwinki".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu. 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


 

CZERWIEC

Tematy tygodniowe:

1.PRAWA O OBOWIĄZKI DZIECI.

2.CZYM PODRÓŻUJEMY?

3.NADCHODZI LATO.

4.BEZPIECZNE WAKACJE.
 

 

 


 

Język angielski - tematyka tygodniowa Czerwiec

  1. „Holidays”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
  2. „Revision”- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
  3. „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
  4. „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.

Słownictwo:                                                                                                             

                                                          summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 

 

CO WYDARZYŁO SIĘ W MARCU?

 Poniedziałek, 31 marca 2025 r.   ( 19:49 ) 

Miesiąc MARZEC zaczęliśmy od wycieczki do „Ognika” na zajęcia edukacyjne. Byliśmy w Białostockim Centrum Onkologii, gdzie  odbyły się zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Na kolejną wycieczkę wybraliśmy się z wizytą do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Obchodziliśmy Dzień Kobiet , nasze dziewczynki mogły poczuć się wyjątkowo w tym dniu. Wraz z grupą Kokosów przywoływaliśmy wiosnę kodowaniem, oraz mieliśmy zajęcia na temat produktów ekologicznych. Poznaliśmy również kilka zawodów m.in. lekarza (dziękujemy mamie Pawełka), konserwatora (dziękujemy naszemu panu Piotrowi) oraz pracownika sklepu zoologicznego (dziękujemy mamie Tymoteusza). Obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Kapelusz Pani Wiosny”, w którym brały udział nasze dzieci (Lidia, Rozalia, Paula, Rafałek, Jaś, Marcelinka i Dominika). Gratulujemy Ananasom. W Marcu obchodziliśmy także urodziny Rozalki, Huberta, Tymoteusza i Franka. 100 lat. 



NOWE ZABAWKI

 Piątek, 28 marca 2025 r.   ( 12:51 ) 

Wraz z nadejściem wiosny zakupiliśmy nowe zabawki do naszej sali



PRACOWNIK SKLEPU ZOOLOGICZNEGO

 Czwartek, 27 marca 2025 r. 

Dziś odwiedziła nas Pani Marta, mama Tymoteusza Cz., która opowiedziała nam  o zawodzie pracownika sklepu zoologicznego. Przyniosła ze sobą ciekawe gadżety, opowiedziała jak dbać o zwierzęta, czym je karmić, jak pielęgnować oraz jakimi zabawkami najczęściej bawią się psy i koty.  Na koniec Ananasy dostały od p.Marty kolorowe bransoletki.



Wizyta w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

 Środa, 26 marca 2025 r. 

    Na kolejną wycieczkę Ananasy wybrały się do Pałacu Branickich, gdzie mieści się Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Na początku dzieci brały udział w warsztatach, podczas których wykonały gipsowy odlew naszego pałacu. Następnie podążając za panią przewodnik odwiedzały pomieszczenia związane ze starymi, zabytkowymi już przedmiotami, urządzeniami, strojami związanymi z zawodem lekarza czy weterynarza. Dowiedziały się np. jak farmaceuta robił tabletki czy dentysta leczył zęby. Zobaczyły szkielety i szpitalne łóżka z dawnych czasów. Na koniec na pamiątkę odebrały odlewy i poszły na spacer pałacowymi ogrodami. Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci. 



Rozstrzygnięcie konkursu "Kapelusz Pani Wiosny"

 Wtorek, 25 marca 2025 r.   ( 15:59 ) 

Dziś odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego



Dziękujemy za udział w akcji "Podaj łapę przyjacielu"

 Poniedziałek, 24 marca 2025 r.   ( 20:15 ) 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za niezwykle aktywny udział



"Góra Grosza" 2024-2025

 Niedziela, 23 marca 2025 r.   ( 11:33 ) 

W roku szkolnym 2024/2025 nasze Przedszkole wzięło udział w XXV edycji akcji „Góra Grosza” mającej na celu pomoc psychologiczną, rzeczową oraz specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Zebrano kwotę 330,45 zł., którą drogą pocztową przekazano Towarzystwu Nasz Dom zgodnie z instrukcją w wyznaczonym przez organizatorów terminie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Dziadkom za udział w akcji.



BIAŁOSTOCKIE CENTRUM ONKOLOGII

 Czwartek, 20 marca 2025 r. 

Dzisiaj nasza grupa gościła w Białostockim Centrum Onkologii, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne w związku z trwającym Miesiącem Świadomości Raka Jelita Grubego. Warsztaty poprowadziły przesympatyczne Panie dietetyczki. Ananasy wykazały się dużą wiedzą, stworzyły piramidę zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Na koniec spotkania dzieci otrzymały ZDROWE upominki, MNIAM ;)



Wiosenne kodowanie

 Wtorek, 18 marca 2025 r.   ( 13:53 ) 

    Wiosna zbliża się wielkimi krokami więc Ananasy i Kokosy postanowiły przywołać ją za pomocą kodowania. Na sali gimnastycznej dzieci musiały odkodować drogę wiosny do naszego przedszkola. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie bo przeszkadzał im chochlik, który zmieniał trasę marszu, ale w końcu wszyscy dotarli do mety. Następnie przedszkolaki zagrały w popularna grę na logikę i szybkość myślenia- kółko i krzyżyk. Emocji było co niemiara! Raz wygrywały Ananasy raz Kokosy a finalnie był remis. Musimy to jeszcze powtórzyć! 



Poznajemy zawód lekarza

 Poniedziałek, 17 marca 2025 r.   ( 15:34 ) 

Kolejnym zawodem poznanym przez „Ananasy” jest zawód lekarza, który przedstawiła nam mama Pawełka. Przedszkolaki dowiedziały się co trzeba zrobić żeby zostać doktorem, jakie przedmioty są atrybutami lekarza, jakie ma obowiązki, czy jego praca jest trudna. Odpowiadały też na szereg pytań dotyczących zawodu oraz same zadawały ciekawe pytania. Podczas spotkania dzieci utrwaliły sposoby udzielania pierwszej pomocy, numery alarmowe, ćwiczyły symulację przypadkowych wypadków. Dziękujemy bardzo mamie Pawełka za super zajęcia oraz pamiątki z wizyty i witaminki na cały tydzień. 






 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]