Grupa VI - "Ananasy"


W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:
Agnieszka Lubicz-Sienicka - nauczyciel
Aleksandra Kuczewska - nauczyciel
Irena Wowk- woźna oddziałowa
Grupa pracuje:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 17:00
Dzieci rano schodzą się w gr. III "Limonki",
od godziny 16:30 odbierane są z gr. II "Brzoskwinki".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.
Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:
wtorek 11:30 - 14:00
Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :
czwartek 7:00 - 9:00
Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog
CZERWIEC
Tematy tygodniowe:
1.PRAWA O OBOWIĄZKI DZIECI.
2.CZYM PODRÓŻUJEMY?
3.NADCHODZI LATO.
4.BEZPIECZNE WAKACJE.

Język angielski - tematyka tygodniowa Czerwiec
- „Holidays”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
- „Revision”- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
- „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
- „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
Słownictwo:
summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.
Wtorek, 31 grudnia 2024 r. ( 14:42 )
Miesiąc grudzień obfitował w naszej grupie w wiele atrakcji. Już na początku odbyła się uroczystość Mikołajek, podczas której świetnie się bawiliśmy i powitaliśmy Mikołaja oraz otrzymaliśmy prezenty i upominki. O tym co umiemy , czego się nauczyliśmy pokazaliśmy rodzicom podczas spotkania grupowego „Ananasowy łańcuch świątecznych życzeń”. Następnego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do kina na super film pt. „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja” (dużo emocji dostarczyła jazda autobusem MPK). Następnie poznaliśmy zawód kierowcy autobusu, który przedstawił nam tato Pauli. Odbyło się kolejne, trzecie spotkanie z grupą Kokosy w ramach „Zabaw z kodowaniem”. Odwiedziliśmy naszą kuchnię, gdzie Pani Ania opowiedziała o zawodzie kucharza a pani Ewa oprowadziła nas po magazynach opisując zawód intendenta. Wiele czasu w tym miesiącu poświęciliśmy przygotowaniom do Jasełek. I tak 19 grudnia wystąpiliśmy przed rodzicami z pięknym przedstawieniem „Znowu nowe święta idą..” a 20 spektakl obejrzała cała społeczność przedszkolna oraz zaproszeni goście. A potem była wigilia, śpiewaliśmy kolędy, zrobiliśmy świąteczne kartki. I tak doczekaliśmy sylwestrowej zabawy! Do zobaczenia za rok!
>> więcej ...
Wtorek, 31 grudnia 2024 r. ( 14:08 )
W grudniu odbyły się kolejne zajęcia koleżeńskie grupy „Ananasy” i „Kokosy” pt. „Kodowanie na dywanie”. Podczas trzeciego już w tym roku spotkania, Święty Mikołaj wraz z panią Mikołajową zaprosili wszystkie dzieci do stworzenia z zielonych kartek wielkiej świątecznej choinki. Była to wspaniała okazja do doskonalenia uwagi i spostrzegawczości oraz utrwalenia liczebników głównych i porządkowych. A kiedy nasze świąteczne drzewko było już gotowe, ozdabialiśmy je kolorowymi bombkami i gwiazdkami - rozróżniając jednocześnie prawą i lewą stronę oraz wskazując położenie przedmiotów w przestrzeni. W dalszej części naszych wspólnych zajęć dodawaliśmy i odejmowaliśmy, odgadywaliśmy świąteczne zagadki, oraz rozwiązywaliśmy graficzne dyktando, którego przewodnim motywem była oczywiście „zakodowana choinka”. Nasze dzielne starszaki znakomicie poradziły sobie ze wszystkimi przygotowanymi przez Mikołaja i panią Mikołajową zadaniami i spisały się na MEDAL!!!
>> więcej ...
Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r. ( 13:06 )
Serdecznie dziękujemy za udział przedszkolaków i ich rodziców w akcji charytatywnej
>> więcej ...
Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r. ( 13:02 )
„Nad miastem Betlejem, w górze wśród obłoków
>> więcej ...
Wtorek, 17 grudnia 2024 r. ( 16:04 )
16 grudnia 2024 r. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – kolędnicy z grupy Arte - Muza. W barwnej grupie znaleźli się Diabełek, Aniołek, Król oraz Pastuszek, a towarzyszyły im atrybuty prawdziwych kolędników: Turoń i Gwiazda Kolędnicza. Ten piękny polski zwyczaj kolędowania, znany od setek lat, niestety staje się coraz mniej popularny. Muzycy z grupy Arte - Muza postanowili przybliżyć go naszym przedszkolakom w formie interaktywnej audycji muzycznej. Dzieci z radością włączyły się do wspólnego kolędowania, wcielając się w pastuszków i królów, którzy podążali za piękną gwiazdą. Wspólne śpiewanie i zabawa wprowadziły nas w wyjątkowy, świąteczny nastrój, pełen radości i tradycji.
>> więcej ...
Poniedziałek, 9 grudnia 2024 r. ( 19:08 )
Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom za niezwykle aktywny udział w IV edycji akcji charytatywnej pt.
>> więcej ...
Czwartek, 5 grudnia 2024 r. ( 14:33 )
Listopad zaczęliśmy bardzo patriotycznie: poznaliśmy postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, odśpiewaliśmy Hymn Polski z okazji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”, uczestniczyliśmy w „Patriotycznym śpiewaniu”. Świetnie się bawiliśmy bajkowo przebrani z okazji Dnia Postaci z Bajek. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych Międzynarodowego Dnia Tolerancji. 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Na Dzień Pluszowego Misia przynieśliśmy swoje przytulanki, z którymi tańczyliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki, pokonywaliśmy przeszkody. Odwiedzili nas aktorzy z przedstawieniem „Królem być i przyjacielem”. Poznaliśmy swoje prawa w trakcie zajęć z gr. Arbuzy "Moje prawa, prosta sprawa". Pomagaliśmy znaleźć królewnie drogę do zamku podczas zajęć z kodowania z gr. Kokosy. Poznaliśmy nowe literki i cyferki. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne związane z kosmosem oraz kukiełki z drewnianych łyżek. A tu już grudzień ...
>> więcej ...