Grupa VI - "Ananasy"

W roku szkolnym 2025/2026 w grupie pracują:

Agnieszka Lubicz-Sienicka - nauczyciel

Aleksandra Kuczewska - nauczyciel

Irena Wowk- woźna oddziałowa

 


Grupa pracuje: 

Poniedziałek - piątek: 7:00 - 17:00

 

     Dzieci rano schodzą się w gr. III "Limonki",

od godziny 16:30 odbierane są z gr. II "Brzoskwinki".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konsultacje odbywają się na prośbę rodzica/ nauczyciela, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu. 

Konsultacje z logopedą - Panią Natalią Skwira:

wtorek 11:30 - 14:00

Konsultacje z psychologiem - Panią Mirandą Truchta- Białasiewicz :

czwartek 7:00 - 9:00

Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie z p. logopedą i p. psycholog


 

CZERWIEC

Tematy tygodniowe:

1.PRAWA O OBOWIĄZKI DZIECI.

2.CZYM PODRÓŻUJEMY?

3.NADCHODZI LATO.

4.BEZPIECZNE WAKACJE.
 

 

 


 

Język angielski - tematyka tygodniowa Czerwiec

  1. „Holidays”- zabawa dydaktyczna – wprowadzenie słów związanych z letnim wypoczynkiem na podstawie kart obrazkowych.
  2. „Revision”- gry i zabawy ruchowe – utrwalanie materiału leksykalnego, powtórzenie poznanych piosenek.
  3. „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.
  4. „Fun and games”- gry i zabawy językowe – utrwalanie poznanego materiału leksykalnego.

Słownictwo:                                                                                                             

                                                          summer, holiday, sun, sea, plane, summer, beach umbrella, seashells, sand castle, palm.

 

 

Zabawy wielkanocne ,,Ananasów''

 Piątek, 29 marca 2024 r. 

,,Ananasy'' w tym tygodniu uczyły się wielkanocnej piosenki o zajączku i stworzyły piękne wielkanocne kartki - wyklejały pisanki kulkami z bibuły, a kurczaczka i zajączka piękne ozdobiły wydzieranką z papieru. Na języku angielskim poznaliśmy kilka nowych słów o tematyce wielkanocnej. W zabawach matematycznych szukaliśmy par pisanek, dopasowując kropki do odpowiedniej cyfry. W opowieści o zaginionych jajkach i kurczaczku dzieci przeliczały jaja w koszyczku, dodawały i odejmowały wg treści opowieści. Poznaliśmy też nową literę  - ,,F, f'', którą starannie starszaki pisały w swoich książkach, a także układały jej kształt z guzików, patyczków, a także z wielkanocnych jajek. ,,Ananasy'' życzą wszystkim Wesołego Alleluja!



Ogólnopolska akcja charytatywna "Kwitnące serca"

 Środa, 27 marca 2024 r.   ( 17:29 ) 

Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kwitnące serca, której Organizatorem jest Stowarzyszenie „Pro Salute”.



,,Pierwszy Dzień Wiosny"

 Poniedziałek, 25 marca 2024 r.   ( 13:47 ) 

    21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Grupa V „Poziomki” i VIII „Arbuzy” wspólnie przygotowały przepiękne przedstawienie pod tytułem ,,Zimę żegnamy, Wiosnę witamy", na które zaprosiły wszystkie dzieci z przedszkola. Dzieci wcieliły się w zwierzęta mieszkające na łące oraz w słońce, deszcz i wiatr. Zamiast tradycyjnego topienia lub palenia „Marzanny” przedszkolaki tańcząc i śpiewając najpierw położyły spać Panią Zimę a następnie przywitały Panią Wiosnę. Dziewczynki z grupy „Poziomki” zatańczyły „Walczyk z motylkami” zwiastujący nadejście Wiosny zaś „Arbuzy” wykonały przepiękny „Taniec kwiatów”. Od tego momentu miejmy nadzieję, że Wiosna zostanie z nami już na dobre :)



Ćwiczenia gimnastyczne z elementami SI

 Niedziela, 24 marca 2024 r. 

Rano wstaję, wkładam dres.



Ananasy świętują nadejście wiosny w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku

 Piątek, 22 marca 2024 r.   ( 17:22 ) 

21 marca Ananasy wyjechały na wycieczkę do Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku aby świętować nadejście Pierwszego Dnia Wiosny! 🌸



Wyróżnienie ,,Ananasa'' w miejskim konkursie

 Piątek, 22 marca 2024 r.   ( 13:49 ) 

Serdecznie gratulujemy Filipowi z grupy VI „Ananasy” zdobycia Wyróżnienia w miejskim konkursie ,,Mistrzowie Kodowania'' organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 4 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 6 w Białymstoku. Filip doskonalne poradził sobie z trudnymi zadaniami z kodowania wymagającymi myślenia logicznego, niezwykłego skupienia i koncentracji. Filipowi życzymy dalszych sukcesów!



,,W 8 miesięcy dookoła świata'' - Australia

 Piątek, 22 marca 2024 r.   ( 13:14 ) 

W marcu ,,Ananasy'' w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,W 8 miesięcy dookoła świata'' wybrały się w daleką podróż do Australii. Niewątpliwie jest to bardzo ciekawe miejsce na mapie świata. Warto zaznaczyć, że Australia jest zarówno państwem jak i kontynentem. Poznając ten kontynent już na początku zaintrygował nas fakt, że jego symbolem są kangury i emu. Jak się później okazało, zostały one wybrane dlatego, gdyż nie potrafią poruszać się do tyłu, dzięki czemu symbolizują ciągły progres. Poznaliśmy zwierzęta i rośliny Autralii, dowiedzieliśmy się, jaka jest tam waluta, w jakim języku mówią ludzie. Dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga Australii i odbyliśmy wirtualną podróż po największych miastach - Melbourne i Sydney. W zabawach ruchowych skakaliśmy jak kangury w workach i zrobiliśmy pracę z symbolami Australii. Ciekawe, do którego kontynentu zawędrujemy dalej?



"Światowy Dzień Wody" Mandarynek i Ananasów

 Piątek, 22 marca 2024 r.   ( 10:49 ) 

22 marca 2024 r. ,,Mandarynki'' i ,,Ananasy'' spotkały się, aby wspólnie obchodzić Światowy Dzień Wody. To niezwykle ważne święto, które uświadomiło przedszkolakom jak ważna jest rola wody jako niezbędnego składnika życia roślin, zwierząt i ludzi. Dzieci obejrzały film edukacyjny o obiegu wody w przyrodzie. Rozwiązywały quiz wiedzy o wodzie, z którym doskonale sobie poradziły. Wspólnie bawiliśmy się z ,,kropelkowymi'' zadaniami układając rytmy, rozpoznając emocje i dopasowując kropelkę do wzoru. Nie zabrakło też zabaw badawczych z wodą. Dowiedzieliśmy się dlaczego świeczka zamknięta w słoiku gaśnie i co pływa a co tonie i dlaczego tak się dzieje. Teraz już każdy przedszkolak wie, że wodę należy oszczędzać i nie zanieczyszczać!



Wycieczka ,,Ananasów'' do Galerii im. Sleńdzińskich

 Piątek, 15 marca 2024 r. 

Grupa VI 14 marca 2024 r. wybrała się do wyjątkowego miejsca w naszym mieście jakim jest Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Wizyta w galerii była okazją do bezpośredniego podziwiania i poznawania dzieł sztuki rodu Sleńdzińskich. Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między autoportretem i portretem, czym różni się rzeźba od płaskorzeźby. Starszaki słuchały wspaniałych ciekawostek dotyczących eksponatów prezentowanych w galerii. Nastepnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Uczyły się jak narysować kurę i koguta i jakie są między nimi różnice. Każdy z ,,Ananasów'' stworzył swoją niepowtarzalną kurę z pasteli olejnych i kredek świecowych na czarnej kartce. To było wyjątkowo ciekawe i obfitujące w mnóstwo wrażeń spotkanie ze sztuką. 



Ananasy ,,W wiosennym nastroju''

 Środa, 13 marca 2024 r.   ( 16:45 ) 

13 marca 2024 r. ,,Ananasy'' były w niezwykłym, bo wiosennym nastroju. A to za sprawą zajęć otwartych dla nauczycieli podczas których starszaki zaprezentowały swoją wiedzę o zwiastunach wiosny. Zastanawialiśmy się, po czym możemy poznać, że zbliża się wiosna. W magicznej zabawaie w ,,prześwietlanki'' z latarką rozpoznawaliśmy rośliny i zwierzęta, które zwiastują nadejście nowej pory roku. ,,Sadziliśmy kwiaty'' w matematycznej zabawie z kwiatowymi klamerkami, podczas której ćwiczyliśmy przeliczanie, dodawanie i odejmowanie, porównywanie zbiorów. Podczas ,,deszczowej zabawy'' z parasolkami i kropelkami deszczu starszaki do deszczowej piosenki przeliczały krople deszczu. Dzieci świetnie poradziły sobie również z układaniem wiosennych rytmów. Na koniec naszych wiosennych zajęć zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy z kolorowymi chustkami do piosenki ,,Wiosna, wiosenka''. Dziękujemy paniom z innych grup za odwiedzenie ,,Ananasów'' i wspólne zabawy z dziećmi!






 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]