Wiosenny wtorek u Ananasków

 

Hej starszaki! Nadszedł nowy dzień i nowe wyzwanie na dziś :)

Mamy nadzieję, że pamiętaliście o ćwiczeniach porannych... Jeżeli tak to ogromnie się cieszymy! :) Jeżeli jednak zapomnieliście nic nie szkodzi... Wstawajcie teraz i poćwiczmy razem! Poniedziałkowe propozycje zabaw przypomną Wam co robić. :) 

Przygotowałyśmy dla Was na dziś literkowe wyzwanie. Ponieważ szkoła zbliża się wielkimi krokami czas poznać literkę C, c i trochę się z nią pobawić. 

- Głośno i odważnie powiedz "C", pomyśl czy mówimy ją króciutko - oznaczać to będzie, że jest samogłoską, czy długo - to z kolei mówi nam o spółgłosce.

(Jasne, że długo! Na końcu głoski słychać "y", to na pewno spółgłoska! :))

- Teraz rozejrzyj się dookoła i poszukaj jak najwięcej wyrazów zaczynających się na głoskę C. Pomoże Wam w tym pierwsza karta pracy. Pamiętaj, żeby podać kilka propozycji od siebie. Podziel również te wyrazy na sylaby i na głoski. Jak masz jak to możesz wydrukować tą kartę i pokolorować. :)

- Znamy już wyrazy zaczynające się na głoskę C, teraz kolej zobaczyć jak wygląda litera C :) Palcem po ekranie, w powietrzu i na stole poćwicz pisanie tej literki. Pomoże Ci w tym kolejna karta pracy.

 - Jeżeli masz ochotę to poćwicz pisanie literki C, c w liniaturze.  

- Na koniec literkowego wyzwania czeka Was gra online! :) :) 

Reguły gry proste. Nazwij literę, którą widzisz na ekranie i zastanów się, który z obrazków właśnie na nią się zaczyna. Nie pamiętasz literki? Nic nie szkodzi! Poproś o pomoc rodziców albo odszukaj tej literki w obrazkowym alfabecie.

Link do gry: https://www.miniminiplus.pl/rybka-minimini/gry/na-jaka-literke

 

Życzymy Wam miłej zabawy, czekamy na relację wysłaną na maila: ananasyPS81@gmail.com

Wiadomości od Ws sprawiają nam tak wiele radości!

Tęsknimy, Wasze Panie  heartheart

A TERAZ PROPOZYCJE ZABAW NA POPOŁUDNIE!!!

              Ciekawi jesteście, co Wam przygotowałyśmy na wtorkowe popołudnie? Mamy nadzieję, że tak…! Oto nasze pomysły:

  • „Goście Pani Wiosny" - rozwiązywanie zagadek.                                                                            - dziecko doskonali procesy logicznego myślenia; utrwala charakterystyczne cechy wyglądu wybranych owadów i zwierząt.

   Wiemy, wiemy, że uwielbiacie zagadki! Zaproście więc rodziców lub starsze rodzeństwo do wspólnej zabawy (mamy nadzieję, że pamiętacie o magicznych słowach, które otwierają drzwi do każdego serduszka? Wypróbujcie je teraz, a sami się przekonacie, ze działają!!!)

Zagadka I

„Skaczą po łące, pływają w wodzie;

Żyją z bocianem w ciągłej niezgodzie”.

Zagadka II

„Czy znacie takiego konika,

Który pięknie w trawie cyka?”

Zagadka III

"Krążę nad łąką, ile mam sił,

I zbieram z kwiatków złocisty pył".

Zagadka IV

"Skrzydła piękne ma we wzory,

wszystkie na nich są kolory.

Kiedy nastają dni gorące,

dzieci biegają za nim po łące".

Zagadka V

"Czerwone mam nogi,

Biało – czarne piórka,

Do wody przed nami

Żaby dają nurka."

II wariant: Poproście mamę o makaron i ułóżcie tyle makaronów, ile jest głosek w nazwach mieszkańców łąki. A może 6-latki spróbują sami napisać rozwiązanie zagadek, a 5-latki powiedzą na jaką zaczynają się głoskę?

  • „Motylek, pszczółka” – praca przestrzenna z tekturowej rolki.                                                     (Sami wybierzcie, co chcecie zrobić, możecie również wyczarujecie coś innego?)

          - dziecko rozwija wyobraźnię przestrzenną; zwraca uwagę na ostrożne posługiwanie                                    się nożyczkami.

Potrzebne materiały: kolorowe kartka, wycinanki lub gazety; nożyczki, klej; kredki lub mazaki.

II wariant – Jak chcecie to możecie zrobić mały teatrzyk dla rodziców – kukiełki już macie! (Ciekawe, jak wyglądają wasze prace? – Pochwalcie się i wyślijcie nam zdjęcia!)

    Domyślamy się, że jesteście już trochę głodni. Więc czas na pyszny podwieczorek lub pożywną kolację! Ale czy pamiętacie, co należy koniecznie zrobić przed jedzeniem??? ……………………..                   tak, tak! Oczywiście umyć rączki! Więc na pożegnanie zapraszamy Was razem z Myszką w paski na króciutką bajeczkę pt. „Jak dokładnie myć ręce?” -  https://www.youtube.com/watch?v=fxxx2myt_eI

Do zobaczenia Kochani! Jutro znów się spotkamy! Miłych snów..!

Pani Iwonka i pani Agnieszka

 
oddzialy / grupa6

ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]

góra strony