Zadania na piątek ,,W zdrowym ciele zdrowy duch''

1. Dziś zachęcam was do zabawy dotykowej. Niech rodzice włożą do pudełka lub woreczka różne przedmioty pomagające utrzymać nam higienę (np. szczoteczkę do zębów, mydło, gąbkę, pastę do zębów itp.). Zadaniem dzieci jest, bez podglądania, za pomocą dotyku odgadnąć co to za przedmiot oraz do czego on służy. Prosta zabawa a daje wiele radości, jeśli wam się spodoba spróbujcie na tej samej zasadzie odgadywać zabawki, albo przedmioty kuchenne.

2. Zachęcamy również was do gotowania z rodzicami. Jeśli wspólnie zrobicie jakąś sałatkę, upieczecie własne ciasteczka lub przygotujecie witaminowe kanapki przyślijcie nam zdjęcia. Pamiętajcie będziemy zdrowi jak będziemy zdrowo jeść, a samodzielne krojenie, smarowanie, mycie warzyw i owoców to świetna zabawa :) (niektórzy już wysłali nam zdjęcia z gotowania - mmmm aż ślinka cieknie! moi wspaniali kucharze :)

3. Na koniec mały test. W przedszkolu użylibyśmy do tego tablicy interaktywnej, w domu możecie wpisać link w wyszukiwarce i rozwiązać to przez internet. Podziel produkty na zdrowe i te które szkodzą naszym zębom, Powodzenia :) https://learningapps.org/watch?v=pfgexsq1a20
oddzialy / grupa5

ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]

góra strony