Zadania do wykonania- piątek Limonki

Na dobry początek dnia zapraszam do zabawy muzycznej dobrze Wam znanej. Pokażcie rodzicom  co potraficie!! J

„Pięta kciuk”

 

 

Zadanie 1 „Miś kudłaty” – rysowanie według instrukcji rodzica. Rodzic mówi rymowankę a dziecko rysuje według instrukcji:

Głowa, oczy, ucho, ucho.

czarny nosek, wielki brzucho

jeszcze tylko cztery łapy

już się śmieje miś kudłaty.

Obok misia beczka z miodem

łasuchowi na osłodę- autorka Anna Zabielska

Zadanie 2 „Jaki jest miś?” – ćwiczenia słownikowe. Dziecko siedzi z rodzicem na dywanie- podając między sobą misia  odpowiedzcie na pytanie „Jaki jest miś?” - Miś jest …. np. pluszowy, kudłaty, miękki, puszysty, biały, brunatny, mały, duży, gruby.

Zadanie 3  Na pewno pamiętacie jaką literę poznaliśmy w tym tygodniu? M- jak miś. Wyklejcie ją plasteliną i wykonajcie ćwiczenia grafomotoryczne. Do dzieła!!!

Zadanie na popołudnie „Przenosimy misie”  ćwiczenia oddechowe. Będzie Wam potrzebna słomka i cztery małe sylwety misiów wycięte z kolorowego papieru. Waszym zadaniem jest przeniesienie poprzez dmuchanie przez rurkę oddzielnie każdego misia z lewej strony stołu na prawą stronę.

Zabawa ruchowa „Ćwiczymy z misiem” Dziecko biega po domu w dowolnych kierunkach w rytm muzyki. Na przerwę w muzyce wykonują polecenia „misia” czyli rodzica:

- podskocz cztery raz, - klaśnij pięć razy, - tupnij trzy razy, - podskocz na jednej nodze dwa razy, - podskocz na drugiej nodze raz.

W dniu dzisiejszym posłuchacie również opowiadania z książki A.A. Milnept: „Kubuś Puchatek” (rozdział 2)

 

 

Pamiętajcie również aby popołudniu wyjść na spacer- poobserwujcie późnojesienną przyrodę lub poskaczcie przez skakankę. Miłego weekendu. Pani Edyta

Dla chętnych: „Mój przyjaciel Miś” - lepienie misia z plasteliny lub z masy solnej z wykorzystaniem makaronu lub ziaren kukurydzy.

 Załącznik(i):   
  • M m litera.docx  (29.03 KB)
  • mis cw. grafomotoryczne.pdf  (126.43 KB)
  • wyturlaj-misia.pdf  (297.97 KB)


  • ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]