Domowa hodowla fasoli

Drogie Limonki!!! W zaistniałym czasie proponujemy założenie w domu hodowli fasoli, będzie to zadanie długoterminowe (miejmy nadzieję, że efektami będziecie mogły podzielić sie już z nami w przedszkolu) Do założeni hodowli potrzebna będzie pomoc osoby dorosłej.

Co jest potrzebne?
- 3 nasiona fasoli (proponujemy fasolę "Jaś")
- słoik 0,25 l
- podstawka - miseczka pod słoik
- gaza
- gumka recepturka

Co zrobić?
Gazę złożoną 2-krotnie naciągnąć na słoik i przymocować do niego gumką. Palcem wcisnąć gazę do środka słoika, tak, aby powstał dołek, w którym należy umieścić nasiona. Nadmiar gazy obciąć. Do słoika wlać wodę tak, aby nasiona były stale wilgotne. Gaza nasiąka wodą i za jej pośrednictwem woda spływa do spodeczka. Z tego względu należy kilka razy dziennie uzupełniać wodę w słoiku, aby zapewnić nasionom ciągły dostęp wilgoci. Gdy pojawią się korzenie nie będzie konieczne tak częste uzupełnianie wody.

Głównym zadaniem dzieci po przygotowaniu już hodowli będzie codzienna obserwacja wzrostu roślinki. Oczywiście, jeśli nie ma możliwości założenia takiej hodowli, może ją także narysować, ulepić z plasteliny czy stworzyć inną hodowlę, wszystko zależy do chęci, kreatywności i oczywiście materiałów dostępnych w tym czasie w domu:)

Życzymy udanej zabawy i owocnych plonów:) 

Pozdrawiamy was serdecznie. Wasze Panie Paulinki:)

 

 Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 oddzialy / grupa3

ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]

góra strony